Beküldte sysvinit -
Fórum:
Sziasztok
Abalakkezelő xfce.
xfce4-screenshooter -s ~/screenshots parancsot próbálgattam, megadtam pár gyorsbillentyűt, és már írni sem tudok anélkül, hogy ne a program ugrana fel.
A Beállálítások, Alk billenytyűzet alapértelmezések visszaállítása sem eltüntette a parancsot a listából, kézzel, de a gyorsbillentyűk ugyanúgy a programot dobják fel. Kézzel minden screenshooter sort töröltem, de így se felejti el.
apt remove --purge xfce4-screenshooter megvolt, de így is megmaradtak , pL a kis l betű. Hol lelet még config file?
A virtuális bill. program, onboard is ugyenezt csinálja. A ./config/xfce4/xfce4-screenshooter file erről semmit se tartalmaz.
kösz
xfce4-keyboard-shortcuts.xml
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Ezt már nézted?
~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-keyboard-shortcuts.xml
xfce4-keyboard-shortcuts.xml
Beküldte sysvinit -
Értékelés:
Köszi, úgy emlékszem, hogy néztem, mert már több órája kerestem a megoldást, csak másolás/beillesztéssel tudtam több betűt leírni. Már nem merem ujra kiadni a parancsot, hogy utánna ide ír-e. Azt hittem, a -s ~/screenshots kapcsoló létrehoz egy ilyen könyvtárat.
Közben megoldódott, ujra kellett indítani, biztos cache-ben volt a beállítás. De mit csinálnak egy szervernél?
Kösz szépen!
"De mit csinálnak egy
Beküldte Margarita -
Értékelés:
"De mit csinálnak egy szervernél?"
Hát még véletlenül sem szkrínsotokat :)
"De mit csinálnak egy
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
"De mit csinálnak egy
Beküldte sysvinit -
Értékelés:
Lehet. Csak eddig úgy volt, hogy az Ablakok OP rendszert kell minden szir-sz.rért ujraindítani. Ettől még maradok a Linuxnál, amikor lehet, csak furcsa.
Azt megkérdezhetem, a xfconf-query --channel xfce4-keyboard-shortcuts --monitor --verbose parancs, amit találtam az elején, ezt pontosan mit csinál?
kösz
Eddig úgy volt
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Újraindítottad a rendszert és ezzel számodra kedvező változás következett be, ez igaz. Azonban nem látom nyomát, hogy a változtatás után csináltál volna ki-bejelentkezést és mivel ez nem hozott eredményt, megkísérelted a rendszered újraindítását. Az újra KELLETT indítani és a te újraindítottad azért nem ugyanaz. Az bizony megeshet, hogy bizonyos változtatás után valamilyen folyamatokat újra kell indítani. Ha tudod mik ezek és hogyan kell ezeket végrehajtani, akkor ki sem kell jelentkezni. Bizonyos folyamatok a felhasználói fiókba történő ki-bejelentkezéssel újraindulnak, a rendszer újraindításával minden folyamat újraindul. Ha letörlöd a lemezt és újratelepíted a rendszert, akkor is eltűnik a korábbi rendszeren eszközölt változtatás. Választhattad volna akár ezt is, de azért még nem lenne igaz, hogy ezért újra KELLETT telepíteni a rendszert, csak ez is egy jó eredményt hozó, bár kicsit drasztikus, ágyúval-verébre megoldás.
Az eddig is úgy volt, hogy fogalmam sincs mit csinál parancsot nem az éles rendszerem próbálgatok, hanem valamilyen tesztrendszeren, de ha meg már mégis ott, akkor biztos nem az általam használt fiókban, hanem egy külön erre a célra létrehozottban.
Ha kiadunk egy utasítást, akkor a számítógép megpróbálja végrehajtani. Ez így megy Windowson is, Linuxon is. Sajnos a saját hülyeségemtől az nem véd meg engem, hogy Linuxot használok, nincs Windowsom (telepítve).
Én valahogy inkább ebbe az irányba látnám a jó hozzállást, nem pedig arra, hogy a Win is nem jó, meg a Linux se. :-)
Azt írtad, hogy az ablakkezelő Xfce. A rendszer Mint? Melyik? Hol találtad a parancsot, honnan tudod, hogy ez kell neked? Mit szerettél volna a billentyűKOMBINÁCIÓ lenyomásával elérni? (Kis L billentyűre ((bármely más billentyűre)), így magában szerintem nem teszünk parancsot.)
Xfce – Képernyőkép-készítő gyorsbillentyűről
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
parancsot próbálnám ki. Futtatod a parancsot (később megnyomod a billentyűkombinációt) aztán kétszer rácsapsz az enterre és kész is.
Ha ez így jó neked, akkor ezt tenném rá valamilyen olyan billentyűkombinációra ami nem foglalt, vagy ami ugyan foglalt, de egyáltalán nem használom, soha nem lesz rá szükség.
