abevjava 19.3-ra

Fórum: 

Tiszteletem AZ URAKNAK,HÖLGYEKNEK.

Segítséget szeretnék kérni. Linux Mint 19.3 rendszert használok Mate felülettel.

Szeretném rátelepíteni az adókitöltő programot az abevjavát. Már ott elbukik a telepitésem: nemtudom hozzáadni a tárolót.(dev http://ooo.itc.hu/abevjava-next/abevjava main#ABEVJAVA)azzal utasít el,hogy :Hibás formátumu bemeneti adat. A webupd8 forrást elfogadta.Letöltöttem a nav.gov.hu oldalról az abevjava install.jar és abevjava install.jnlp fájlokat. Icedtea webbel telepítve mintha felmenne,megcsinálja az abevjava könyvtárat,ami üres. De indítóikont, sem a menüben bejegyzést nem tesz.Ha valaki ezen már túl van, kérem segítsen. Előre is köszönöm.A fórumon vannak leírások, de azok az új minten nem működnek.A 17.3-as Linux Minten régebben megcsináltam, azon jól ment, most is működik. Ugyanúgy szerettem volna telepíteni, de fel kellett adnom. Inkább segítséget kérek a tőlem okosabbaktól.

Tippek...

Szerintem csak az abevjava_install.jar -ra van szükség, végrehajthatónak kell jelölni, elindítani. Amikor telepítési helyre rákérdez, akkor érdemes olyan mappát megadni, amihez megvan minden jog, (Pl. Home alatt valahová).

Mihez kell amúgy? Webes felület nem jó? Csak mert az sokkal egyszerűbb...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszönöm István a

• Köszönöm István a hozzászólásodat. Úgy csináltam,ahogy javasoltad.

A jar kiterjesztést tulajdoságok fülön futtathatóvá tettem. Én a krusader fájlkezelőt rendszergazdai jogokkal megnyitom,tehát jogosult vagyok bárhová létrehozni a könyvtárokat. Ahová a rendszer akarja oda engedem létrehozni az abevjava könyvtárat. Így is megpróbáltam telepíteni az icedtea web alkalmazással. Az eredmény ugyanaz. Nem települ sehová. Nem tesz ki indítóikont, nem ír a menübe. Még próbálkozom a csomagok bevitelével. Elképzelhető,hogy hiányoznak neki a további tárolók.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia!

Szia!

Csak ismételni tudom önmagamat: https://linuxmint.hu/comment/551#comment-551

Mind a mai napig nem értem, hogy mit görcsöltök azokkal a tárolókkal meg egyebekkel. Ha van Java, akkor megy, ha nincs, vagy nincs megfelelően telepítve, akkor nem. Ennyi az egész. De ha a fenti linken olvasottak ellenére mégsem sikerül, akkor haladj tovább így:

A legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni a Java meglétét, hogy terminálablakból kiadod a

java -version

parancsot, amire értelmes választ kell, hogy kapjál. Ekkor van java. Ha OK (én a nyolcas verziót használom), akkor a NAV honlapról az "egyéb lehetőségek"-et választva letöltöd az ÁNYK - AbevJava.jar letöltése csomagot. Szintén terminálablakból a letöltés helyére navigálsz, futtathatóvá teszed és kiadod  az

java -jar abevjava_install.jar

parancsot. Tapasztalatom szerint elsőre az Asztalra telepített linkről nem indul el, csak a menüből. Ennek nem kutattam az okát, mert nekem így eleve megfelel, nem szeretem teledisznólkodni az Asztalt...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia!

Szia! A terminál azt írja, hogy 1.80231 java van.

A jar kiterjesztésű telepítőfájlt futtathatóvá tettem, de én nemtudok a terminálban oda navigálni ahová letöltöttem. Ilyen téren nagyon kezdő vagyok.Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
fecameca képe

Szia.

~$ cd Letöltések utána: ~/Letöltések$. Ha a letöltésekbe tetted. Én amúgy lustaságból (hogy ne kelljen cd-zni?) inkább belehúztam az egérrel a saját /home könyvtáramba, akkor nem kell navigálni, a kiadott parancs eleve oda szól. Csak éppen nem ez a problémád, ami ment Linux  Mint 17.3.-ból, az most nem megy? Nálam akkor volt először gondom, amikor nem Linux Mintet, hanem Manjarot tettem, és ott nem jött be a jobb egérgombra, hogy: megnyitás ezzel: Openjdk8 runtime environment. De ott működödött az IcedTea web, miután megmutatták, annak csak egy baja van, hogy csak Firefoxból indul el, Chromium, és más böngészőkből nem. Azután áttértem a Debianra, ahol már java 11 van a java8 helyett, meg kellett tanulnom a terminálos java -jar parancsos dolgot, nem olyan nagy ördöngösség az sem, mert a java 11 csak azután indítja el asztali ikonról, ha előtte átszerkeszted  a parancsot. Az abevjava könyvtárat mindenképp a saját mappán (/home) belül érdemes létrehozni, ezt itt már ezerszer leírták, miért? A problémádat tulajdonképpen nem értem, mivel az egyik Linux Mint után van egy másik, és mindennek ugyanott kellene lennie, én, aki keresztül hoppolt vagy 50 féle Linux disztribúción, miután kaptam (ingyen) egy modernnek nem mondható gépet, és az abevjavát sikerült mindegyikre feltennem, csak tényleg nagyon kezdő koromban voltak vele gondok, amikor nem tudtam micsoda az a java, és mi az a terminál?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ez+az

Előszőr is a home azért ajánlott, mert frissíti magát, meg nyomtatványt tölt le, és akkor ugye nem crusader alól teszi majd ezt.

