
A Microsoft bejelentette, hogy hamarosan új biztonsági funkciót vezet be a Teams platformon, amely – az értekezleteken megosztott tartalmak védelmének érdekében – megakadályozza, hogy a felhasználók képernyőfelvételt készítsenek. Amennyiben a felhasználók olyan platformról csatlakoznak a MS Teams értekezlethez, amely nem támogatott, akkor automatikusan csak hangalapú módba kerülnek. Ez a funkció elérhető lesz a Teams asztali alkalmazásban Windows és Mac operációs rendszereken, valamint a Teams mobilalkalmazásban iOS és Android platformokon egyaránt.
A Microsoft elárulta azt is, hogy ha egy felhasználó megpróbál képernyőképet készíteni, akkor a Képernyőrögzítés megakadályozása (Prevent Screen Capture) funkciónak köszönhetően a megbeszélés ablaka elsötétül, így védve az érzékeny információkat. A Microsoft még nem osztotta meg, hogy a funkció alapértelmezetten engedélyezett lesz-e, vagy az értekezletek szervezőinek vagy a rendszergazdáknak kell majd aktiválniuk.
Érdemes azonban megjegyezni, hogy annak ellenére, hogy a képernyőképek blokkolásra kerülnek, a Teams-értekezleteken megosztott érzékeny tartalmakat és információkat továbbra is lehet rögzíteni például a képernyő levideózásával egy okostelefonnal vagy kamerával.
A múlt hónapban a Meta bevezetett egy hasonló funkciót a WhatsApp-on “Advanced Chat Privacy” néven, amely privát- és csoportos beszélgetésekben megosztott érzékeny információk védelmét szolgálja azáltal, hogy blokkolja a megosztott tartalom mentését és a beszélgetések exportálását.
Júniusban a Microsoftnál is több újítás várható a Windows-on futó Teams szobákban:
- frissül a nagyvállalati értekezletekhez (Town Hall) használt képernyők jogosultságainak kezelése,
- bevezetésre kerül az interaktív BizChat/Copilot Studio asszisztens az értekezleteken és az egyéni hívásoknál is, valamint
- elérhetővé válik egy új Copilot-funkció, amely segít a megbeszélések szövegéből hangos összefoglalókat készíteni.
Továbbá fejlesztés alatt áll egy másik Copilot-funkció is, amely lehetőséget ad a felhasználóknak, hogy személyre szabják a hangos összefoglalókat a megszólaló hangjának és hangszínének, valamint az összefoglaló hosszának beállításaival.
Ti használjátok a Teamst munkára, tanulásra vagy egyéb célra? Korábban volt a Teamsnek hivatalos Linux verziója de 2022 decemberétől ez már megszűnt. Azután egy ideig a böngészőből használtam a Teamset Linuxon, de az utóbbi időben a nem hivatalos Flatpak változat amely nagyon bevált nálam:
Azért kedvelem mert egyszerűen csak működik és rendszeresen frissül. 95%-ban ugyanazt tudja mint a windowsos eredeti alkalmazás. Talán csak a videóhívások háttér effektezésénél nincs ebben annyi funkció mint az eredetiben, de ettől eltekintve ugyanúgy tudok belőle dolgozni mint a hivatalos változatból. Nálam ez nagyon bevált.

Hozzászólások
Szerintem ez így kevés
Beküldte xunil -
Értékelés:
Szerintem ez így kevés. Ne legyen se hang se kép se szöveges tartalom senkinél se, így garantáltan nem sérül semmilyen érdek.... :D És a felhasználók húzzanak egy kávébabos zsákot a fejükre, mielőtt a gép kamerája elé ülnek.