Fórum:
Már régebben is jelentkezett, hogy a bal alsó három billentyű nem hajlandó működni. Néha újraindítás után működött, mostanra viszont egyáltalán nem. Kivéve..... szóval a billentyűzet egy rapoo mikrokapcsolós V720rgb. Keresgélések alapján próbálkoztam beállítás változtatásokkal de semmi nem segített. szét is szedtem, kitakarítottam, kimértem a kapcsolókat, és diódákat amik ott voltak, mind jó... Kiosztás magyar qwertz 102, comma, no dead keys. Kiosztás megtekintésénél most épp működnek. meg most itt is... (most épp mindenhol működik) :) Nincs másodlagos kiosztás. Az egyetlen ami változott hogy ma Steam alól elindítottam a Smite2-őt (volt frissítés és vulcan shader renderelés), majd a játékban elkezdett működni...
annyiból megnyugodtam hogy nem kell megint klaviatúrát venni....
Szóval ha valakit érdekel a misztikum, kérdezzen (átlag user vagyok, fél éve használok linuxot, konzolt nagyon ritkán, szoval az onnan kinyerhető informáciokhoz segítség kell) (gondolom konzolban direkt nem működik a ctrl c ctrl v)
localectl status :
System Locale: LANG=hu_HU.UTF-8
VC Keymap: (unset)
X11 Layout: hu
X11 Model: pc105
X11 Variant: 102_qwertz_comma_nodead

a gép:
Beküldte Szilla -
Értékelés:
System:
Host: szilla-System-Product-Name Kernel: 6.17.0-35-generic arch: x86_64
bits: 64
Desktop: Cinnamon v: 6.6.7 Distro: Linux Mint 22.3 Zena
Machine:
Type: Desktop Mobo: ASUSTeK model: ROG STRIX B450-F GAMING II v: Rev 1.xx
serial: <superuser required> UEFI: American Megatrends v: 4007
date: 12/08/2020
CPU:
Info: 6-core model: AMD Ryzen 5 1600X bits: 64 type: MT MCP cache: L2: 3 MiB
Speed (MHz): avg: 2141 min/max: 2200/3600 cores: 1: 2200 2: 2200 3: 2200
4: 2123 5: 2200 6: 2200 7: 2200 8: 2200 9: 2200 10: 2200 11: 1883 12: 1886
Graphics:
Device-1: NVIDIA TU116 [GeForce GTX 1650 SUPER] driver: nvidia v: 595.71.05
Display: x11 server: X.Org v: 21.1.11 with: Xwayland v: 23.2.6 driver: X:
loaded: nvidia unloaded: fbdev,modesetting,nouveau,vesa
gpu: nv_platform,nvidia,nvidia-nvswitch resolution: 1920x1080~60Hz
API: EGL v: 1.5 drivers: nvidia,swrast
platforms: gbm,x11,surfaceless,device
API: OpenGL v: 4.6.0 compat-v: 4.5 vendor: nvidia mesa v: 595.71.05
renderer: NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER/PCIe/SSE2
API: Vulkan v: 1.3.275 drivers: N/A surfaces: xcb,xlib
Audio:
Device-1: NVIDIA TU116 High Definition Audio driver: snd_hda_intel
Device-2: AMD Family 17h HD Audio driver: snd_hda_intel
API: ALSA v: k6.17.0-35-generic status: kernel-api
Server-1: PipeWire v: 1.0.5 status: active
Network:
Device-1: Intel I211 Gigabit Network driver: igb
IF: enp4s0 state: down mac: f0:2f:74:d1:b4:82
Device-2: MEDIATEK MT7922 802.11ax PCI Express Wireless Network Adapter
driver: mt7921e
IF: wlp9s0 state: up mac: 50:2e:91:08:86:3a
Bluetooth:
Device-1: IMC Networks Wireless_Device driver: btusb type: USB
Report: hciconfig ID: hci0 state: up address: 50:2E:91:08:86:3B bt-v: 5.2
Drives:
Local Storage: total: 3.87 TiB used: 2.25 TiB (58.2%)
ID-1: /dev/nvme0n1 vendor: Samsung model: SSD 960 EVO 250GB
size: 232.89 GiB
ID-2: /dev/sda vendor: Samsung model: SSD 860 EVO 500GB size: 465.76 GiB
ID-3: /dev/sdb vendor: Western Digital model: WD30EZRZ-00Z5HB0
size: 2.73 TiB
ID-4: /dev/sdc vendor: Western Digital model: WD5000AAKS-00V1A0
size: 465.76 GiB
Partition:
ID-1: / size: 227.68 GiB used: 78.85 GiB (34.6%) fs: ext4
dev: /dev/nvme0n1p2
ID-2: /boot/efi size: 511 MiB used: 6.1 MiB (1.2%) fs: vfat
dev: /dev/nvme0n1p1
Swap:
ID-1: swap-1 type: file size: 2 GiB used: 1.34 GiB (66.8%) file: /swapfile
Sensors:
System Temperatures: cpu: 44.0 C mobo: 40.0 C gpu: nvidia temp: 44 C
Fan Speeds (rpm): cpu: 865 case-1: 629 case-2: 971 case-3: 1011
gpu: nvidia fan: 28%
Info:
Memory: total: 16 GiB available: 15.51 GiB used: 6.36 GiB (41.0%)
Processes: 395 Uptime: 2d 5h 25m Shell: Bash inxi: 3.3.34
Nem hiszem, hogy ez segít
Beküldte T.István -
Értékelés:
de képek alapján ez 101 gombos, vagy neked qwertz kialakításod van, hosszú Í gombbal?