Másodszor me semmiféle tárolót nem kell beállítáni tudtommal.

Lehet most olyan passzban van a jar, hogy nem csinál ikont az asztalra, stb... Volt még ilyen a törtélem során. Folyton módosítják...

Ha hazaérek, menézem belülről, hogy mit csinál

De! Még nem árultad el, hogy mire kell ez?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

A 11-es Java (nem lényeges) és az Abevjava

Az Abevjava telepítésénél az összes könyvtárat ide tettem:

/home/kim/abevjava

... lehetne más is (a saját könyvtárban), de az egyszerűség kedvéért mutatom így.

Nyilván neked más a felhasználóneved. Nekem kim.
A tiédet így tudod meg:

echo $USER

Helyettesítsd be a sajátod a telepítésnél.

Az abevjava könyvtárban találsz egy abevjava_start nevű scriptet.

Mentsd az eredetit:

-- lépj be a könyvtárba

cd abevjava

-- készíts biztonsági mentést

cp abevjava_start abevjava_start.ORIG

Nyisd meg szerkesztésre az eredetit:

xdg-open abevjava_start

... az alapértelmezett grafikus szövegszerkesztőnek kéne megnyitnia a fájl elméletileg.
Ha a LibreOffice nyitja meg, változtasd meg a fájl társítást a kedvenc szövegszerkesztődre.

A teljes szöveget töröld, és helyettesítsd be ezzel a szövegtartalommal:

#!/bin/sh
cd $HOME/abevjava/
. ./setenv
"$JAVA_HOME_ABEV"java $MEMORY_OPTS -jar boot.jar
"$JAVA_HOME_ABEV"java $MEMORY_OPTS $TUNING_OPTS $RUN_OPTS \
  $XML_OPTS -jar abevjava.jar cfg=cfg.enyk "$1" "$2" "$3"

Forrás: http://ubuntu.hu/node/15764#comment-172354
(a munkakönyvtárat az igényeinkhez igazítottam)

Rossz az indítószkript (/usr/share/abevjava/abevjava_start), nekem így indul

Mentsd el a fájlt.

Indítható így:

/$HOME/abevjava/abevjava_start

-----

Benne lesz a menüben (nálam valahogy oda került ...), ha az asztalon található indítót, ide másolod (saját könyvtár):

~/.local/share/applications/

... ha nem kell az Asztalra indító, akkor helyezd át, ne másold.
Mindezzel a saját felhasználód indíthatja a menüből az alkalmazást.

Az indító neve (ha úgy érzed, elkészíted te): ÁNYK.desktop
Az indító tartalma:

[Desktop Entry]
Type=Application
Name=ÁNYK
Comment=ÁNYK
Exec=/home/kim/abevjava/abevjava_start
Path=/home/kim/abevjava
Icon=/home/kim/abevjava/abevjava.ico
Encoding=UTF-8
Terminal=false
Categories=Application;

... a felhasználóneved itt is cseréld a sajátodra.

A rövid (ha erre van szükséged)

abevjava_start

parancssoros indításhoz, nyisd meg a kedvenc szövegszerkesztőddel a .profile fájlt

xdg-open ~/.profile

És a félkövér karakterrel kiemelt részt illeszd a szövegbe (mást ne változtass!) a példa szerint:

# set PATH so it includes user's private bin if it exists
if [ -d "$HOME/bin" ] ; then
    PATH="$HOME/bin:$PATH"
fi

# set PATH so it includes user's private bin if it exists
if [ -d "$HOME/.local/bin" ] ; then
    PATH="$HOME/.local/bin:$PATH"
fi

if [ -d "$HOME/abevjava" ] ; then
    PATH="$HOME/abevjava:$PATH"
fi
. /home/kim/.profabevjava

Frissítsd a beállítást:

cd
source .profile

Az Abevjava használatra kész.

-----

Így telepítettem:

Letöltöttem az aktuális verziót (JAR):

cd Letöltések/
wget https://www.nav.gov.hu/data/cms36637/abevjava_install.jar

(!mindenhol: /home/kim/abevjava)

Aktuális verziók: https://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomt...

-----

Technikai információ (telepített JDK):

java -version
openjdk version "11.0.6" 2020-01-14
OpenJDK Runtime Environment (build 11.0.6+10-post-Debian-1deb10u1)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 11.0.6+10-post-Debian-1deb10u1, mixed mode, sharing)

-----

A JNLP telepítő az IcedTea telepítésével használható telepítésre.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia!

