Beküldte fecameca -
Fórum:
A legújabb Linux Mintekben mindben benne van a Timeshift, csak épp használni nem tudom. Nekem egyszerűbb bedugni a pendrive-ot és újratelepíteni. A Tara 19-ben már a frissítéskezelő el is indítja. Csináljak pillanatfelvételt a gépről. Elindítottam, csinált valamit, mikor végzett, kikapcsoltam. Azután minden nap megnyitotta azt a másik lemezt, ahová mentett és vég nélkül írogatott. Elegem lett, eltávolítottam a Timeshift-et, és csak akkor telepítem újra, ha valaki megtanít a használatára, különben inkább nem kérek belőle.
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte fecameca -
Értékelés:
@#1 De nem írnak arról semmit sem, hogy hogyan kell vele visszaállítani, amit elmentett. Azt se tudom hogyan kell beállítani, hogy ne mentegessen minden nap, csak egyszer. Írogatnak ott a blogban sok mindenről, csak éppen erről nem. A mentéseket hol találom, és mivel indítom el a visszaállítást, mondjuk egy másik lemezről? Amíg csak annyi adatom van, hogy egy pendrive-on elfér nem egyszerűbb újratelepíteni? Mert mire talán szükség lenne rá, már egy tucat új verzión leszünk túl megint ha az alverziókat is beleszámolom.
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte Hosszú Lajos -
Értékelés:
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte fecameca -
Értékelés:
Pedig ezt még lámaként, én is
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
Pedig ezt még lámaként, én is tudom használni :-) és egyszer már nagyon jól is jött (elszállt a mikrofon a rendszerből. egy visszaállítás megoldotta).
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte fecameca -
Értékelés:
@#6 Ezt egyszer már megbeszéltük. A régi gépeim voltak rosszak. A 2 lemez az nem jelent semmit. Attól hogy a másikon is van op. rendszer, csak egyet használok. A másikon a mentések vannak. Régebben még ki is húztam a gépből, és csak egy lemezt használtam. Buheráltam, mert a rossz gépek produkáltak csodákat. Szerintem ideje befejezni a próbálkozásokat. Amikor kíváncsi voltam a Debianra, a teljesen jó Linux Mint helyére telepítettem, mert a többi lemezem hibás volt. Rájöttem, hogy nem sok a különbség, Debianban nincs szoftverközpont, és frissítéskezelő, a sudo-t is magadnak rakod fel, ha akarod, stb. valószínűleg géphiba miatt omlott össze, vagy a böngészők próbálgatásától. Az még az előző gépen volt. Most ezen a gépen gyorsabb a Chromium, mint a régin az Epiphany volt. Tehát nincs értelme takarékosabb böngészőket keresgélni. Ebben nincs NVIDIA kártya, Nincsenek rossz HDD-k, mert kidobtam őket. Csak egy mentésre van szükségem, esetleg tudjam azt használni is, ha kell. Most már tényleg kár buherálni, mert valaki mondta, ami jól működik, azt nem kell "megjavítani" mert ha megint olyat teszek, akkor csak el fogom azt rontani.
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Amit kérdeztél még, hogy miért nincs egy hónapos mentési lehetőség, a válaszom, hogy gyakoriság szerint kiválasztod a legnagyobb időszakot, és heti egy mentést állítasz be vagy kettőt. A legkorábbi mentés ez esetben törölve lesz, és mindig kettő marad. A második az első mentésed és a jelenlegi rendszered különbözete. A Systemback is ezt csinálja.
Azt sem értem, hogy honnan veszed azt, hogy állandóan másol a Timeshift? Jelzi ezt neked valami? Nagyon rossz állapotban lehet a lemez, ha ezt hangról érzékeled. Nem is biztos, hogy a Timeshift másol.
