A Firefox böngésző mögött álló Mozilla Alapítvány elbocsátotta alkalmazottainak 30%-át, és megszüntette érdekképviseleti részlegét, hogy a jövőben nagyobb fókuszt helyezzen a kulcsfontosságú tevékenységekre és a technológiai jövő biztosítására.
Az átszervezés hátterében a Mozilla Alapítvány vezetése szerint a technológiai világ gyors ütemű változásai állnak. Brandon Borrman, a Mozilla Alapítvány kommunikációs igazgatója szerint a szervezet azért döntött az elbocsátások mellett, hogy „növelje a szervezet agilitását és hatékonyságát”, és hogy „az elkövetkező időszakban jobban összpontosítson munkájára”. Az intézkedések részeként megszüntették a korábban fontos szerepet betöltő érdekképviseleti és globális programokkal foglalkozó részlegeket is. Az elbocsátások érintették az alkalmazottak mintegy 30%-át, ami körülbelül 120 fős létszámból nagyjából 36 fő távozását jelentette. A Mozilla Alapítvány ezzel egy új szervezeti struktúrát kíván létrehozni, amely hatékonyabban képviselheti a nyitott és befogadó technológiai világ iránti elkötelezettségét.
Nabiha Syed, a Mozilla Alapítvány ügyvezető igazgatója, aki 2024 februárjában csatlakozott a szervezethez, az átszervezéseket egy „összpontosítottabb, erőteljes narratíva” kialakításának szükségességével indokolta. Syed szerint a jelenlegi technológiai környezetben való navigálás „lézerfókuszt igényel, amely időnként azt is megköveteli, hogy búcsút vegyünk olyan kiváló eredményektől, amelyek bár idáig eljuttattak bennünket, de nem visznek tovább a következő szintre”.
A Mozilla Alapítvány munkája a jövőben is hangsúlyozza a biztonságosabb, átláthatóbb online élmények létrehozását, és a változások ellenére is kitartanak a magánszféra és a decentralizáció előmozdítása mellett.