LM 19.2 Telepítés

Fórum: 

Üdv Mindenkinek!

Régi rendszer (LM 17.3 Rosa) helyett újra telepítettem a LM 19.2 Tara-t.

Mivel a régi rendszeremen a /home mappában elég sok minden volt / van így nem tudtam áthelyezni máshova a dolgokat.

Tehát úgy kezdetem hozzá, hogy a /home mappából letöröltem minden beállítás fájlt / mappát (minden olyan file-ra illetve mappára gondolok ami '.'-tal kezdődik) előre gondolva, hogy az új rendszert esetleg meg kavarhatja a régi rendszer beállítások, ha az új rendszerben ismét a /home mappába csatolom a régi /home-ot.

A telepítés megtörtént. Nagyjából minden rendben van.

Két gondom van:

  • A terminált mikor megnyitom nem jelenik meg színesen a prompt vagy ha küldök neki egy ls -l parancsot akkor a file-ok / mappák is fekete fehér alapon jelennek meg, hiába állítottam be a terminál beállításokban, hogy színesen jelezze ezeket. (Ez mondjuk a legkisebb gond)
  • Másik gondom. Mikor terminálból ki adom valamelyik program telepítésével kapcsolatban pl.:
    xyz(@)abc:~$ sudo apt install libpacpar és a TAB-ot hiába nyomkodom nem egészíti ki / nem is ajánlja fel, hogy listázza a lehetséges telepítendő csomagot / csomagokat.

 

Kérdés:

Van valami egyszerű / nehéz módszer, hogy ezeket a beállításokat valahogy applikáljam a terminálban?

Nekem most a legegyszerűbb az újratelepítés lenne, de hát ha van valami más lehetőség is amivel ezt meg lehetne oldani a rendszer újratelepítése nélkül.

Mit gondoltok?

 

Köszönöm,

Drenomor

kimarite képe

TAB

TAB-ot hiába nyomkodom nem egészíti ki / nem is ajánlja fel, hogy listázza a lehetséges telepítendő csomagot / csomagokat.

Megoldás: https://linuxmint.hu/blog/2019/07/a-tab-hasznalata-a-nev-kiegeszitesekhez-a-debian-alapu-rendszereken

-----

Tehát úgy kezdetem hozzá, hogy a /home mappából letöröltem minden beállítás fájlt / mappát (minden olyan file-ra illetve mappára gondolok ami '.'-tal kezdődik) előre gondolva, hogy az új rendszert esetleg meg kavarhatja a régi rendszer beállítások, ha az új rendszerben ismét a /home mappába csatolom a régi /home-ot.

A telepítés megtörtént. Nagyjából minden rendben van.

Egyszer csináltam hasonlót (nagyjából ugyanezt). Egészen pontosan kizárólag az adatokat (dokumentumaim, és hasonló személyes dolgaim) hagytam meg a korábbi home partíción. A home-on lévő beállításokat töröltem, mindent. Majd telepítettem az új rendszert (például) home partíció nélkül ... . A home partíciónak én manapság nem tulajdonítok nagy jelentőséget. A Linux Mint 17.x és a 19.x kiadások elég sokban különböznek (pl. upstart > systemd), ezért és vélhetően nem „megfelelőek” a korábbi beállítások. Nemcsak a rejtett, ponttal kezdődő könyvtárakban vannak beállítások amúgy.
Miután telepítettem az új rendszert, beállítottam, ahogy szeretem, és a korábbi home partíciót kizárólag adatok tárolására használtam. Ehhez kell a tulajdonba vétel:
https://linuxmint.hu/blog/2019/04/kotet-meghajto-es-egyeb-tarolo-eszkozok-hasznalatba-vetele-olvasas-iras-futtatas

Manapság egy külső meghajtóra mentek másolatokat, de annyiféle megoldás létezik az adatok biztonsági mentésére (másolat), hogy ez csak egy a sok közül.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

TAB

#1 Köszönöm! Ránézekwink

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve