parancssor

Kedvenc parancssori eszközeim, kedvcsináló

Ráérő időmben gondoltam összeállítok egy kis listát a kedvenc parancssori eszközeimről, hátha kedvet kap valaki valamelyik kipróbálására. Tényleg csak kedvcsináló jelleggel néhány mondatban beszélek róluk.

Az ls alternatívái: eza (exa) és lsd. Színes szagos megjelenítés, fastruktúra, és minden amit az ls eleve tud. Hogy melyik, az teljesen egyedi preferencia kérdése.

 

LS szebb változata: exa!

Ls? Szerintem az egyik legismertebb Linuxos parancs, mindenki használja, aki legalább párszor terminálos műveletet végez. De most egy másik listázó parancsról lesz szó: exa. Bár az ls nagyon jó, minden Linux rendszeren ott van, de van ennél szebb, és modernebb listázó parancs is. Már itt le kell szögezni, hogy az ls teljesen megfelel, elvégzi a munkáját! Aki azt szereti, esetleg jól bekonfigurálta, több alias-t is készített hozzá, akkor nincs nagy értelme az exa-t használni.

kimarite képe

Hálózatkezelő értesítések ki- és bekapcsolása

Előfordulhat, hogy a Hálózatkezelőben véletlenül kikapcsoltál értesítéseket, vagy szándékosan tetted, de meggondoltad magad.

Bármely értesítés legközelebbi, és minden további megjelenítése -azaz, kikapcsolása- a

Ne mutassa ezt az üzenetet újra

elem megnyomásával történik.

A korábbi állapot visszaállítására két lehetőséged van:

kimarite képe

A honlap működése 9. rész: Paste.ee | szöveg megosztása

Olykor a szöveges fájlok egészére, egy-egy adott részére vagy a parancsok és a parancssorok kimeneteire vonatkozóan kérjük azt, hogy mutasd meg nekünk, mert ezekből az információkból tudunk a probléma okára rájönni. Az információt feltétlen látni szeretnénk.

Ha képernyőképet készítesz, úgy sokkal nehezebb a dolgunk. Sokszor a hibajelenségre rá kell keresnünk, és bármilyen hihetetlen, gépelni nem igazán szeretünk. Ha szöveget kérünk, soha nem mutasd képen! ... ha képet kérünk, azt is mondani fogjuk.

Elmélet

Szöveges fájlok

Destruktív parancsok, amivel vigyázni kell!

Destruktív, azaz romboló, rendszert tönkretevő parancsok, amit soha ne használj! Mert ha ezeket beírod, elszabadul a Sátán, a Nap kihuny és még a klímaváltozás is felgyorsul! Vagy mégsem? Igen, sok helyen ezekről úgy írnak, mintha valami titkos, okkult parancsok lennének, és óvni kellene a felhasználókat, és jobb, ha nem is ismeri. Szerintem érdemes őket ismerni, esetleg használni is, ha kell. Egyik destruktív parancs sem jelent veszélyt, ha betartod azt a szabályt, ami szerintem alap: soha nem írunk be olyan parancsot, amit nem ismerünk.

kimarite képe

A honlap működése 7. rész: Ubuntu Pastebin | szöveg megosztása

Olykor a szöveges fájlok egészére, egy-egy adott részére vagy a parancsok és a parancssorok kimeneteire vonatkozóan kérjük azt, hogy mutasd meg nekünk, mert ezekből az információkból tudunk a probléma okára rájönni. Az információt feltétlen látni szeretnénk.

Ha képernyőképet készítesz, úgy sokkal nehezebb a dolgunk. Sokszor a hibajelenségre rá kell keresnünk, és bármilyen hihetetlen, gépelni nem igazán szeretünk. Ha szöveget kérünk, soha nem mutasd képen! ...ha képet kérünk, azt is mondani fogjuk.

Elmélet

Szöveges fájlok

kimarite képe

Thunderbird levelezőkiszolgáló: levelek megnyitása privát ablakban, fülön

Gondolom, számodra is egyértelmű, hogy a levelezőkiszolgáló alkalmazások segítségével olvasott levelek tartalmában látható hivatkozásokat, weboldal címeket (URL) meg tudod nyitni az alapértelmezett böngésződ segítségével, mindössze a levélben található URL-re kattintva.

Kérdések, bizonytalanságok, kételyek és a tények:

Mi a helyzet azzal, ha kevésbé biztonságos a cím? Egyáltalán, létezik biztonságos cím vagy weboldal, ami minden tekintetben biztonságos? Röviden: nem. Viszont meg kell tenned mindent a saját és mások rendszerének és adatainak védelmében.

Feliratkozás RSS - parancssor csatornájára