Az Ubuntu két évente ad ki hosszan támogatott verziót. Az LTS kiadás előnye, hogy több évre biztosan tervezhetsz vele, nem kell jelentős frissítéseket végezned félévente.
Ahhoz, hogy ez valóban így legyen érdemes alaposan átgondolni mit és hogyan csinálsz a telepítéskor. A tervezés legfontosabb része a diszkek kialakítása (milyen RAID technológiával és milyen fájlrendszerrel dolgozol). Ezt utólag átalakítani nehéz és bonyolult folyamat. Ha viszont jól választasz, a rendszered könnyen lesz bővíthető és nagyobb lesz a megbízhatósága. Akár több LTS kiadás frissítést is megérhet újratelepítések nélkül.
A haladó telepítés lerágott csontnak tűnhet, de mégsem az. A technológia itt is fejlődik és vannak olyan lehetőségek, amikkel érdemes dolgozni a hagyományos, jól megszokottak helyett. Érdemes, mert ad olyan előnyöket, amik hosszú távon megkönnyítik a munkádat.
Az Ubuntu 18.04 hoz pár változást a telepítés és a menedzsment terén is. Az ingyenes képzésen ezeket ismered meg. Ha még nem volt dolgod Ubuntu szerverrel érdemes megnézned, hogy elkerüld a tipikus hibákat és valóban időt álló, megbízható szervert telepíts. Ha már a kisujjadon jön ki az Ubuntu, akkor is kapsz újat a képzéstől: a 18.04 újdonságai mellé egy 24 év gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakember tudását és tanácsait ahhoz, hogy kiaknázd az új kiadás lehetőségeit.
A 100% gyakorlati képzésen modern, dinamikus módon kezeljük a diszkeket, a RAID-et is beleértve. Megtanulod a rendszert gyorsan és könnyen ismételhető módon elkészíteni. A kész rendszerben pedig megismered miben hoz mást, újat az Ubuntu 18.04 kiadása.