"...én nemtudok a terminálban oda navigálni ahová letöltöttem..."

Ha a többi hozzászólás nem segített, és itt folytatnád, akkor:

Azt csak tudod, hogy pontosan hová töltötted le? Írd le, aztán megyünk tovább. Ha időközben megoldódott a többiek útmutatása alapján, jelezd.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Szia!

#8 Én így kerestem rá:

find /home/$USER -name  abevjava_install.jar

A találat (a parancssor kimenet)

/home/kim/Letöltések/abevjava_install.jar

Így lépek be a könyvtárba:

cd /home/kim/Letöltések/

Grafikusan

A fájlkezelőt megnyitva, az egér jobb gombos menüben van olyan menü, hogy:

Megnyitás terminálban

Ha például a Letöltések könyvtárban van a letöltött fájl, akkor a Letöltések könyvtár nevére kell állni az egér mutatóval, és innen megnyitni a jobb gombos menüt. Ez esetben a terminál a Letöltések könyvtárat nyitja meg, abban fogsz állni (így nevezik).

Egyéb

A pwd parancs adott könyvtár elérési útját mutatja meg. A cd parancs magában kiadva, a saját könyvtárba lép. Terminálban:

kim@kimbi:~$
kim@kimbi:~$ cd /home/kim/Letöltések/
kim@kimbi:~/Letöltések$ pwd
/home/kim/Letöltések
kim@kimbi:~/Letöltések$
kim@kimbi:~/Letöltések$ cd
kim@kimbi:~$

cd = change directory (könyvtár váltás)

A cd .. parancssor egy könyvtárral feljebb lép:

kim@kimbi:/$ cd /home/kim/Letöltések/ <-- belépek valahova, például a Letötések könyvtárba
kim@kimbi:~/Letöltések$ cd .. <-- egy könyvtárral feljebb lépek
kim@kimbi:~$ pwd <-- mutatja, hol vagy éppen
/home/kim <-- itt vagy, ebben a könyvtárban állsz (ez egy kimenet)
kim@kimbi:~$ cd ..
kim@kimbi:/home$ pwd
/home
kim@kimbi:/home$ cd ..
kim@kimbi:/$ pwd
/
kim@kimbi:/$ <-- ez a gyökérkönyvtár, a / könyvtár. Feljebb lépni nem lehet (lásd egy sorral fentebb)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia!

• Sziasztok. Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást. Ez olyan mennyiségű tudás, amihez fel kell nőnöm, de nagyon bevan lassulva a fejem.Két éve volt egy súlyos sztrókom. Árnyéka vagyok önmagamnak mindenféleképpen. De azért hátha megbírkózom ezzel a problémával az értékes segítségetekkel.A linux Mint 17.3 rendszeren így csináltam: tudtam a tárolókat hozzáadni,leszedtem az adóhatóság honlapjáról a .jar telepítőfájlt.A krusadert root módban indítva könnyen feltelepült. Igaz ugyan, hogy rejtettként települt. A krusaderben bekapcsolom a rejtettfájlok mutatása funkciót, ha kiakarom másolni az elmentett adóbevallásokat. Évek óta ezzel a programmal csinálom a család adóbevallásait, majd kinyomtatom mindegyiket két példányban,aláiratom őket és beviszem a Navhoz,leadom. Még jó, hogy a 17.3-as Mint megmaradt gépen, már arra rátettem az idei kitöltőprogramot. Másik partícióra feltettem a 19.3-as Mintet. Ezzel akarom majd leváltani a régi Mintet. Uraim köszönök minden segítséget. Vigyázzatok magatokra! A leírtakból próbálok végrehajtani pár dolgot. Majd jelentkezem.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

No akkor...

Most kipróbáltam, és megy, így kell:

1.Letöltöd az aktuális abevjava_install.jar -t a nav oldaláról. (Én tegnap este szedtem le)

2.Megjelölöd futtathatóként.

(Úgy olvasom, ezeken túl vagy).

3.Megnyitod a mappát, ahová letöltötted, nem kell terminálozni, simán a fájlkezelőben a saját mappa alól betallózól oda, és futtatod.

4. Amikor a telepítés helyére rákérdez, akkor a felajánlott mappát felül kell írni:

home/username/abev

(Azért ne legyen abevjava, mert ilyen mappa is készül a saját fájloknak. username helyett a felhasználóneved legyen!)

5. minden egyébre OK,OK,OK...

6. Létrejön az asztalon ikon, és menübe is belekerül, az Egyéb menüpont alá az indítója.

7. Elnavigálsz pl. Crusader-el a home/username/abev mappába, és az abevjava_start fájlról készítes egy másolatot, pl. abevjava_start.orig néven, majd megnyitod szerkesztésre az abevjava_start fájlt.

8. A tartalmát felül kell írni a fentebb is leírt tartalommal, annyi módosítással, hogy az aktuális telepítése mappát kell beleírni a fenti helyett, azaz ezt:

#!/bin/sh
cd $HOME/abev/
. ./setenv

9. Mentés, majd voilá, indul az asztali ikontól, és menüpontból is....

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

A 11-es Java (nem lényeges) és az Abevjava (javítás)

#7 Egy részt javítok:

A rövid (ha erre van szükséged)

abevjava_start

parancssoros indításhoz, nyisd meg a kedvenc szövegszerkesztőddel a .bashrc fájlt,

cd
xdg-open ~/.bashrc

a szöveg végére illeszd be ezt a sort hagyd felette egy sorközt),

export PATH="$PATH:/home/kim/abevjava"

és frissítsd a beállítást.

source .bashrc

Ekkor a munkakönyvtárak neve megváltozik

-- teszt

echo $PATH

és kimenet

/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/local/games:/usr/games:/home/kim/abevjava

Itt került közlésre (némileg bővebben, bár ez már nem a telepítés, hanem a használat témaköre):
https://linuxmint.hu/comment/34287#comment-34287

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Variációk

#11 https://linuxmint.hu/comment/34281#comment-34281 ;-)

#10 Menni fog szerintem. Kicsit megbonyolítottuk (vagy inkább csak úgy tűnhet), de egy tea közben olvasgasd, ismerkedj a tennivalókkal! :-)
Egyetlen könyvtárnevet kell megjegyezned - a telepítés helye (/home/!#felhasználóneved/abevjava).
Ha az alkalmazás nem indul - ott a javaslat az indító script javítására (szöveget kell cserélni szövegre).

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Adóbevalláshoz

Azért rugózom annyira a kérdéssel, hogy mire kell az abevjava, mert a webes kitöltő nagyságrendekkel egyszerűbb, nem kell telepíteni, nem kell frissítgetni, nyomtatványokkal bíbelődni.

>Évek óta ezzel a programmal csinálom a család adóbevallásait, majd kinyomtatom mindegyiket >két példányban,aláiratom őket és beviszem a Navhoz,leadom.

Annyit kellene elérni, hogy mindenki bemenejen 1x a Navhoz / okmányirodához / és elintézni egy ügyfélkapu regisztrációt. Onnantól aztán csak a jelszóval / felhasználónévvel kell bajlódni, azaz nyilvántartani. Webes felületről be lehet jelentkezni, adóbevallást kitölteni, "beadni", le lehet tölteni, ha megőrzésre is kell, és eztán nem kell a NAV-hoz sem beballagni a nyomtatott bevallásokkal. Papír, tinta nem fogy, nincs frissítés / telepítés gond, ez nem jobb?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Adóbevalláshoz

#14 Neki a fenti volt a kérése, kérdése :-).
Beszélgethetünk másról is, de nem hiszem, hogy a szokásait megváltoztatná a kérdező.
Nálam az van, hogy a NAV tölti ki a bevallást, ellenőriznem kell, legalábbis célszerű. Kettő vagy három alapítványnak adom az adó 1% -ot, ha ezt nem változtatom, az előző évi választás marad érvényben.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia!

• fájkezelőből, letöltések mappából megnyitottam a terminált. A letöltések mappában van az abevjava.jar fájl. Nemtalált ilyen fájlt.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Adóbevalláshoz

Szia. Biztosan egyszerűbb. Van ügyfélkapus regisztrációm, de azzal csak a saját adóbevallásomat tudom beküldeni. Egyik évben így jártam, a többit nem fogadta el. A családom több tagjának nincs ügyfélkapus regisztrációja, sőt még számítógépe sem.Nekem ez a módszer tökéletesen megfelel.Nemtervezek ezen változtatni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Adóbevalláshoz

#14 (Azért ne legyen abevjava, mert ilyen mappa is készül a saját fájloknak. username helyett a felhasználóneved legyen!)

Készül, csak rejtett, ami azt jelenti, nem ugyanaz a neve.

-- keresés

find /$HOME -type d -name "*abev*" -print

-- találat

//home/kim/abevjava
//home/kim/abevjava/abev
//home/kim/.abevjava

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Szia!

#16 Kimeneteket mutatnál?

find /home/$USER -name abevjava_install.jar
find /home/$USER -name abevjava.jar
cd Letöltések
ls -la | grep abev*

Az egészet egyben, parancsokkal együtt.
Négy parancssor, egyenként kell futtatni:
-- bemásolod az első sort a terminálba
-- Enter a futtatás
... jön a következő, és így tovább.
A végén az egészet kijelölöd és bemásolod a válaszodba.
Ezek csak tesztek.

De egyetlen parancsorként is futtathatod, így gyorsabb:

cd ; find /home/$USER -name abevjava_install.jar ; find /home/$USER -name abevjava.jar ; cd Letöltések ; ls -la | grep abev* ; cd

... a kimenet is kell. Csináld inkább ezzel az egy sorral.

