Hello Magyarország! Most a Te tapasztalataidra és véleményedre vagyunk kíváncsiak!

kami911 képe

Kedves Olvasóink!

Közösségünkben és azon kívül is keresünk olyan személyeket, akik rendelkeznek aktuális magyarországi tapasztalatokkal a szabad és nyílt forráskódú megoldások közszférában történő használatával, alkalmazásával és fejlesztésével kapcsolatban. Amennyiben részletesen be tudsz számolni erről a témáról, konkrétumokkal, tényekkel, esetleg hivatkozásokkal, akkor örömmel vennénk ha megírnád a részletes véleményedet számunkra.

Értékes bármilyen aktuális (5 évnél nem régebbi) információ, amit ezzel kapcsolatban meg tudsz osztani, felhívhatod a problémákra és rossz tapasztalatokra is a figyelmet, valamint ajánlásokat is megfogalmazhat a jövőre való tekintettel, a jelenlegi helyzet fejlesztésére.

Nagy kíváncsisággal várjuk a válaszaitokat és hozzászólásaitokat! Előre is köszönjük!

(kép)

Hozzászólások

hello Magyarország!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nincs, tehát nem létezik nyilt forráskód (nem is tudják mi az), microsoft és ms ökoszisztéma. Ez az Országos (és jóságos) Mentőszolgálatra igaz, viszont van tudomásom, hogy létezik olyan kórház, amely a RTG. (CT és MR) osztályon valamely linux rdsz.-t használt, amely rendszerleálláskor továbbra is stabilan működött. (Az OMSZ-nál azért sem lehet nyilt forráskód, mert azzal nem lehet pénzt lenyúlni).

Ha a válasz politikailag inkorrekt nyugodtan cenzúrázzátok.

kami911 képe

hello Magyarország!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#1 nincs rossz információ,  csak sokkal több konkrétum kellene.

kami911 képe

hello Magyarország!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#1 szóval érdekel a dolglog részletesen.

Kutatóintézetek

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

A kutatóintézetek komoly része közszférához tartozik. 18 óta kevesebb a rálátásom, azelőtt a fizika területére és műszaki területekre volt jobban, mivel az Óbudai Egyetemen oktattam, és fizika terén doktoráltam. Nyilván itt jelentős a nemzetközi projektekben történő részvétel, és sokminden igazodik ehhez. Ezen a terülteten nem jellemző a "nemzeti szoftverek" fejlesztése/használata. Csodálnám, ha nem lenne komoly szerepe továbbra is olyan nyílt forrású szoftvereknek, mint a pandas, matplotlib, tensorflow talán még a gnuplot is. Persze amellett, hogy ahol szükséges fizetős programokat is használnak, mint a MATLAB vagy Mathematica. És persze az olyan programozási nyelvek és fordítók, mint a gcc/g++ (melyeknek része a GNU Fortran is) vagy a root, Vagy a Python, vagy a numpy-ban is használt rengeteg matematikai programkönyvtár vagy a jupyter notebook.

Számtalan fizikai, matematikai és filozófiai folyóirat LaTeX-ben (vagy TeX-ben) kéri a cikkeket, amely egy teljes ökoszisztéma, ahogy láttam kissé átláthatatlan licencekkel, mivel egyes komponensek más-más licenc alá tartoznak, de alapvetően nyilt forrású.

Úgy látom a részecskefizika / nagyenergiás fizika területén idén szűnt meg a külön disztró, a Scientific Linux fejlesztése. Jelenleg egy Red Hattel kompatíbilisat javasolnak, az AlmaLinuxot. De nyilván a korábban használt programcsomagok emitt is jelen vannak.

kami911 képe

Kutatóintézetek

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#4 köszönöm Árpád,  nagyon hasznos az oktatás felöli megközelítés is.