
Te is rendszeresen olvasod a LinuxMint.hu cikkeket, híreket, blogokat? Netán csak hébe-hóba nézel be? Akárhogy is, lenne egy-két kérdésünk hozzád – és reméljük, te is szívesen elmondod a véleményed!
Mitől lenne izgalmasabb a közösség?
Mi az, ami igazán érdekel? Csak az új Linux Mint kiadások? Régi gépekre optimalizált tippek? Esetleg szabad szoftveres játékok, trükkök, parancssoros varázslatok vagy asztali környezetek közötti eligazodás?
Szereted, hogy sokféle dologról olvashatsz nálunk? Vagy inkább több mélyebb, technikai anyagra vágynál? Vagy valami teljesen másra?
És őszintén: érdekesnek találod azokat a blogokat, cikkeket, amiket itt olvasol? Volt olyan, amit meg is osztottál másokkal?
Nem érzed úgy, hogy manapság már szinte minden beszélgetés, megosztás, hozzászólás csak zárt közösségi platformokon zajlik? Facebook csoportok, Telegram csatornák, Discord szerverek, Reddit aloldalak... mindenki ezekbe az irányokba húz. Kényelmesek, gyorsak, „ott történik minden”.
De közben valami elveszik.
Mi lett a klasszikus fórumokkal, blogokkal, nyílt tudásmegosztással? Ahol a hozzászólásokat később is vissza lehet keresni, egy-egy kérdésre évek múlva is rátalál valaki, és nem csak 5 percig él egy gondolat, mint a közösségi feedben. A LinuxMint.hu is ilyen hely: egy lassabb, de mélyebb közösségi tér.
Csakhogy ez a tér akkor működik igazán, ha vannak benne aktív emberek: kérdeznek, válaszolnak, megosztanak tapasztalatot, vagy akár írnak egy kis blogbejegyzést arról, hogy mit próbáltak ki a gépükön. De ha mindenki csak „másik helyeken” aktív, akkor ez a közös tér szép lassan elcsendesedik.
Szóval hadd kérdezzek tőled még néhányat:
- Te hol vagy aktív, miért épp ott?
- Szerinteted mi hiányzik ahhoz, hogy a LinuxMint.hu újra pörgősebb legyen?
- Van értelme blogolni, fórumozni egy ilyen oldalon, vagy már nem erre van igény?
- Mivel lehetne elérni, hogy többen írjanak, kérdezzenek, megosszanak tapasztalatokat itt?
Te is írnál? Vagy kérdeznél?
Nagyon örülnénk, ha többen kérdeznétek a fórumban, megosztanátok a tapasztalataitokat, vagy akár saját blogbejegyzést írnátok. Nem baj, ha rövid. Nem baj, ha nem tökéletes. Az a fontos, hogy éljen, mozogjon az oldal, és valódi emberek legyenek mögötte – mint te!
Megosztod, ami tetszik?
Sokat segítene, ha a számodra érdekes írásokat megosztanád a Facebookon, Mastodonon vagy máshol – ezzel nemcsak a szerzőnek okozol örömet, hanem másokat is elérhetünk, akik még nem ismerik a LinuxMint.hu-t.
Szerinted ennek lenne értelme? Szoktál ilyet tenni?
Kell-e hirdetés? Segíts eldönteni!
Felmerült az is, hogy érdemes lenne valamilyen hirdetési bevétellel támogatni az oldalt. Mit gondolsz: jó ötlet lenne, hogy legyen pár (nem tolakodó) hirdetés az oldalon, és abból fizetett közösségi promócióval próbáljunk új tagokat elérni? Vagy szerinted inkább maradjunk tisztán közösségi úton, hirdetések nélkül?
Van esetleg valami más, kreatív ötleted, ami segítene, hogy aktívabb legyen az oldal?
Kövess minket – és csatlakozz!
Ha még nem tetted, nézz be a közösségi felületeinkre is! Itt mindenki megtalálhatja a számára kényelmes csatornát:

Hozzászólások
szerintem alapvetően jó
Beküldte xunil -
Értékelés:
Első körben szeretném megköszönni az oldal készítőjének, készítőinek tevékenységét! Látom, hogy tengernyi munka van benne és magyar területen nem nagyon van párja az oldalnak.
Én rendszeresen olvasom ezt az oldalt. Hozzászólni ritkán szólok hozzá, mert általában azonnal valamilyen támadási lehetőséget látnak benne mások (ez nem ennek az oldalnak a sajátossága, minden fórum ilyen). Én nagyon értékes oldalnak találom ezt, habár nem csupán Mint-et használok. Az utóbbi időben napi rendszerességgel ránézek a cikkekre, mert eléggé gyorsan bővül a tartalom. A divatos platformokat nem kedvelem, így Facebook, Telegram stb... ezek nem jönnek be, nincsen is fiókom hozzájuk. Rengeteg hasznos információt szereztem már innen.