A telepítő neve ez: abevjava_install.jar

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#19 De igazából letöltheted újra, a saját könyvtárad alá közvetlen. Ennek módja:

-- terminált nyitsz (magában, menüből)

!A parancsok futtatása: Enter (billentyű)

-- belépsz a saját könyvtárba

cd

-- letöltöd a telepítőt

wget https://www.nav.gov.hu/data/cms36637/abevjava_install.jar

-- telepíted

Mindenhol, ahol könyvtár elérési utat kér a telepítő, ezt másolod be:

/home/kim/abevjava

Természesen a fenti kim neved javítsd ki a saját felhasználónevedre. Remélem, tudod. Ha nem, akkor a kimenet az:

echo $USER

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#20 A parancssorokat másold innen (egyenként), nem kell gépelni. Csak a telepítés helyét kell kijavítanod (a telepítés alatt, a grafikus megjelenésnél), gépelés szinten (például). A terminálba illesztés az egér jobb gombos menüvel történik. A parancssor futtatása az Enter billentyű leütésével történik (egyenként). A parancsorokat olyan sorrendben másold a terminálba, ahogy én írtam, más sorrend nem célravezető. Egyet bemásolsz (az elsőt), futtatod (Enter). Jön a következő ..., a módszer ugyanaz.
A kimeneteket azért oszd meg velünk!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

terminált nyitottam,begépeltem, amit írtál.letöltöttem a jar fájlt.Próbáltam telepíteni.A saját mappába jött le a telepítő. Telepítésre azt írta: Error: Invalid or corrupt jarfile abevjava.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Lehet, hogy nem lett futtathatóvá téve a fájl

Nyiss egy terminált majd add ki a

cd

parancsot, hogy biztos újra a megfelelő helyen állj a terminállal.

chmod +x abevjava_install.jar

utána ismét próbáld a

parancsot, aztán ha elindul a telepítő, akkor mehetsz tovább kimarite útmutatása szerint.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#22 Amúgy lehetséges, a Linux Mint problémázik (a Java-s telepítésnél), ha nem futtatható a fájl. A Debian alatt nem volt szükségem erre, futtathatóvá tenni a fájlt. Nyilván, ha a parancssor hibára fut, „rájövök” a megoldásra. Ha kimeneteket mutatsz, úgy nekünk sokkal könnyebb, mint a „saját szavaidat” értelmezni. Mindegy :-).

Nyiss egy terminált és ezeket a parancssorokat futtasd:

cd
chmod +x abevjava_install.jar

Nem futtatható a fájl, nincs x (executable ; futtatható) a nálam letöltött fájl tulajdonságainál, csak r és w (read ; write | olvasható ; írható). Ez nem parancs, csak mutatom, miről van szó:

-rw-r--r--  1 kim kim   18667154 jan   30 15:56 abevjava_install.jar

Futtathatóvá teszed és rendben lesz.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#24 A telepítés helyét kell megváltoztatni. Két helyen is kéri a telepítő. Amit ott látsz, kijavítod erre:

/home/felhasználóneved

A felhasználóneved helyére a Linuxos felhasználóneved gépeld be.

A rendszerkönytárakba nincs jogosultságod írni. Írták többen, az Abevjava nem fut, ha a rendszerkönyvtár alá telepíted. Korábban is írtam a telepítés helyét.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

megértettem,de nem tudom megváltoztatni a telepítés helyét. Hiába kattintok rá, nincs használatbana tallózás lehetősége. Még egy kérdés. Képet is lehet ide beiktatni?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Adóbevalláshoz

>>Azért ne legyen abevjava, mert ilyen mappa is készül a saját fájloknak. username helyett a felhasználóneved legyen!)

>>Készül, csak rejtett, ami azt jelenti, nem ugyanaz a neve.

Nos, most próbáltam ki, és igaz hogy lett egy rejtett, de lett még egy nem rejtett is, úgy, hogy a program mappának ABEV-et adtam meg. Küldenék képeket is, de már letöröltem, csak egy próba erejéig tettem fel...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

>megértettem,de nem tudom megváltoztatni a telepítés helyét. Hiába kattintok rá, nincs >használatbana tallózás lehetősége. Még egy kérdés. Képet is lehet ide beiktatni?

Most elindítottam újra a telepítőt, és simán működik a tallózás gomb. Lehet hogy sérült a telepítő, szerintem le kellene tölteni újra. (az elözőt törölni, hogy véletlenül se az legyen újra indítva.

itt a link: https://www.nav.gov.hu/data/cms36637/abevjava_install.jar

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#27 Csak írd át az elérési utat.

#28 Képet lehet adni. Feltöltöd az Imgur vagy az ImgBB képmegosztó oldalra a képet vagy képeket, és linkeled ide. Regisztrálni is érdemes, mert megmaradnak, megtalálhatóak a képek ..., neked is például, ha visszanéznéd.

És akkor most sikerült kiválasztani telepítési helyet? Sikerült a telepítés?
Asztal, menü indító, melyik létezik? Melyik működik?

