A Rasberry Pi 0/W, 1-es, 2-es, 3-as, 3+-os, 4-es verzióira, valamint számos más eszközre telepíthetőek a LibreeLEC lemezképei. A LibreElec a legtöbb támogatott eszközhöz külön-külön lemezképeket biztosít. Az eszközhöz szánt lemezképeket csak ki kell írni egy 1 gigabájtos, vagy nagyobb, jó minőégű, strapabíró MicroSD memóriakártyára és az adott eszközbe helyezni a kártyát. Ezzel már indítható is az új rendszer, további telepítésre em lez szükség. Az eszközhöz szánt lemezképek kiírásához szüksége lesz egy MicroSD-kártyát írni képes eszközre. Ez lehet egy USB-s kártyaíró adapter, hordozható számítógép SD-kártya írására alkalmas foglalata, MicroSD adapterre, vagy egyéb eszköz esetén USB Pendrive is.
Támogatott eszközök
Az LibreElec különféle eszközre szánt kiadásai különféle verziókban letölthetőek innen. A támogatott eszközök listája:
- Raspberry Pi 0/W
- Raspberry Pi 1
- Raspberry Pi 2
- Raspberry Pi 3/3+
- Raspberry Pi 4
- Slice (CM)
- Slice (CM3/3+)
- AMD / Intel / nVidia
- Allwinner
- Khadas VIM
- Le Potato
- Odroid_C2
- WeTek Core
- WeTek Hub
- WeTek Play 1
- WeTek Play 2
- Rockchip
- Virtual - KVM (csak NVIDA GPU passthrough) és VMWare virtualizációs környezetben kipróbálható verziók.
ISO lemezkép-fájl kiírása pendrive-ra Linux-on
A letöltött lemezképfájl tömörített (.gz) formában töltötte le. A lemezképfájl pendrive-ra történő kiírásához előbb ki kell tömörítenie a fájl. Ezt a műveletet elvégezheti a Fájlok alkalmzásban a letöltött fájlra jobb gombbal kattintva a megjelenő helyi menüből „Kibontás ide” menüelemet választva.
Linux-on több lehetőség is van arra, hogy egy telepítő ISO lemezkép-fájlt MicroSD memóriakártyára, vagy USB meghajtóra írjunk. Ennek egyik módja a rendszer alaptelepítéseként érkező USB Image Writer (Pendrive lemezkép-író). Ha Linux Mint-et használ, akkor ezt a Menü → Kellékek → Pendrive lemezkép-író alatt érheti el.
A program elindítása után adja meg a letöltött lemezkép-fájl helyét, az MicroSD-kártyát, vagy USB eszközt, amire szeretné felírni, majd kattintson az "Írás" gombra.
Ezek után az adott eszközbe kell helyezni a kártyát és elindítani a rendszert.
A telepített rendszer távoli elérése
Az új telepítésű rendszer, amennyiben az SSH elérést engedélyezte, elérhető SSh protokoll segítségével is:
felhasználóneve: root
jelszava: openelec
Ezt az első belépéskor érdemes saját jelszóra megváltoztatni, amennyiben a rendyszer ezt nem ajánlaná fel.