Úgy történnek a mentések, ahogy be van állítva: eltérő dolgokat, azaz egészen mást, vagy kicsit mást sem csinál az alkalmazás, azaz nem Artificial Intelligence (Mesterséges Értelem). Tehát nem gondolkodik, nem mondja azt, hogy ehhez most nincs kedvem, inkább ezt csinálom, mert neki (a felhasználónak) ez jobb lesz. Az alapértelmezettől eltérő ütemezési lehetőségek a blogban, azt elolvasod és heuréka! Ha nem olvastad vagy nem olvasod el a blogot, nem tudom, mi hogyan tudunk segítni még ... . Azért írunk blogot, hogy elolvassák. Ezek szerint a blogok és a súgók teljesen feleslegesek, mert ..., a panaszkodás a legfontosabb.
Szerintem kérdezz mindig azelőtt, mielőtt egy alkalmazást telepítesz, és vaktában bízol abban, hogy úgy fog működni, ahogyan megálmodod. De nem ez van :-). Egyik alkalmazás sem űgy működik, ahogy elképzeled, hanem ahogy megcsinálták. „Talán” ezért van, hogy az egyik embernek az egyik alkalmazás, a másiknak a másik alkalmazás nyeri el a tetszését, és ez szíve joga. De ezen az alapon nyilván nem húzza le nyilvánosan az egyiket, mert éppen neki nem tetszik, ez időrabló és felesleges is.
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte kimarite -
Értékelés:
de a blogban is
https://linuxmint.hu/blog/2018/05/a-timeshift-rendszer-mento-es-visszaal...
linkelve van a kép.
Csak a Havi (a GIf-n Monthly) ütemezést kell kiválasztani, az összes többi jelölőnégyzetet üresen kell hagyni. Más esetben be lesznek kapcsolva azok is, és ez így logikus szerintem (is). És a mentés gyakoriságát egyre célszerű levenned (ez az igényed), ez esetben csak havi egy mentés készül. Miután elkészül az új mentés, törölve lesz a régi, a korábbi. És ekkor havi egy esetben ment az alkalmazás. A rendszered és nem a személyes dolgaid, azokra találj más (által is javasolt) megoldást. De azokat is mentheti elméletileg, csak nem erre való.
Hogy hova ment a TimeShift? Arra írtam, hogy csak elindítod, és rákukkantasz. A képen a Location jelzi a beállított mentés helyét, de például azt meg is változtathatod. Ennél egyszerűbb nincs is. Mármint maga az alkalmazás igen egyszerű és felhasználóbarát. :-)
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte fecameca -
Értékelés:
Az a lemez elég hangos. Nem is akarom használni, csak rámenteni a dolgaimat, a rendszerből is csak egyetlen egy pillanatképet, és utána kihúzni a gépből,és elfelejteni, amíg jó a másik lemez. Innentől értelmetlenné válik a további ütemezés. Valószínűleg naponta, vagy minden bootoláskor-ra volt beállítva. Azt a mentést akkor másik lemezen levő Timeshift-tel is elindíthatom, nemcsak arról, amelyik azt létrehozta? Mivel a gyökérkönyvtárban van az eddigi Timeshift mentés, gondolom rendszergazdaként enged csak hozzáférni. Ez nem tudom, fog-e majd gondot okozni nálam. Több kérdésem nincs. Majd a jövőben kiderül lesz-e rá egyáltalán szükségem. Most megnéztem azt a blogot, nincsen abban egy betűvel sem több, mint legutóbb. Viszont itt azt hiszem megválaszoltátok. A Timeshift rajta kell legyen azon a másik lemezen, amiről bootolok, ha emez nem indul, és akkor arról visszatölthetem a rendszert, aminek annyi az előnye, hogy nem vesznek el az adataim, mint formázás és újratelepítéskor.
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Ha használnád az alkalmazást, akkor néhány egyszerű beállítást meg kell találnod, és meg kell nyomnod pár gombot, mármint azokat, amelyekkel valamilyen célod van.
Nem linkeltél képeket a saját Timeshift beállításokról sem, így a levegőbe látatlanul a továbbiakban nem beszélnék. Az alkalmazás használható, semmi gond vele. A jogosultság kezelést is elvégzi a rendszer helyetted, semmivel nem kell törődnöd. Egyszerre egy rendszerrel foglalkozz, tehát van egy Tara, azon használnád a Timeshfit-tet, és akkor elmeséled, hogy ez meg az a gond és ezt meg azt szeretnéd. Jelenlegi gondod nem igazán értelmezhető, több választ is kaptál. Előhozakodsz több rendszerrel, nem is értem az összefüggéseket a kettő között, de ilyenek nem is léteznek. Csapongsz. A táncnál kapkodd ... a lábad, a Linux-nál érdemes elmélkedni, bár amott is figyelni kell a lépéseket, vagyis illik. :-)
Ahoz a topikhoz szóltál
Beküldte kimarite -
Értékelés:
-- az alkalmazásban, írtam már: Location. Felírod egy papírra, ha feledékeny vagy: a például sda(x) HDD-re telepített Linux mentésének helye, ez az elérési út, ezen a lemezen.
„és mivel indítom el a visszaállítást,”
-- magával az alkalmazással indítod el a visszaállítást. Lehet, ez meglepő, de így van. Fura ez a Linux.
„mondjuk egy másik lemezről?”
-- indítasz egy Live rendszert (kipróbálás), alkalmazod a chroot módszert a telepített rendszer root partíciójának befűzésére (fontos!), azaz csatolására (egyik blogomban írtam a chroot-ról > profilom vagy Keresés az oldalon),
-- elindítod a Timeshift alkalmazást,
-- abban betallózod a visszaállítani kívánt rendszer Timeshift mentésének helyét,
-- beállítod a Timeshift alkalmazásban mentési helynek az elérési út szerint
-- majd megkeresed a kívánt visszaállítási pontot és elindítod a rendszer visszaállítást,
-- végül elindítod a visszaállított rendszert a lemezről (kilépve a Live rendszerből).
Szerintem így kéne. Nem próbáltam, de egyik fórumtársunk, Hosszú Lajos írta, hogy neki működött ez a külsőleg alkalmazott „terápia”. Talán további részletekkel szolgál. Logikus eljárás, de hosszabb legépelni, mint megcsinálni.
-----
Chroot - Live Rendszer (LiveCD/DVD/USB Stick)
Ha jól értelmezem, neked egy
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
Ha jól értelmezem, neked egy külső szoftver kellene, pl. innen valamelyik.
https://www.linuxlinks.com/diskcloning/
Ezzel biztosan nem lesz olyan gond hogy a teljesen meghalt rendszert nem lehet visszaállítani, ezek külső usb kulcsról (régivágású, öreg pc-n cd-ről) futnak, havonta egy ilyen mentés vagy külső meghajtóra, vagy hálózatra (NAS) vagy másodmeghajtóra és szerintem atombiztos.
Az számomra is érdekes ha maga a linux rendszer borul be annyira hogy bootképtelen, akkor ugye a Timeshift nem sokat ér mert az a rendszer alól indítható, (ha jól látom de tévedhetek) valamint ha önmagában indulásképtelen a rendszer, akkor a külső live chroot módszer sem tudja elindítani valószínűleg. Ilyenkor szerintem csak a külső backup programok jók, feltéve ha van mentés.
Vagy, ha a Timeshift mentés rendelkezésre áll valamilyen más tárolón, hdd-n, egy külső live rendszer alól is visszatöltheő, azaz a gazda oprendszer így visszaállítható?
Live CD / Timeshift
Beküldte kimarite -
Értékelés:
https://forum.ubuntuusers.de/topic/timeshift-restore-auch-in-der-bash/#p...