#29 Sérült is lehet a letöltött fájl, előfordul.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

@#31 Bármilyen saját könyvtárnevet elfogad amúgy. Ha már lúd, legyen kövér: én három gépen is használom ugyanazt az AbevJava-t, mégpedig úgy, hogy a nyomtatványok könyvtárát kitöröltem és helyette egy symlink van a felhőtárolóm egy megadott könyvtárára, így ha az egyik gépen kitöltök valamit, bármely másik gépet bekapcsolva is ugyanazt látom. De amúgy a Dokumentumokkal, Képekkel stb. is ugyanez a helyzet.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#30 Annyi változott, hogy kipróbáltam.

A két könyvtárnévben ne az abevjava szó szerepeljen, hanem az ÁNYK (a hasamra ütöttem, de bejött).

Így: /home/felhasználóneved/ÁNYK

(felhasználóneved írd be)

Mindez képen is:
(a Live rendszeren a felhasználónév: mint)

Valamiért a Linux Mint nem fogadta el az abevjava nevet, egészen pontosan a használatakor a telepítendő könyvtárakat nem abba tette (a telepítő), hanem a saját könyvtárba (ide: /home/$USER vagy /$HOME).

-----

A korábban írt javaslat is kellett. Íme:

Az abevjava könyvtárban találsz egy abevjava_start nevű scriptet.

Mentsd az eredetit:

-- lépj be a könyvtárba

cd abevjava

-- készíts biztonsági mentést

cp abevjava_start abevjava_start.ORIG

Nyisd meg szerkesztésre az eredetit:

xdg-open abevjava_start

... az alapértelmezett grafikus szövegszerkesztőnek kéne megnyitnia a fájl elméletileg.
Ha a LibreOffice nyitja meg, változtasd meg a fájl társítást a kedvenc szövegszerkesztődre.

#!/bin/sh
cd $HOME/ÁNYK/
. ./setenv

https://www.youtube.com/watch?v=H6qt1f3-a9o

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#32 Csak azt tudom mondani, amit tapasztaltam. Két könyvtárat kell létrehozni, amelyek lehetnek egy helyen: abevjava (ezt írtam) - pontosabban egy helyen, ugyanazon könyvtárban célszerű lenniük.
-- Cél könyvtár megadása a futtató programoknak
-- Felhasználói beállítások, adat könyvtár
Live rendszeren előfordulhat, hogy a második helyet nem javítottam, de úgy emlékszem, a második telepítésben abevjava maradt, tehát mégis talán. De a második telepítés ÁNYK könyvtárral futott le.
Az első telepítéskor (abevjava) például az indító közvetlen a saját könyvtár alá kerül (néhány más „abev” könyvtárakkal együtt). Lehet, elnéztem a könyvtárat, nem javítottam ki az első vagy a második helyen. Fogalmam sincs.
Azonban, a lényeg, hogy
-- például ÁNYK „cél” könyvtár néven (mindkét helyen) a telepítés sikeres volt,
-- tallózható volt a telepítés során a fájlrendszer (de be is lehet gépelni a címet .., habár a tallózhatóség hiánya a kérdezőnél valamilyen hibára utal),
-- megjegyzem, nem kellett futtathatóvá tenni a telepítőt, hogy induljon,
-- az indító szerkesztése szükséges volt, a szerkesztés után az alkalmazás indult (előtte nem),
-- és a teszt Vrtualboxban zajlott, egy Linux Mint 19.3 Xfce live rendszeren, amelyen semmi nem lett telepítve vagy frissítve.
Tehát az AbevJava telepítése a Debian Buster és a Linux Mint 19.3 (Xfce) rendszereken egyaránt sikeres volt. Telepíthető, használható. A 11-es Java sem probléma (nem használtam az alkalmazást, de indult ...), amely a Linux Mint és Debian alap telepítés.

Elhiszem, hogy akármilyen könyvtárat meg lehet adni, név szerint. :-)
Tisztában vagyok a symlinkek működésével, de az információd nemcsak nekem szólt.
A @#31 azért szürke nálad, mert javítottam a hozzászólásom, mégpedig úgy, hogy töröltem a régit (amire válaszoltál), és létrehoztam egy újat, javítva egy helyen a korábbi hozzászólásom tartalmát.
A legjobbakat!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#33 Annyi még, hogy az Asztal indító első indításakor rá kell nyomni a megjenő ablakban a középső elemre. Angol felirata: Mark Executable (a Live rendszer nem magyar, azon néztem).

Budapesten laksz amúgy apaa65?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

Szia. éjszaka gondolkodtam. A terminálozás nem megy nekem.Ezelőtt sokat szenvedtem a nyomtató telepítésével, most meg ez! Érdekes, hogy az újjabb verzió sokkal rosszabb. Nekem a 17.3 az etalon, stabil háttér.Láttam,hogy megjelent az open suse 15.1-es rendszer, lehet,hogy megnézem.Nyíregyházán lakom Szabolcs megyében.Mit szólsz a suséhez? vagy tudsz ajánlani valami mást?Nagyon érdekel a véleményed.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

#36 Mondjuk amit itt leírtam, abszolút terminál mentes megoldás, menete során pedig csak ctrl+c/ctrl+v van szükség, illetve a felhasználónevet kell módosítani. Ennyi, és müködik, ki lett próbálva.( Ha mégsem működik, akkor más gond van a rendszerrel)

https://linuxmint.hu/comment/34288#comment-34288

Ugyanezt leírták többen terminálon is, mert ők ebben vannak jobban otthon.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

Jó az a Mint én nem javasolnám, hogy Suse-ra válts.

Ha nem tudsz a közeledben segítséget szerezni, akkor talán az is megoldás lehet, ha megosztod a képernyőd egy segítővel.

A Skype például tud ilyet és úgy olvastam, a Google Chrome-nak is van olyan bővítménye, mely a Messengert képessé teszi erre.

Szóval ha van Skype  vagy Facebook fiókod és erre hajlandó segítő, akkor így is célt érhetsz.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

Köszönöm,egyenlőre letettem róla,de valószínüleg újrateszem, mert ezt már tönkre tettem, azért nem úgy reagál, ahogy a tiétek.És az ubuntu mate-hez mit szólsz?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

#40 Nekem is.:-)

Az én Skype nevem csuhas32, ha gondolod, vegyél fel partnernak.

Ma este 20 és 21 óra között megpróbálhatok neked segíteni, ha van rá igény és nincs ellene senkinek kifogása.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#36 Az OpenSuse-t nem ajánlom. A Linux Mint Ubuntu-alapú, tehát csodákat várni egy Ubuntu-tól nem igazán lehet. A Linux Mint 17.3-at említed, mint bevált kiadást, nyomtató driver tekintetében is, bár nem tudjuk meg, milyen nyomtatóról van szó, mert nyilván tudnánk segíteni ..., viszont az LMDE 3 lenne kiváló választás, mert csomagverziók tekintetében kb. olyan, mint a Linux Mint 17.3.

Az AnyDesk alkalmazással tudok segíteni, ez egy távoli asztal alkalmazás, elég elterjedt, sokan szeretik.
Telepíthető a DEB fájl letöltésével, aztán telepíted a GDebi csomagkezelővel, hasonlóan, mint (meglévő) Skype vagy a Viber alkalmazásokat, vagy felveszed a tükröt, hasonlóan, mint a (most nem működő) AbevJava alkalmazásnál, de mutatom is a módszert:

wget -qO - https://keys.anydesk.com/repos/DEB-GPG-KEY | sudo apt-key add -
echo "deb http://deb.anydesk.com/ all main" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/anydesk-stable.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install anydesk

A letöltés: https://anydesk.com/en/downloads/linux

A rendszerrel együtt történő indítás (a későbbiekben, most még ne) így kapcsolható ki:

sudo systemctl disable anydesk.service

Nyíregyháza nekem messze van.
Skype-om nincs, azaz nincs telepítve (nem használom). „A Webes Skype eléréséhez a Microsoft Edge vagy a Google Chrome böngészőt kell használnia” - nem fogom használni egyik böngészőt sem. A Teamviewer-rel léptem be régebben más gépére, de most ez nincs telepítve. Az AnyDesk címedet (számokból áll) el kell küldened nekem (semmiképpen ne nyilvánosan, azaz, ne itt, hanem emailben, a nevem / kapcsolatnál indulva), de a Teamviewer is ugyanez (nincs most telepítve). Az AnyDesk alkalmazással be tudnék lépni a gépedre. Ha emailt küldesz nekem, a válasz email a Spam könyvtáradba érkezhet, tehát azt figyeld, miután emailt küldesz.

Említetted az admin joggal megnyitott Krusader fájlkezelőt. Kicsit visszanézve a nálad jelentkező hibajelenségeket, példának okáért, hogy a felhasználói terminálban indított AbevJava telepítésnél nem nyílik meg a Tallózás, felmerül bennem, hogy a saját könyvtárad része  átkerülhetett a root felhasználó tulajdonába, így felhasználóként, úgy alakult a körülmények kapcsán, a könyvtár megnyitásához nincs jogod. Admin joggal megnyitott fájkezelővel bizonyos tevékenységek a saját könyvtárban (írás, szerkesztés) a tulajdonjogok változását hozhatják. Semmiképpen nem rossz, ha újratelepíted a rendszert. A saját könyvtáradba viszont ne lépj be az admin joggal megnyitott Krusader fájlkezelővel a jövőben.

Ha megoldás születik, a fórum illemtana az, hogy a megoldást ide le kell írni, hogy mások is tanulhassanak belőle.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#42 De például itt is lehet képernyőt megosztani, és beszélgetni.
https://jitsi.org/

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

Szia. Biztosan ez probléma lesz sok embernek, hisz nemsokára jön az adóbevallás ideje.Újratelepítettem a rendszert. Egyenlőre csak a böngésző(chromium) és pár program van rajta. Sorolom: krusader,orage,gwenview,k3b,brasero, audacious,k torrent,wine, gparted, revelation. Nekem ez az alap. Jó felteszem holnap az any desc programot. Nekem olyan megoldások jobban tetszenek, ahol nem kell terminált használni. Rendszergazdai jogosultsággal hátha megoldható ez is.A 17.3 rendszeren úgy csináltam, nagyon jól működik, szerintem az jobban összerakott rendszer. Persze én laikusként mondom ezt.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#44 Nekem olyan megoldások jobban tetszenek, ahol nem kell terminált használni.

