Te hogyan kerültél a számítógép közelébe?

Segítséget kaptál? Szívesen töltöd itt az idődet? Visszajársz hozzánk? Támogasd a munkákat: Ko-fi és Paypal!

kami911 képe

Számodra a számítástechnika hobbi, felelősségteljes munka, vagy kapu az internetre? Te hogyan kerültél kapcsolatba a számítástechnikával? Mire és mikor használod a számítógépet? Hogyan lettél linuxos?

Hozzászólások

Nálam így kezdődött....

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Úgy 2007-2008 körül úgy tűnt, hogy a Microsoft szivatja a saját vevőit. Megvásároltam egy Windows példányt és amikor újra kellett telepíteni vagy kicseréltem egy VGA kártyát, akkor a rendszer aktiválást kért, újra és újra (nem volt állandó net, így ment a telefonos support). Állandó fagyások, belassuló rendszer, személyre-szabhatatlanság. Gondoltam felhúzok egy Linuxot, az ekkor még papíron létező CHIP magazinhoz rendszeresen adtak Linux telepítő CD-ket. Talán OpenSuse vagy UHU volt a legelső Linux, ami a gépre került. Nagyon tetszett, hogy stabil, jól átlátható volt, annak ellenére, hogy más fájlrendszer-architektúrát használt. És akkor jött a felismerés, hogy "ez nagyon állat". Mivel nem játszottam a gépen, így azonnal áttértem a Linux használatára, ami azóta is töretlen.

 

Az őskorban

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Űgy indult, hogy a 70-es évek közepén ifjú számviteli vezetőként belecsöppentem egy vállalat-irányítási átszervezés első lépcsőjeként áttértunk az Ascota könyvelőgépekről a számitógépes feldolgozásra a KFKI-s TPA számítógép segitségével. Ekkor kezdtem önszorgalomból tanulgatni a COBOL programnyelvet.

Az othoni számitógépes munkám meg úgy, hogy egy tanár ismerősömtől vettem egy használt Commodore XT számitógépet a 80-as évek közepén DOS-sal. ekkor már komolyabban foglalkoztam ügyviteli rendszerek programozásával. Azután 2000-es évek elején vettem egy Albacomp Clevo laptopot, amin gyárilag UHU Linux volt, ez volt az első Linux amivel találkoztam. Gyorsan le is lett cserélve Windows 95-re. Aztán mégis ez az Albacomp lett a Linuxos életem kezdete, mert elromlott a wichester csatolója és külső winchesterre telepitést nem támogatja a Microsoft XP. Lett belőle Ubuntu azt hiszem 8.04. Nagyon megszerettem, azóta a 3. laptopom nyúzom, jelenleg egy Lenovo Thinkpad T480-ast nyúzok nyugdijasként legfőképpen Garuda Linux-al, de időről időre kipróbálok más distrot is.

A lényeg amit ebből ki szeretnék hozni, hogy a legfőbb dolog a folytonos tanulás.

Baltigh Gerzson képe

Nekem bejött

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Általános iskolai technika tanárként lassan átnyergeltem az informatikára.

Nyolcvanas évek: egy Primo felbukkanása az iskolánkban. Videoton TVC-ken számítógép szakkör. BASIC.

Kilencvenes évek: DOS még XT gépeken, majd Windows 3.1 már 286-os gépeken. Szakkörön BASIC, később Pascal. Rengeteg szívás. Vírusok, lefagyások, hardver problémák. A Win 95 valamicskét könnyített. Aztán pályázaton kaptunk új gépeket Windows NT-vel. Boldog idők. Stabil, logikus rendszer volt. De "fejlődnünk" illett. Az XP még elment, a 98-at már gyűlöltem, a 10-ről jobb, ha nem beszélek. Nyugdíjba vonulás előtt eltűnődtem... Fogok én fizetni ezért az agyondizájnozott, hardverzabáló, erőszakos Windowsért? Akarok három évente gépet cserélni, hogy fusson a rámtukmált legújabb verzió? És jött a megoldás, megnyugvás.

Jött az Ubuntu, a Lubuntu. a Lite, Máig asztali gépeinken, laptopjainkon vegyesen fut Mint, MX, Endeavour. Nem tudok legjobbat választani, nekem mindegyik eleget kínál. Persze nem vagyok se gamer, se megszállott pc guru. "Átlag" (van ilyen?) felhasználóként egy pillanatig sem hiányzik/hiányzott a Windows. A Linux hiányozna...