2002 óta, amikor a kernel ACPI-támogatással bővült, egy felesleges várakozási - „dummy wait” művelet került be a kernelbe. Történt ez mindazért, mert akkoriban néhány chipkészletnél az STPCLK# nem volt időben érvényesítve a kernelben az üresjárat során. A dummy I/O olvasás késlelteti a további utasításfeldolgozást, amíg a CPU teljesen le nem áll. Az AMD egyik mérnöke azonban nemrégiben észrevette, hogy ezt a viselkedést a modern AMD Zen 3 hardvereken is alkalmazzák, és megállapította, hogy ez teljesítményproblémákhoz vezethet az terhelt és üresjárati fázisok között gyorsan váltó munkaterheléseknél, és különösen a nagyobb magszámú rendszerek, például a Ryzen Threadripper és EPYC platformok esetében.
K Prateek Nayak, az AMD mérnöke, kimutatta, hogy a hibás megoldása milyen jelentős hatással lehet a teljesítményre a modern hardverekre az AMD rendszereken. Az Intel CPU-k eközben nem használják ezt a kódutat a modern hardverekhez, így nem érinti őket ez a teljesítményvesztés. Az adott tesztben a minimum adatátviteli értékek 1390.52 százalékkal növekedtek és az átlagos adatátvitel is 50.85 százalékkal emelkedett.
Eredetileg az AMD egy javítást végzett itt, majd Dave Hansen, az Intel mérnöke tisztította és egyszerűsítette ezt a kódot. Ez utóbbi javítás egyszerűen nem alkalmazza ezt a "dummy wait" megoldást, kivéve a régebbi (Nehalem előtti) Intel rendszereket. Mostantól tehát az AMD rendszerek is kihagyják ezt a műveletet, amely a modern rendszereken ronthatja a teljesítményt. Mivel ez főként az leterhelt és az üresjárati állapotok között gyakran váltó munkaterhelésekre van hatással, valamint a nagyobb magszámú rendszereknél jobban észrevehető, az AMD EPYC szerver teljesítménye ezzel a javítással meglehetősen érdekes lehet, különösen a webszerver / adatbázis-munkaterhelések és más típusú gyors tesztek esetében.