Ezt ne nekünk mondd, hanem a NAV-nak. Nem mi készítettük az alkalmazást. :-)
Különben az indítót kell átírni. Leírtam, hogyan.

Az IcedTea-s telepítés sikerült, azaz lefutott? Ha lefutott, az jó.Ha nem, akkor a hiba kéne képen mutatni például.
Saját könyvtárba lett téve az alkalmazás (IcedTea-s telepítés, a JNLP fájlból)? Kicsit legyél a korábbinál bőbeszédűbb, nem harapunk.

Rendszergazdai jogosultsággal hátha megoldható ez is.

Minek? Nem kell rendszergazdának lenned egy adóbevallás elkészítéséhez! Ezt felejtsd el. A felhasználónak NEM kell rendszergazdának lenni az alkalmazások használatához.

A 17.3 rendszeren úgy csináltam, nagyon jól működik, szerintem az jobban összerakott rendszer. Persze én laikusként mondom ezt.

Úgy csináltad ... . Hogyan, leírnád? Csak beszélsz arról, hogy így, meg úgy, de semmi tény. Még egyszer: a terminál nélküli módszered mi volt? Írd le.
Ha leírod, megkeressük a hiba okát.
Nem a Mint a hibás a nem működésben, hanem az alkalmazás. Rossz az indító. Nálam is települt ... nem rossz példa ez szerintem ez esetben. Láttad, mutattam képeket.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#45 Ezt egy másik topikban. Köszi. Működik most? Azt írtad, végül működésre bírtad.
És még azt sem tudjuk, mit telepítesz. Ha Linux Mint 19.3-at, akkor arra írunk megoldást. Az összes Linuxra nem szeretném minden megoldást ide leírni. Sok.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#46 Kipróbáltam a 19.3 kiadáson most. A telepítendő IcedTea is telepíti az alkalmazást.

Az ÁNYK telepítési helye továbbra is ugyanaz, a saját könyvtáradban az abevjava könyvtár:

/home/mint/abevjava

A mint kifejezés helyett írd be (akár gépeld be) a saját felhasználóneved az elérési útba.

Az első kérésnél kijavítod az elérési utat az „/usr/share/abevjava” elérési útról, a második bekérésnél már mindez nem kell. De azért ellenőrizd.

-----

Az indulási hiba így javítható (írtam már) - ez a hiba, amiért az alkalmazás nem indul!

Nyisd meg szerkesztésre az eredeti fájt, mely az abevjava könyvtárban van (szövegszerkesztővel):

abevjava_start

Fájlkezelőből nyisd meg a fájlt, kettő rákattintással. Megnyitod a fájlkezelőt (nem root joggal!), majd megnyitod az abevjava könyvtárat, aztán az abevjava_start fájlt.

#!/bin/sh
cd $HOME/ÁNYK/
. ./setenv

Nem igazán értem, nálad mi a probléma. Figyelmetlenség esetleg? Minden szóról szóra le van írva.

Képeket mutass (Imgur vagy imgBB) az IcedTea telepítésről, mert ... találgatni immár nem szeretnénk. De lépésenként is haladhatunk, csinálsz valamit, nem tudsz továbblépni, megállsz, képet közölsz, segítünk ..., továbblépsz ... képet közölsz, segítünk.

Túl sokszor írtuk le ugyanazt, vagyis a megoldást. Szerinted?
Most már neked kell segíteni nekünk, hogy segíteni tudjunk ....

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Telepítés egyszerűen

#48 Ha nem megy, akkor használjuk a Jitsi weboldalt, csak jelezd itt, mikor érsz rá. Nagyon későn nem érek rá. Ha megvan a szabadidő időpontja, akkor küldök egy pontos linket, amit meg kell nyitnod, engedélyezni a böngészőben a videó és hang eszközt, ezáltal hallani fogjuk egymást ..., illetve az Asztal megosztást a bal alsó sarokban látható ikonnal indítod, ezáltal látni fogom az Asztalod (teljes képernyő) és ezután szóban mondom, mit csinálj.

Amíg nincs hang, csetelni itt tudunk (a Jitsi alkalmazásban is, de akkor hozzá kell adnod magad, mint felhasználót ... bármilyen név megfelel):

IRC (kattints a linkre és írj be egy nevet)

Közösségi csatorna: Freenode (irc.freenode.net) hálózat #linuxmint-hu csatornája

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

#44 Nekem olyan megoldások jobban tetszenek, ahol nem kell terminált használni.

Még 1x: nem kell terminál, nem kell rendszergazda jogosultság, nem kell semmi extra, lehet így is:  https://linuxmint.hu/comment/34288#comment-34288

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Telepítés egyszerűen

A L Mint 19.3-at tettem fel. Nem adtam hozzá tárolókat.Futtathatóvá tettem a telepítő fájlokat a jar és jnlp fájlokat. Egyenlőre itt tartok.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Oldalak