XFCE asztali ikonok helye véletlenszerűen megváltozik

Segítséget kaptál? Szívesen töltöd itt az idődet? Visszajársz hozzánk? Támogasd a munkákat: Ko-fi és Paypal!

Fórum: 

 Sziasztok! Ismert bug az asztali ikonok helyének véletlenszerű megváltozása példáulújraindítás, ablakban futó programból való kilépés után. Talált valaki erre valami használható megoldást?

Az általad linkelt fórumon

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Az általad linkelt fórumon levő megoldást olvastam, ennek viszont az a hátránya, hogy a chattr +i parancs végrehajtása után szükség esetén az ikonok beállításai sem módosíthatók.

Csak mostanában vettem észre,

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Csak mostanában vettem észre, amikor elkezdtem az asztali ikonokat csoportosítani, korábban nem volt ez a probléma. Nem tudom, hogy a többi asztali környezetben is létezik-e ez a jelenség. Néha viszont  meg kell változtatni az ikonok tulajdonságait, pl. futtatási lehetőség, root hozzáférés, stb.

kimarite képe

Nem látok a jövőbe, de az a

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nem látok a jövőbe, de az a helyzet, jó ideje - már windows XP alatt is eléggé tartózkodtam az "Asztal"-ra kitett ikonoktól. Gyakorlatilag nulla volt ott. És lassan átszoktam a menüre, némileg a "Futtatásra" (alkalmazásként, mármint létezik ilyen, legalább kettő, ami nem az Alt + F2) vagy parancssorra :).  Lehet, előfordulhat, hogy kipróbálom (értem aproblémát), most nincs alkalom, mármint olyan DE-m, amin egészen egyszerűen az asztalra kitehetnék ikont ;). Komoly változtatásokat kellene eszközölnöm ehhez a rendszeren.

Aránylag én is kevés ikont

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Aránylag én is kevés ikont tartok az asztalon, csak a legszükségesebbeket. Egyébként most többszöri egyéni átcsoportosítások után  úgy tűnik, nem rendeződnek át az ikonok, lehet emiatt is fogok frissíteni, mert 17.2-ben már 4.12 XFCE lesz, talán már javítottak ezen.

Uff

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

 [off]
Akartam már írni, hogy a te desktopod a legszebb, amit eddig láttam (legalábbis a képek alapján, amiket néha belinkelsz).

Nálam sincs egy darab ikon se kitéve. Van egy háttérkép, amit jó nézni, de amúgy menü, terminal, gyorsbillentyű kombóval vígan megvagyok.

[/on]

kimarite képe

Köszi. A háttérkép még a

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszi. A háttérkép még a Windows időkből való, kevesebb színt tartalmaz, mint az eredeti színes fotó. A boot folyamatra állítottam be akkor. Szeretem magam körül a rendezett dolgokat (igazság szerint törekszem erre, és majdnem mindig sikerül).