Bugzilla

kami911 képe

Még meglepőbb fordulat: Lennart Poettering a Microsoft-nál kezdett dolgozni

A tegnapi nap meglepetése az volt, hogy Lennart Poettering csendben elhagyta a Red Hat-ot, miután másfél évtizedig vezette a PulseAudio projektet, és végül elindította a systemd-t, amely alapvetően átalakította a modern Linux disztribúciókat. Kiderült, hogy a Microsofthoz csatlakozott, és folytatja a systemd-n végzett munkáját.

Miután tegnap megjelent a cikk arról, hogy Lennart már nem dolgozik a Red Hatnál, érkeztek a tippek, hogy a systemd megalkotója egy ideje csendben csatlakozott a Microsofthoz. Emellett különböző nyilvános kommentekből a Twitteren és más médiumokon, is az derült ki, hogy Lennart a redmondi céghez csatlakozott.... Először ezek inkább viccnek tűntek, de egy nap után, kiderült, hogy valójában nem vicc.

A több fontos nyílt forráskódú projektért felelős fejlesztője csatlakozott már a Microsofthoz, és Lennart  - a systemd megalkotója - továbbra is a systemd fejlesztésére koncentrál. Bár egyesek talán nem mindig értenek egyet a nézeteivel vagy bizonyos dolgok kezelésének megközelítéseivel, nem lehet eléggé hangsúlyozni a Linux szabad szoftveres világhoz való hatalmas hozzájárulását és az ökoszisztéma fejlesztése iránti elkötelezettségét az évek során.

Ez sokakat meglephet, de ne felejtsük el, hogy a Microsoft idővel számos Linux-fejlesztőt és más kiemelkedő nyílt forráskódú fejlesztőt alkalmazott... Lássuk kiket is:

kami911 képe

Meglepő fordulat: Lennart Poettering távozott a RedHat-tól

Nagy meglepetésre a systemd vezető fejlesztője, Lennart Poettering, aki a PulseAudio és az Avahi létrehozását is vezette, valamint termékeny szabad szoftveres közreműködő volt, a hírek szerint elhagyta a Red Hatot.

kimarite képe

Az Iceweasel ismét Firefox néven érhető el - a 45-ös verziótól (Debian)

Az előzmények megismerése után -lásd a blog végén- következzen a leírás, amellyel a bizonyos verzió tekintetében már nem elérhető, így nem frissülő Iceweasel-t Firefox-ként telepíted újra.

Megjegyzés
Leírásom a Mozilla Debian team tárolót
http://mozilla.debian.net/
használó felhasználóknak szól.
Továbbá én Debian Wheezy-t használok, a többi Debian kiadás tekintetében könnyen kikövetkeztethető a megoldás a fenti oldal (Mozilla Debian team) leírását és az itt leírtakat követve.

Feliratkozás RSS - Bugzilla csatornájára