A Firefox böngésző által használt képfrissítési frekvencia és ujjlenyomat-készítés közötti összefüggés

Segítséget kaptál? Szívesen töltöd itt az idődet? Visszajársz hozzánk? Támogasd a munkákat: Ko-fi és Paypal!

kami911 képe

További haladó beállítások

A Firefox böngészőben számos olyan funkció is beállítható, amelyeknek nincsen a felhasználói felületen beállítási lehetősége. Ezek a beállításokkal további testreszabási beállításokat végezhető el. A felület eléréséhez írja be a címsorba a következőt:

about:config

A megjelenő ablakban kattintson a „Kockázat elfogadás és továbblépés” gombra:

Az megjelenő felső keresőmezőben kereshető a beállítás neve részben vagy egészben. A keresés után a szűrt listából:

  • Logikai érték esetén: a logikai értékre duplán kattintva, vagy a sorvégi gombra kattintva változható meg;
  • Szám esetén: számot tartalmazó mezőben duplán kattintva szerkeszthető az érték, vagy a sorvégi gombra kattintva szerkeszthetővé válik az érték;
  • Karakterlánc esetén: karakterláncot tartalmazó mezőben duplán kattintva szerkeszthető az karakterlánc, vagy a sorvégi gombra kattintva szerkeszthetővé válik az karakterlánc.

Figyelem: a beállított értékek azonnal érvényre jutnak. Az eredeti érték visszaállítható az átállításkor a sor végén megjelenő "Visszaállítás" gombra kattintva.

Amennyiben egy beállítás még nem szerepel a Firefox böngészőben, akkor a „+” gombra kattintva lehet az adott bejegyzést létrehozni:

Másodpercenkénti kép frissítési frekvencia beállítása

Amennyiben jól működik, nem érdemes áltállítani. De ha probléma van, akkor érdemes a pontos frissítési frekvenciát beállítani.

layout.frame_rate

Eredeti érték: -1;

Átállítás: a frissítési frekvencia kívánt értékére, például 120 vagy 144.

Amennyiben a kíván érték beállításakor nem jut érvényre, érdemes kiprobálni a Firefox ujjlenyomat-készítésének blokkolását letiltani. Erről a következő bekezdésben olvashat.

A Firefox blokkolja-e az ujjlenyomat-készítést

Ajánlott az ujjlenyomat-készítés-t tiltani: Az ujjlenyomat-készítés egy olyan online nyomkövetési típus, amely tolakodóbb mint a szokásos sütialapú követés. A digitális ujjlenyomat úgy jön létre, hogy egy cég egyedi profilt készít a számítógépe hardvere, szoftvere, kiegészítői és beállításai alapján. A beállításai, mint a használt képernyő, a számítógépre telepített betűkészletek és a választott böngésző mind használhatók az ujjlenyomat létrehozásához.

Ha egy széles körben használt laptopot, PC-t vagy okostelefont használ, akkor nehezebb egyedileg azonosítani az eszközét ujjlenyomat-készítés segítségével. Viszont minél több egyedi kiegészítője van, annál könnyebb lesz Önt megtalálni. A cégek az információk ezen egyedi kombinációját használják az ujjlenyomat létrehozásához. Ezért a Firefox blokkolja az ismert ujjlenyomat-készítőket, így továbbra is használhatja a kedvenc kiegészítőit, témáit és tesztreszabásait, anélkül hogy a hirdetések követnék.

Beállítás neve:

privacy.resistFingerprinting

Eredeti érték: true;

Ajánlott érték: true.

A beállítás jelenleg csökkentheti a Firefox böngésző által alkalmazott a másodpercenkénti frissítési frekvenciát 60-ra. Ha ez probléma tiltsa le ezt a beállítást.

Átállítás: false értékre.

Melléklet: