ClamAV, ClamUI

enlightened Ez az oldal a közösségért készül. heart Kövess minket máshol is:  Linux Mint Magyar Közösség a Mastodon-on  Telegram csatorna – csak hírek  Beszélgessünk a Telegram – Linux csevegő csoport  Hírek olvasása RSS segítségével  Linux Mint Hivatalos Magyar Közösség a Facebook-on      Linux Mint Baráti Kör a Facebook-on
wink Ha hasznosnak találod, és szeretnéd, hogy folytatódjon, támogasd a munkát Ko-fi vagy Paypal segítségével. laugh

Fórum: 

 Sziasztok.

Segítséget kérnék, a ClamAV On-access beállításaival és rendszerrel való indításával kapcsolatban. A neten már utána néztem, de nem szeretek,nem érzem magabiztosnak magam terminál használatakor. A ClamUI-ban már sikerült is megtalálni, beállítani, elmenteni az időzített keresést, valamint ahogyan a képek is mutatják az On-access beállításait is megtaláltam, be is állítottam ahogyan a neten láttam, de valamit biztos rosszul csinálok, mert nem menti el.

Szóval beállítás, majd kilépés a ClamUI-ból és rendszerindítást követően a beállításaim eltűnnek, ahogy a képeken is látszik. Ha egymód van rá szeretném kérdezni, hogyan állítsam be a képeken láthatókat, úgy, hogy azokat a ClamUI el is mentse. Természetesen ha ott nem lehetséges, akkor kérnék egy leírást, mint okos papa a hülye gyereknek a terminálban való beállításhoz. Adatok: ASUS X550LA i7-4500 1.8GHz x 2, RAM 8GB, 1TB SSD, Linux Mint 22.3 - Cinnamon 64-bit. 

Igen, ezt a kérdést már FB-ra is kitettem, de nem jött számomra értelmezhető válasz, gondolom több olyan emberke is él aki  hasonlóan mint én ódzkodik a termináltól és remélem ezért nem nagyon ítéltek el.

Segítségetek előre is köszönöm.

Kép: 

OFF: Valamiért nem jó helyre mutat a link a témaindítóban

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

@#1

Szia, 

Nem tudom miért, amikor rákattintok nekem is errort hoz ki az oldal. Nem tudom szerkeszteni az eredeti szöveget ezért ide be illesztek 3 linket az első az az album link amiben mind a két fotó benne van, A másik kettő az az első, majd a második kép linkje.

https://ibb.co/album/qMbyxJ(külső hivatkozás)

https://ibb.co/S4z1Xwv6(külső hivatkozás)

https://ibb.co/MxmCZcbT(külső hivatkozás)

Kipróbáltam, úgy, hogy bemásoltam a linket a keresőbe, igy működött.

Daemon fent van?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nem ezt használom, de az on-access működéshez extra csomagoknak telepítve kell lennie mindenképp, más módon történő használatkor is, pl. Clamav-daemon-nak is fent kell lennie. Fent van?

Amúgy ezen a gépen ezt meggondolnám erősen. hogy kell-e. A mai definíciós adatbázisokkal eléggé megterhelő, ide szerver erőforrások kellenek,

Daemon fent van?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#3

1; Amit meg tudtam nézni, hogy mi van telepitve: clamav, clamav-base, clamav-daemon, clamav-freshclam, clamdsscan, libclamav12:amd64.

"Amúgy ezen a gépen ezt meggondolnám erősen. hogy kell-e. A mai definíciós adatbázisokkal eléggé megterhelő, ide szerver erőforrások kellenek,"

Látod ennyire nem értek hozzá. 

"Nem ezt használom"

Szóval én keresgettem a neten és tulajdonkeppén azt találtam, hogy egy átlagos felhasználónak a calmav az bőven jó. Tuom, tudom ez nem Win, de ott ugye volt Kaspersky és az ugye figyelt "mindent" is. Net, letöltött fájlok,megnyitott fájlok... Szóval amikor megtaláltam, hogy a clamav-t is be lehet állítani hasonló módon, akkor megörültem, s úgy nézett ki, hogy a clamUIval egyszerűen be is tudom állítani. Megkérdezhetném, hogy te mit használsz, vagy van e valami tanácsod, hogy én mit használjak. Én úgy gondolom, hogy átlagos felhasználó vagyok, vagy még az sem. Neten, email, YouTube, videa, online-bank, webkeresések. Játék nincs, néha 1-1 fájlt weboldalról valamint néha Ncore, Insne, Z-tracker-ről töltök le. 

Daemon fent van?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#4 "Nem ezt használom"

Ezt úgy értettem, hogy nem a ClamUI-t használom, hanem a ClamTk -t (Az egy másik grafikus felület a ClamAV-hoz).

Igen, elég a ClamAV és az ütemezett keresés is, bár arra az időre is terheli a gépet.

Daemon fent van?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#5

Oh oké, köszönöm. Tulajdonképpen a TK volt fent nekem is, de amikor rá kerestem az online és a valósidejű keresésre, valahol azt olvastam, hogy a TK-val ezt nem lehet megcsinálni, valamint, nem, vagy nem ugy frissül, vagy nem fejlesztik, mint az UI-t és ez modernebb is, meg jobban személyre szabható. Akkor viszont valószínű, hogy visszatérek a TK-hoz, mert ahogy szavaidból kiveszem nincs szűkségem erre a funkcióra. Köszönöm a segítséged.