
A TRX projekt nagyon szépen fejlődik tovább, és új funkciókat hoz a klasszikus játékokba: A Tomb Raider I & II: Community Edition nyílt forráskódú újragondolása, az TRX, ismét előrelépett, és új kiadása már Linux támogatással is rendelkezik.
Miben különbözik ez a projekt a hivatalos remastertől?
Bár már elérhető a Tomb Raider I-III Remastered gyűjtemény, a TRX projekt az eredeti játékokhoz készült, azokat továbbfejlesztve és kibővítve. A futtatásához azonban továbbra is szükség van a hivatalosan megvásárolt játékokra, amelyeket például a GOG vagy a Steam kínálatából (Tomb Raider I és Tomb Raider II) lehet beszerezni.
Linux támogatás és egyéb fejlesztések
A legújabb TR2X 0.9 verzió jelentős újítást hozott, többek között:
- Natív Linux támogatás, beleértve a fordítókészletet (toolchain) is, így az eredeti Windows-verzió nélkül is futtatható a játék.
- A forráskód teljes visszafejtése már befejeződött, így a projekt függetlenedett az eredeti játék .exe fájljától.
- A fejlesztők célja most a kódbázis tisztítása, valamint új funkciók és fejlesztések hozzáadása.
- Új funkciók: szünetmenü (pause dialog), fotómód, animált sprite támogatás és egyéb finomhangolások.
Nem sokkal rá megjelent a 0.9.1-es hibajavító verzió is.
Mindeközben a TR1X 4.8 verziója is (és azóta 4.8.3 is) megjelent az első Tomb Raiderhez, amely már korábban is támogatott volt Linuxon, de most további új funkciókkal és hibajavításokkal bővült.
Miért érdekes ez a fejlesztés?
A nyílt forráskódú újragondolások lehetőséget adnak a rajongóknak arra, hogy klasszikus játékokat korszerűbb formában élvezhessenek, új funkciókkal és fejlesztésekkel kiegészítve. A Linux támogatás pedig különösen fontos azok számára, akik alternatív operációs rendszereken szeretnék futtatni a játékokat.
