Tölthető a Linux Mint 17.3-beta MATE and Cinnamon, 32/64-bit

vyla képe

Fórum: 

Innen már tölthető és kipróbálható a Linux Mint 17.3-beta MATE and Cinnamon, 32/64-bit verzió:

ftp://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/testing/

LM17.3

Nagyszerű! Kösz, hogy szóltál!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Verziófrissítés Mint 17.3-ra

A frissítéskezelőben, megjelent a Mint 17.3-ra történő verziófrissítés lehetősége !

(Cinnamont használok. de valószínű a Mate-ban is.)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Frissítés

Sziasztok!

Hogyan tudom megtartani a Nemo 2.4.5 verzióját 17.3-ra frissítéskor?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:Frissítés

#3 Szia !

Most frissítettem a 17.2 Cinnamont, 17.3-ra a frissítéskezelővel...de nem láttam ilyen lehetőséget.

Ha a Synaptic-ban zárolod a 2.4.5-ős verziót ?...nem tudom - ilyet még nem próbáltam.

Most a frissítés után, a 2.8.6-os van fent.

Miért ragaszkodsz a régebbihez ?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:Frissítés

#3 Lehet ilyet, például egy 'preferences' fájl létrehozásával, mely ugyanoda kerüljön, mint a sources.list. Létrehozás.

sudo touch /etc/apt/preferences

Meg kell nézni az összes tárolódat és annak alapján pin-elni ... a tárolókat, vagyis esetedben a Nemo fájlkezelőt. Tehát legelőször fontos lenne a tárolóidról egy lista és az alapján kell "felépíteni" a 'preferences' tartalmát. ...

Szerintem az egész projekt "hamvába holt", mert a Nemo-nak sok függősége van és lesz is, azaz az öregbítés vagyis a verzión tartás az egész rendszer stabilitását veszélyezteti majd (idővel), mert a Nemo függőségei kellenek majd a rendszerednek, elég rendesen bele van/lehet építve a rendszerbe. Több okból kellenek a függőségek; biztonság, stabilitás, javítás.

A módszer nagy vonalakban itt (is) olvasható (Mintesíteni kell a leírást :), én inkább Virtualbox-ba telepített ugyanolyan rendszeren nézném meg, milyen hatással jár. Vagy telepítesz még egy ugyanilyen rendszert. Számítanod kell arra, hogy a preferences fájlban néhanap módosításokat kell létrehozni (ilyen nagy mértékű beavatkozás esetén [Nemo], tekintve a Linux Mint-re elég gyorsan jönnek frissítések is, azaz mozgalmas a frissítése)..., és az aptitude csomagkezelőt is telepítsd. De érdekes, tanulságos az 'apt-pinning'. Ha összegyűjtötted az összes forrásod, akkor még tudok segíteni a kivitelezésben. A PPA-k is kellenek, stb., tehát minden.

Mi a baj az új Nemo-val?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:Frissítés

#5 Ha ennyire nyűgös,inkább hagyjuk.Igazából csak a jobbklikes "Áthelyezés ide>"és "Másolás ide>" opció kellett volna.Vagy nem frissítek vagy megszokom az újat. Köszönöm a gyors hozzászólást.

További szép napot!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:Frissítés

#6 Mint írtam, a 17.3-ban a 2.8.6-os Nemo van...és:

https://i.imgur.com/AYaCnqN.png

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:Frissítés

#8 Szia !

Nálam a 17.2-es jobb egérgombos menűjében is bent voltak ezek a lehetőségek...lehet hogy ezt magával hozta a frissítéskor ?

Úgy emlékszem , a 17.2-es menűjében sem volt bent eredetileg, a "Szerkesztés" -> "Beállítások" -> "Viselkedés" fül alján

volt olyan opció, hogy be lehetett tenni őket a jobb egérgombos menübe.

A 17.3-ból úgy tűnik, ez az opció kimaradt. :(

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:Frissítés

#9 Érdekes,17.1-ben nálam benne van,17,2-re nem frissítettem,lehet azért van.

De a fényerőszabályozó kisalkalmazás sem működik Rózsi alatt,egyelőre marad Rebeka.

Szép napot!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Kérdés

 Sziasztok!

32, vagy 64 bites verziót töltsem le?

2.2 ghz, 800mhz, 3 gb memória van a laptopomban.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:Frissítés

#8 Esetleg a régebbi verziót forrásból telepítheted az 'opt' könyvtárba. Bár, mint említettem is, az új verzió függőségei miatt lehet, ez nem igazán lehetséges.
Egyébként talán elég kényelmes lenne billentyű parancsokkal vezérelni amit szeretnél. A régebbi verzió billentyű parancsai az új verzión működnek?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:Kérdés

#11 32 bitest

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:Frissítés

#12 Megbarátkozom a mostanival,de van rendszermentésem is,ha mégis a régi kellene.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve