Linux Mint 17 Cinnamon 64bit Hu 2015 április remaster

Tomi37 képe

Fórum: 

Sziasztok!

 

Többen jeleztétek, hogy az UEFI miatt nem tudjátok feltelepíteni a Mint 17-et. Nos Ebbe az ISO-ba belepakoltam az EFI csomagot a grub-efi-vel egyetemben, így remélhetőleg működni fog. Tesztelni nem tudtam az UEFI kompatibilitást, mert mostanában nem volt dolgom UEFI-s laptoppal. Minden frissítést tartalmaz 2015. március 30-ig bezárólag, és természetesen magyar nyelvű már  LIVE-ban is.

LIVE indításakor a bejelentkező ablakba semmit sem kell írni, 10 mp után automatikusan bejelentkezik.

 

LETÖLTÉS: https://mega.co.nz/#!FJA13bYS!AKTvPUugD-QMxcoIzGMruBlWjUhny5JBwO3DAoSWuRY

A szoftverkínálat megegyezik az előző márciusi verzióval, így e téren semmi sem változott.

Köszi, szedem.

Köszi, szedem.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hááát, sajnos UEFI módban nem

Hááát, sajnos UEFI módban nem indul. Csak MBR-ben. Így nem lehet telepíteni a már UEFI-s rendszeremre.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Nem tudod biosban kikapcsolni

Nem tudod biosban kikapcsolni a fast boot-ot és a secure boot-ot?

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Persze, hogy ki van kapcsolva

Persze, hogy ki van kapcsolva. Egyéb iso-k mennek uefiben, csak ez nem. Jó lenne, ha valaki még kipróbálná.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Üdvözlök mindenkit!

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumban, a linuxban nem, de ez nem azt jelenti, hogy tudásom is lenne. 2008-óta kezdtem szemezni a linuxal, azóta a laptopomon mindig ott figyel, a windows mellett. Nem szeretném egyiket sem kizárni az életemből, azt használom amelyiket éppen szeretném.
UEFI téma
A laptopom (ASUSN56VM) UEFI-s, de ebből a barátiasabb tipus. Az utolsó BIOS-frissítéssel eltünt az UEFI menü, secure boot, stb. Amikor kiírok egy ISO-t (én még mindig DVD RW-t használok), a boot folyamatból kiderül, UEFI-s a telepítő vagy nem. Ha igen, a neve előtt UEFI szó van, ilyenkor használhatom én is, ha nincs, akkor hiába telepítem a gépre, újraindításnál nincs semmi. A Linux Mint nálam tökéletesen bebootol UEFI módban és fel is települ. A Cinnamon verziót használom, ugyanis ez indít el mindent a laptopon, gyors gomb, még a billentyűzet világítás is működik, Mate illetve a többi verzió esetében nem. A laptopoknál fontos az energia gazdálkodás és mivel a laptopom két videokártyás (Intel HD 4000 / nVidia GT 630M), külön figyelnem kell erre, vagy ebdugom a fülem és akkor nem hallom a ventlátort. A 17.1-es Cinnamon verzió, a feltelepítéskor már megfelelően kezeli a hardvert, 3.5-órás netezés még mindig kihozható belőle. Tudom, egy kis hozzá értéssel, bármelyiket a géphez lehetne "hegeszteni", de az évek alatt a lustaságomból kiindulva, erre sosem került sor. Hozzá kell tennem és talán igazuk is van, a kemény mag Linuxosok ferde szemmel néznek a Linux Mint-re, mint Windowsról a Linux irányába mutató kezdő lehetőségre, de magamból kiindúlva, bizony szükség van rá és a felhasználói bázis nagyságát, számát nézve, igen nagy sikert arat. Remélem, ezek után sem változik a "Mint" szemlélet és marad a egy nagyon fontos átmenet a Windows és a szögelős hard core Linux között.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szia erix31!

Szia erix31!

Mi itt most Tomi isojáról beszéltünk, nem a hivatalos kiadásról. Ez utóbbi persze, hogy megy UEFI módban, de sajnos Tomié nem, pedig nagyon tetszik az összeállítása.

Jó, persze, össze lehet szedni magadnak is, de minek, ha itt van Tomié.... :-) ?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

grub telepítése nem sikerült .

 

nem tudta telepíteni a csomagot grub - pc << >> << a / target / >> . SITEMA telepítve nem fog elindulni anélkül GRUB .

 

Friend szerette változata Linux Mint 17 Resmaster de nem indítható meg . Segíts nekem :( vettem fel , kizárólag erre , beszélek spanyolul és én vagyok a google fordító , mivel az adatok azt több partícióval együtt Windows8.1 és Hackintosh .

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Este sistema sólo puede

Este sistema sólo puede hablar en hungaro, no inglés!

 

   Probablemente no instalar GRUB como el resto del sistema se ha instalado el modo UEFI, y su instalación no lo sabe. Soy traductor de google. :-)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Reinstalación del GRUB2

Has grub2. Poner en un LiveCD y elegir no instalar el sistema y probar el sistema. Lea esta sección
http://goo.gl/0y6PT3
(Comandos) traductor de google:
II. Método -> húngaro es su nombre: "II. módszer"
Los comandos son internacionales por suerte :)
Buena suerte mi amigo!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Boot-Repair, simple tool to recover access to your OS

Boot-Repair, simple tool to recover access to your Operating Systems.

 

 Gracias amigos muy amables, aunque lo ideal es que instale directamente el grub en la partición sda3, se puede solucionar luego de la instalacion con un programa que este incluye escribiendo "grub" en inicio, o usando el programa boot-repair, del cual les adjunto los enlaces. :)

 

Köszönöm nagyon kedves barátok , bár az ideális az, hogy telepíteni közvetlenül a grub sda3 partíció , akkor majd kijavítani a rendszert egy program, amely magában foglalja a gépelés " grub " otthon , vagy a csomagtartó - javító program , amely csatolt linkek . :)

 

sourceforge.net/p/boot-repair/home/Home/

 

 help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

 

lignux.com/solucion-al-no-tengo-grub-tras-instalar-linux-mint-16/

Este funciona perfectamente en español al cambiar el idioma. Tambien me gustaria saber ¿que programa usan para realizar este linux remaster os? 

Ez tökéletesen működik spanyol változtatni a nyelvet . Azt is szeretném tudni, hogy melyik program végrehajtásához használt Remaster Linux?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Új 17.2 remaster

 Sziasztok!

 

A friss 17.2 remaster holnap hajnali 2:00-tól elérhető lesz. Ismertető majd külön témában itt a Cinnamon topic-ban.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)