A KDE projekt bejelentette a KDE Plasma 5.26.4 kiadását, amely a GNU/Linux disztribúciókhoz készült hatékony és modern asztali környezet következő nagyobb verziójának negyedik hibajavító kiadása. Ebben a verzióban X11 munkameneteken javítottak a fejlesztők.
Újdonságok
A KDE Project ma kiadta a KDE Plasma 5.26.4-es verzióját, amely a negyedik karbantartási frissítés a legújabb KDE Plasma 5.26-os asztali környezet sorozathoz, amely több hibát orvosol és a meglévő funkciókat csiszolja.
A KDE Plasma 5.26.4 három héttel a KDE Plasma 5.26.3 frissítés után érkezik, és tovább javítja a Plasma Wayland munkamenetet két összeomlás javításával:
- az egyik a külső képernyő leválasztása után az érintőképernyő megérintésekor,
- a másik pedig a kurzornak a Plasma panel fölé történő mozgatásakor lépett fel.
A Plasma X11 munkamenet is javult azok számára, akik nem akarnak vagy nem tudnak Wayland-et használni. Ez a kiadás orvosol egy olyan problémát, amely a kompozitálás kikapcsolásakor üres területek megjelenését okozta a Plasma panelek körül.
A KDE Plasma 5.26.4 javítja a Plasma értesítéseket is, így azok már nem jelennek meg megfelelően kinéző éles felső sarkokkal, javítja a többmonitoros konfigurációk támogatását azáltal, hogy a függőlegesen elhelyezett monitorok már nem fedik egymást egy pixellel, és javítja a képernyő ujjlenyomattal történő feloldását, amely most már azonnal működik anélkül, hogy a „Feloldás” gombra is rá kellene kattintani.
Ezen felül ez az új KDE Plasma 5.26-os frissítő kiadása sokkal jobban láthatóvá teszi a Plasma Discover feladatmegoldási lapjának folyamat előrehaladási sávjait, javítja a Plasma Media Player widget médialejátszó látható ikonjának villogását, amikor sávot váltunk, valamint frissíti a Kickoff alkalmazás menüjét, hogy a kategóriák oldalsávjában az alapértelmezett listaelemméret használatakor már ne jelenjenek meg nagyon nagy ikonok az alkalmazásoknál.
Szintén javítva van ebben a kiadásban az indítási hang, az utolsó háttérkép mentésének lehetősége diavetítés módban, a MAC-cím a vezetékes kapcsolatokhoz a Plasma NetworkManagerben (plasma-nm).
A Plasma Mobile-on javult a Rácsnézet görgetési teljesítménye, fejlődött a screencasting, a jobbról jobbra snapping a KScreen-ben, az időjárás applet rendszertálca-felismerése. Mindezek mellett a fejlesztők beállították Aura Browser app kategóriákat a .desktop fájlban.
A KDE Plasma 5.26 asztali környezet negyedik frissítő kiadása 60 változtatást tartalmaz, ezért a teljes változásnaplóban további olvasnivalót és technikai részleteket talál.
Elérhetőség
- A KDE Plasma 5.26-os verziójának második bejelentéséről részletesen részben magyar nyelven is olvashat.
- A KDE Plasma 5.26-os verziójának bejelentéséről részletesen részben magyar nyelven is olvashat.
- A KDE Plasma 5.26 verzió újdonságairól részletesen a Megjelent a KDE Plasma 5.26-os verziója hírben olvashat.
- Kipróbálási lehetőségek, Linux-ok az új KDE Plasma verzióval >
- Saját terjesztésben elérhető KDE megoldások >
A KDE támogatása
A KDE egy szabad szoftver közösség, amely rengeteg önkéntese idejének és erőfeszítésének köszönhetően létezik. Mindig szívesen fogadunk új érdeklődőket, akik segíthetnek a kódolásban, hibajavításban és keresésben, dokumentáció írásában, fordításban, népszerűsítésben, stb. Minden közreműködésért hálásak vagyunk és örömmel fogadjuk. További információkért olvassa el a KDE támogatása oldalt, vagy legyen a KDE e.V. támogató tagja rendszeres pénzadománnyal.
A KDE egy nemzetközi technológiai csapat, amely ingyenes és nyílt forráskódú szoftvereket készít asztali és hordozható számítógépekhez. A KDE termékei között megtalálható egy modern asztali rendszer Linux és UNIX platformokra, átfogó irodai termelékenységi és groupware csomagok, valamint több száz szoftvercím számos kategóriában, beleértve az internet- és webes alkalmazásokat, a multimédiát, a szórakoztatást, az oktatást, a grafikát és a szoftverfejlesztést. A KDE szoftvereket több mint 60 nyelvre fordítják le, és a könnyű használat és a modern hozzáférhetőség elveit szem előtt tartva készültek. A KDE teljes funkcionalitású alkalmazásai natívan futnak Linux-on, BSD-n, Windows-on és macOS-en.