-----
Snapshots can be restored while system is running or from Live CD/USB:
https://github.com/teejee2008/timeshift
(A pillanatfelvételek visszaállíthatók a rendszer futásakor vagy az Élő CD / USB-ről.)
-----
Are you my type?
Minimalism
Abstract expressionism
Postmodernism
Is it?
:-)
Ez naggyon jó!! Kösz neked a
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
Ez naggyon jó!! Kösz neked a linket, és köszönet a gugli barátunk fordítójának, végigolvastam, ez tényleg egy le a kalappal alkalmazás, a winnek itt bőven volna tanulnivalója, ott ez sokkal nehézkesebb nem induló rendszernél, ez egy minden tekintetben korrekt és vész esetén is ragyogóan használható szoftver, ráadásul pofonegyszerűen, GUI alól, semmi pötyögés a terminálba.
Congratula Tony George-nak, alias teejee2008-nak.
Ez naggyon jó!! Kösz neked a
Beküldte kimarite -
Értékelés:
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&ie=UTF...
(a személyi kultusz ez esetben megengedett)
Ez naggyon jó!! Kösz neked a
Beküldte lala -
Értékelés:
Akkor hogy indítod el a Timeshift rendszer- visszaállítást ?
Ez naggyon jó!! Kösz neked a
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Ugyanmár, Live CD-ről futtatod, akkor meg ott legfeljebb naprakészre frissíted előtte a rendszert. De itt olvashatod: https://linuxmint.hu/comment/22557#comment-22557
Lala, a készítő írja a
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
Lala, a készítő írja a githubon,
"Ha a fő rendszer nem indítható, akkor az Ubuntu Live CD-ről indítható, telepítheti a Timeshiftet az élő rendszeren, és visszaállíthatja a pillanatfelvételt a fő rendszeren."
Angolból fordítóval olvastam, azaz a live rendszer ha nem tartalmazza, telepíthető magára a live rendszerre amíg a fő, vagyis az eredeti rendszert visszaállítod vele.
Lala, a készítő írja a
Beküldte lala -
Értékelés:
felhasználó gyökerében (Letöltések, stb. mellett) hoz létre egy systemback nevű mappát (könyvtárat) és abba
pakol bele mindent. https://ibb.co/jQguD0
Telepítése:
sudo apt install git # (lehet hogy alapból telepítve van, de akkor jelzi hogy a legújabb verzió már telepítve van.)
git clone https://gitlab.com/Kendek/systemback.git
Új visszaállítási pont készítése:
cd ~/systemback
enter
sudo ./systemback.sh -n
Visszaállítás:
cd ~/systemback
enter
sudo ./systemback.sh -r
- Nincs időzítés (Akkor csinász mentést, amikor akarsz.)
- Semmiféle eőzetes beállítást nem igényel.
- Viszonylag kis méretű mentést készít (kb. 7GB) - gyors - terminálból / konzolból (tty) Ctrl+Alt+F2 indítható.
- A Debian / Ubuntu kiadások széles skáláját támogatja.
Lala, a készítő írja a
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Kézikönyv:
Forrás:
Lala, a készítő írja a
Beküldte lala -
Értékelés:
hogy előtte zárjunk be minden nyitott alkalmazást,)
Viszont mielőtt elkezdem az új visszaállítási pont készítését, csinálok egy rendszer takarítást.
Először a megfelelően beállított BleachBit felhasználói verzióját futtatom, majd ezt követően a root verzióját.
Lala, a készítő írja a
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Sirály. :-)
Azért jó, hogy Kendek nem felejtette el teljesen az alkalmazás korábbi felhasználóit.Lala, a készítő írja a
Beküldte lala -
Értékelés:
http://ubuntu.hu/node/43853#comment-554678
Lala, a készítő írja a
Beküldte kimarite -
Értékelés:
A visszatérés -GUI nélkül- megvan: http://ubuntu.hu/node/21460#comment-228144
A desktop fájl nálam is hiányolja az xterm-et (Debian).