Ez most a felhasználó Képek könyvtárába ment, adhatsz neki meg más útvonalat is, csak létezzen a mentési könyvtár, és persze változtathatod a fájlformátumot .png-ről mondjuk .jpg-re is.
Ami ettől szerintem „szebb” megoldás lenne és nem is függ környezettől, az a scrot.
Telepítsd fel:
Készítsünk egy könyvtárat a képernyőképeknek:
A parancsunk:
Ez most .jpg és a Képek/Képernyőképek könyvtárba kerül a teljes képernyőről a felvétel. Igény szerint változtass rajta.
Csak hozzá kellene rendelni egy billentyűparancshoz.
"De mit csinálnak egy
Beküldte T.István -
Értékelés:
Windowst azért kell rendszer változtatások után újraindítani, mert egy init szerű szolgáltatás vezérlőre épül, míg a Linux disztribúciók többsége a sokat szidott Systemd-t használja. Ez egy elég bonyás szolgáltatásvezérlő, tud újratölteni folyamatokat, úgy, hogy monitorozza őket, és automatizmusa is van. Van kb. tucatnyi Systemd-mentes disztribúció, na azokat hasonlóan újra kell indítani, mint Windowst.
Amikor frissítés van, a rutinok úgy vannak megírva, hogy leállítsák a szükséges processzeket, frissítsék, majd újraindítsák azokat. Ebből nem lehet nagyon észrevenni semmit, kivéve ha pl. hálózati modulok frissítése van, olyankor leválik a hálózatról, majd újracsatlakozik.
Mindez a kernel környezetre vonatkozik. Ami az userspace-ban történik ott is lehet leállítani processzeket, meg újraindítani, pl. Cinnamon esetében ha valamely kiegészítő frissül, akkor a frissítés kezelő újraindítja a Cinnamon-t, de ebből a képernyőn nem látszik semmi, csak a tájékoztató üzenetből lehet tudni.
Mi van, ha valamit én magam módosítok? Az asztalkezelőnek elvileg erről tudnia kell, újra kell tölteni a dolgokat.
Mondok egy példát. Vannak szkriptjeim, amikkel indítókat hozok létre az asztalon, illetve menüben. Nos, normálisan ezt úgy kell, hogy az utolsó sorban egy update <cache> (a cache helyére az éppen módosított dologhoz kapcsolódó database-t kell tenni, az érthetőség miatt írtam így.
Nos, 21.x Mint alatt azt vettem észre, hogy erre az utolsó sorra nincs szükség, a rendszer automatikusan tudta mi van, és frissült a cache, működött minden. Volt is így egy csomó szkriptem, amit ad-hoc dobtam össze valamikor, ezek egy pendrájvon tanyáztak.
Amikor kijött a Mint 22, nosza futtattam a pendrájvról a szkripeket, és hát nem működtek a parancsikonok. Bementem a menüszerkesztőbe, hogy megnézzem mi van, ott rámentettem és egyből működött.
Később észrevettem, hogy ha ezt nem csinálom, akkor újraindítás után már működik a dolog.
Aztán később, sok frissítés után végül működni kezdett a dolog, nem kellet újraindítani, tehát az új Cinnamon-ban javítottak a dolgon.
Ez is jó a Cinnamon-ban, hogy sokat foglalkoznak vele, fejlesztik, javítják. Xfce esetében ez sokkal lassabb dolog.
Szerver vonalon meg az van, hogy jellemzően minimum kettő kiszolgáló fut (egy virtuális térben, ami hatalmas terem hardverrel telepakolt polcokkal), ezen fut egy környezet, amiben sok kis virtuális gépet lehet futtatni. Egy alkalmazásra, mint már említettem min. kettő szokott lenni valamiből, amik teljesen egyformák, és terhelés szempontból futás közben elosztják a bejelentkezéseket egymás közt. Amikor frissítés van /ilyenkor ki van léptetve mindenki, de ha mondjuk nem is/, akkor le van állítva az egyik virtuális szerver, ekkor a bejelentkezések átmennek a másikra, a leállított szervert elindítják, de nem engednek be senkit, frissítik újraindítják, akkor a másik szerverről átvetetik a bejelentkezéseket, és ugyanezt megcsinálják a másik oldallal is.
És szerver esetében nincs az hogy belepiszkálunk. Szigorú protokollok vannak, és ha bele kell piszkálni, azt többen csinálják, távoli képernyőn figyelik, kommunikálnak, egyeztetnek. Amúgy a szerver esetén nincs olyan, hogy grafikus környezet (mármint linux alatt, mert Windows esetén van)- Fel lehet tenni, de ezt nem szokták. És nagyon szűkre vannak szabva a lehetőségek, pl. sudo csoportnak nagyon kevés a tagja, nem lehet így sudo-val futtatni akármit- főleg Red Hat alatt, Debian ebből a tekintetben barátságosabb. De a lényeg: nincs userspece mókolás.
És lehetnek hibák. A szoftverben és hardverben is. Minél komplexebb és bonyolultabb a dolog annál nagyobb eséllyel kerülhetnek bele hibák.