A Firefox által biztosított extra erős adatvédelmi védelem egyedi a böngészők piacán, ami miatt érdemes erre a böngészőre váltani. Cikkünkben bemutatjuk, hogy mostanában milyen adatvédelmi eljárások kerültek a Firefox-ba.
Rengeteg oka lehet annak, hogy valamit, amit a világhálón csinál, titokban szeretne tartani. Lehet, hogy gyűrűt keres a leendő élete párjának, utánanéz, hogy mi lehet az a rejtélyes bőrkiütés, vagy éppen egy pikáns celebpletyka blogot olvas. Itt jön jól a Privát böngészés mód. Idén a Mozilla alaposan továbbfejlesztette valamint új és fejlett funkciókkal egészítették ki a Firefox Privát böngészés módot. Ráadásul a Privát böngészés őrei már a hagyományos munkamenetben is elérhetőek, „Fokozott követés elleni védelem” néven. Csak be kell a védelmet állítani – ha a meglátogatott weboldalak követőkódjaitól szabadulni szeretnénk. Mielőtt többet megtudhatna ezekről az új funkciókról, el kell oszlatni néhány tévhitet a Privát böngészéssel kapcsolatban.
Az egyik legelterjedtebb mítosz a Privát böngészéssel kapcsolatban (bármelyik nagyobb webböngészőben) az, hogy az anonimitást biztosít az interneten. A Chrome, a Safari, az Edge és a Firefox böngészők Privát böngészés módját elsősorban arra tervezték, hogy az Ön tevékenységét titokban tartsa az ugyanazon a számítógépen lévő többi felhasználó előtt, de a webhelyek és az internetszolgáltatók akkor is gyűjthetnek információkat az Ön látogatásáról, ha Ön nincs bejelentkezve. Ha többet szeretne megtudni más gyakori mítoszokról, látogasson el oldalunkra.