1952. november 4-én, az Egyesült Államok elnökválasztásának estéjén, a Remington Rand vállalat az UNIVAC számítógépet használta, hogy az CBS televíziós csatorna élő adásban mutathassa be a szavazatok egy részének alapján az eredmény előrejelzését. Az UNIVAC-ot azért vonták be ebbe a műsorba, hogy az emberek figyelmét felkeltve népszerűsítsék a számítástechnika fejlődését és a Remington Rand termékeit. Az akkori közvélemény-kutatások szoros versenyt mutattak Dwight Eisenhower és Adlai Stevenson között, így az, hogy egy számítógép képes lehet megjósolni a győztest, hatalmas érdeklődést váltott ki a nézők körében.
Miután a leadott szavazatok mindössze 3 millióját rögzítették, az UNIVAC már korán egy elsöprő győzelmet jósolt Eisenhower számára. Mivel az eredmény jelentősen eltért az előzetesen várt szoros versenytől, a Remington Rand és a CBS vezetői úgy döntöttek, hogy egyelőre visszatartják az előrejelzést, mert tartottak attól, hogy a számítógép hibás lehet. A választási eredmények azonban továbbra is az UNIVAC előrejelzését igazolták, ezért később az adás során bejelentették, hogy a számítógép órákkal korábban már megjósolta a várható végeredményt. Az UNIVAC mindössze 3,5%-os eltéréssel becsülte meg a népszerűségi szavazatok arányát, valamint mindössze 4 elektori szavazatnyi különbséggel adta meg az eredményt, és 100 az 1-hez esélyt adott Eisenhower győzelmére.
Az UNIVAC előrejelzése nemcsak, hogy pontosnak bizonyult, de nagyban hozzájárult a számítógépek ismertségéhez és népszerűségéhez is. Az UNIVAC népszerűsége olyan szintre emelkedett, hogy egy ideig sokan minden számítógépet "UNIVAC"-ként emlegettek. Megjelent a számítógép képe egy Superman-képregény borítóján, és szerepelt egy Looney Tunes rajzfilmben is. A bemutató sikere nyomán négy évvel később, az 1956-os elnökválasztáskor már mindhárom nagy televíziós hálózat számítógépeket használt a választási eredmények előrejelzésére, bizonyítva, hogy az UNIVAC történelmet írt, és egy új korszakot nyitott meg a választási technológiák terén.