A Fedora félig gördülő disztribúció

Fórum: 

Az idei évtől kezdve elkezdtem aktívan használni a Fedorat. Tulajdonképpen egy félig gördülö kiadási modellt követ, egészen frissek a csomagok, de nem annyira,, mint az Arch Linux-nál. Én még Red Hat 7-8-at is használtam, és bizonyára tudjátok, hogy a Fedora abl nőtt ki. Elég komoly közösség van mögötte, és nem mellesleg a Rad Hat támogatását is élvezi. Nem tudom, hányan használjátok, de írjátok meg a  tapasztalatiatokat.

Fedora tapasztalat?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Látom, hogy nem volt válasz, így pár régebbi tapasztalatot megosztok.

Nekem stabil volt, függőségi problémáim nem voltak. Amire érdemes figyelni, hogy külső, nem hivatalos tárolók használatánál már ezek nem feltétlen lesznek így. Idegen telepítésnél érdemes nagyon figyelni, hogy mi megy fel, és egy mentést előtte elkészíteni.

Sebesség? Valahol a Mint és az Arch közt van, ahogy ugyanolyan programkörnyezetben a a hely és memória igény is.

A verziószámok közti frissítés már nehézkesebb, mert sok esetben jön egy-egy nagy újítás, ami zökkenőket okoz, és kézzel kell beavatkozni. Több esetben tapasztaltam, hogy egy új funkció, verzió bevezetése során maradnak benne bosszantó hibák. Ezeket jellemzően javítják, de aki nem tolerálja az ilyen "teszt" verziókat, nem fog örülni ennek.

A spinek minősége nagyon eltérő, van ami nagyon készen van, van ami meg csak egy fellelkesedés utáni gányolt munka volt.

Még nyáron kezdtem el a Fedorával

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Sziasztok!

A Fedorával való kapcsolatom még múlt nyáron kezdődött el, olyan júliusban. Előtte Ubuntut használtam, mint GNOME felületű disztribúciót. De Debian is ki volt próbálva.

Sokat és sok jót hallottam előtte a Fedoráról, de nem volt merszem belekezdeni. Végül úgy voltam vele, hogy "aki mer, az nyer", és már készült is a telepítőmédia. Oké. Azért olvasgattam róla fórumokon, videós tutorialokat nézegettem róla, illetve sokat segített az egyik magyar Linuxos srác blogja (azt a blogot 3-szor kb. kiolvastam). Illetve, a Fedora weboldalát olvasgattam, nézegettem a különböző spineket. Nekem az alap Workstation GNOME jött be.

Majd jött a telepítés. Az Anaconda telepítő meglehetősen barátságos volt számomra, de mivel új voltam ennél a disztrónál, így hagytam, hogy vezessen, amit nem bántam meg. Nagyon szépen és fluidan működik. Igaz, kicsit GNOME Tweaker-rel alakítottam a felületen (panel bal oldalt legyen, stb.), de eddig nagyon jól működik. Atomstabil disztró. Nekem elnyerte a tetszésem.

Akkor nyáron (2024) a 40-es verzióval kezdtem, de időközben átfrissítettem 41-re. Eddig nem tapasztaltam semmi hibát. Jól működik. Igaz, olyan nagy dolgokat nem csinálok rajta: netezés, filmnézés, zenehallgatás, LibreOffice használat; tehát ilyen alap dolgok futnak rajta. De eddig elismerően tudok róla nyilatkozni.