Nem hiszem, hogy ez segít
Beküldte Szilla -
Értékelés:
qwertz hosszú Í vel.. és változatosság kedvéért most épp nem működnek megint a bal alsók :)
Biztos, hogy nincs ott valami
Beküldte Margarita -
Értékelés:
Biztos, hogy nincs ott valami kontakthiba? NYÁK-szakadás?
Biztos, hogy nincs ott valami
Beküldte Szilla -
Értékelés:
mint írtam szétszedtem és átnéztem. Egyébként én még nem hallottam szoftver specifikus nyák szakadásról. Ráadásul ebben nem az a fos fóliára nyomtatott szar van hanem egy merev rendes nyomtatott áramkör.
" Egyébként én még nem
Beküldte Margarita -
Értékelés:
" Egyébként én még nem hallottam szoftver specifikus nyák szakadásról. "
Én sem.
CSAKHOGY...
A kontakthiba az tud olyan lenni, hogy megszűnik, és előjön. És mitől? A mozgatástól.
Akkor nézzük, hogyan használod a billentyűzetet (és a szoftvert). Amikor kell, akkor nyomkodod. Aztán máshol nyomkodod. Aztán másik szoftvert indítasz. És ahhoz is nyomkodsz ezt-azt.
Észrevetted: a nyomkodások között idő telik el.
Azt írtad: "most működik"
Javíts ki, ha rosszul olvastam, de nem láttam, hogy egy adott szoftverrel sohasem jó.
" Egyébként én még nem
Beküldte Szilla -
Értékelés:
aha.. következő tünetet tudod e kontakhibával magyarázni. Amennyiben kontaktos a ctrl és nyomok egy ctrl+v egy beviteli mezőben (nem üres a vágólap) akkor ugye egy sima v betűt fog beírni. Na ehhez képest nem csinál semmit, szóval érzékeli a lenyomott ctrl-t.. ahogy elengedem a ctrl-t beírja a v-t. Ja és másik windowsos gépre átdugva működik... tudom mikor átvittem megmozdult...
" Egyébként én még nem
Beküldte Laci -
Értékelés:
Én ugyan Mate-t használok, olyan nagy különbség nincs közte...
Hány munkaterületet használsz? Minden területnek ugyanazt a kiosztást és bevitelt kell használnia vagy mindegyik mást a program és beállítás szerint? Mennyi nyelvi variáció van beállítva, mármint beviteli nyelv, rendszernyelv (HU,EN...)? A billentyűzet kiosztásban csak ez az egy billentyűzet van megadva? A programok használhatják a saját beállításaikat?
Hirtelen ezek jutottak eszembe, ezt mind be lehet állítani.
Addig is használd az egér/görgőt a másoláshoz/beillesztéshez. Ez működik a terminálban is, sőt szerintem így a legegyszerűbb a fórumból a parancsokat a terminálba beírni és vissza a terminálkimenetet a a fórumba.
" Egyébként én még nem
Beküldte Szilla -
Értékelés:
lehet hülye kérdés de egér görgővel hogy másolok? ha lenyomom akkor az firefoxban a weboldal le/fel görgetése az egér húzásával.. konzolban meg nem csinál semmit az egérgörgő lenyomása.. (9 gombos gamer) amúgy meg jelenleg épp működik aza kurva három billentyű... nem bírtam még rájönni milyen körülmények közt működik vagy nem
csak egy kiosztás bill kiosztás van, amit fentebb írtam
beviteli módhoz hozzá se nyúltam, az amúgy : iBus
munkaterület ,ha ezalatt a megnyitott programokat érted akkor 1-5 közt változik
nyelvi beállítások, csak magyar, és mindenhol az van beállítva... régió, stb és teljesen feltelepítve is csak a magyar támogatás van
és csak egy billentyűzet van megadva