Szerintem a gyorsan növő, divatos platformok, pl. Reddit nem helyettesíthetik az ilyen jellegű "klasszikus" oldalakat és idővel azok fognak visszaesni, ahogyan a Facebook is kezd visszaesni (ismerősöknél ezt látom, jómagam, mint írtam nem használom)
Amúgy csinálhatnátok pl. egy Linuxos webshopot, ahol pl. Linux matricákat lehetne venni, nem akarom leírni, hogy melyik népszerű oldalról lehet ilyesmit rendelni, de sokszor szívesebben venne az ember magyar vonatkozású cégtől. Pláne ha csak 1-2 darab kellene egyszerre. (lehet buta ötlet, nem látok rá az oldalt készítő idejére, akkor bocsesz!).
Lehetne pl link gyűjtemény Linuxos háttérképekhez.
Amit problémának látok az az oldal áttekinthetetlensége (legalább is számomra).
Lehetne nagyobb disztribúcióknak saját topikokat csinálni, Pl.: Debian, Arch, Open Suse
Lehetne "trükkök" topikokat csinálni, ahol a kezdők is találnak apró ötleteket általuk megoldhatatlannak vélt problémákra, pl. NumLock bekapcsolása bejelentkezési képernyőn (nem minden disztrónál olyan egyszerű Mint a Mint-nél) stb....
Sosem kérdeztem fórumon,
Beküldte berus -
Értékelés:
Sosem kérdeztem fórumon, amikor 100 évvel ezelőtt nekiláttam a Linuxnak még nem is voltak igazán...
Kezdőként az UHU levlistán cseperedtem, okosodtam (ezúton is köszi Pozsy, Egmont és a többiek), ott aztán magamra szedtem annyit amivel már képes voltam a válaszokat kitúrni önállóan, és persze bevásároltam nagyjából az összes magyarul megjelent szakkönyvet.
Mára a dolog rém egyszerű lett, ha kérdésem van, azt felteszem az újkori legjobb barátom, a Skynet valamelyik kivetülésének, és sokkal relevánsabb, részletesebb és átláthatóbb választ kapok mint bármelyik humanoid fórumon. Ráadásul nem oktat ki, mekkora hülye vagyok hogy X-el akarom a problémát megoldani, mikor neki Y-nal tök jól megy, nem fáraszt szivárványosok simogatásával, nem magyarázza meg, hogy miért is kell az orosz fejlesztőket lapátra tenni, és mekkora veszélyt jelentenek rám, stb., stb....
Szal szerintem feleslegessé váltak az ilyen oldalak, a reddit-féle szemétdombokról nem is beszélve. Értelmét max. egy TecMint-féle oldalnak látnám, bár azt is egyre kevésbé.
De ha most ~10 ember azt mondja, hogy van értelme ide blogbejegyzéseket írnom, mert érdekli őket, istenbiz megteszem, de szerintem nem lesz...
Minden tiszteletem Kaminak a munkájáért, de szerintem Ő egy modern Don Quijote...
Sosem kérdeztem fórumon,
Beküldte balacy -
Értékelés:
A trend mindenképp az, amit írtál: AI és pontosan azért amit írtál: kérdezek, kapom a választ, nincs körítés, mellébeszéd.
Amióta Kimarite-től megvált a fórum, azóta folyamatos az ötletelés, hogy mivel lehetne életet verni bele, de érdemi ötlet és a hozzárendelt "én azt majd megcsinálom" felvetés nem érkezett be. Az a gyanúm, hogy ebben ennyi van, azaz heti pár kérdés, arra adott válasz, plusz egy-egy blogbejegyzés. A hírekre nem térek ki, mert az most is van, az tartja fenn a látogatottságot.
szerintem alapvetően jó
Beküldte balacy -
Értékelés:
Hasonlón én is gondolkodtam, mert heti pár kisebb, nagyobb ilyen alap, vagy kevésbé alap problémába belefutok. Jó lenne ezeket rögzíteni valahol, csak idő és energia le is írni. Amit lehet, hogy öten olvasnak el, és egy embert érdekel is.
Ha van indítatásod ilyenre a blog részben lenne érdemes elindítani, hátha valaki követi a példádat. Így a fórumoktól elszeparálva jobban megtalálják az emberek (szerintem).