1948. június 30-án a New York-i Bell Labs egy olyan sajtótájékoztatót tartott, amely – bár talán akkor még nem volt mindenki számára nyilvánvaló – örökre megváltoztatta a technológia világát. Ezen a napon mutatták be nyilvánosan az első működő pontérintkezéses tranzisztort (point-contact transistor), ezzel hivatalosan is kezdetét vette az átmenet a vákuumcsövektől a tranzisztorok felé.
1948. június 21-én új korszak kezdődött a számítástechnika történetében: ezen a napon futtatták le sikeresen az első programot a világ első tárolt program elvén működő számítógépén, a Manchester Small-Scale Experimental Machine nevű berendezésen – becenevén a „Manchester Baby”. Ez a pillanat a modern számítástechnika egyik megszületési pontja volt.
1948. január 5-én az amerikai mozik közönsége először láthatott színes híradót. Az úttörő felvétel a Tournament of Roses Parade (Rózsák Tornája felvonulás) és a Rose Bowl amerikai futballmérkőzés legemlékezetesebb pillanatait mutatta be, amelyeket mindössze négy nappal korábban, 1948. január 1-jén rögzítettek.Az esemény mérföldkő volt a híradózás történetében, hiszen korábban a mozikban vetített híradók kizárólag fekete-fehér formátumban készültek.
1948-ban a Polaroid Land Camera Model 95 megjelenése nemcsak egy új termék bevezetését jelentette, hanem egy teljesen új fotózási élményt hozott el. Az azonnali fényképezés ötlete hatalmas sikert aratott, és örökre megváltoztatta a fényképezőgépekről alkotott elképzeléseinket.