Valami VGA-s hiba. Segítsetek! - Mint 17.2 | Steam, Team Fortress 2, OpenGL, glColorMaskIndexedEXT

Fórum: 

Üdv!

A gépemen linux mint 1.7.2 xfce van.

Amint feltelepítettem a számítógépre a linuxot (ma reggel de már kb. egy éve linuxot használok csak gondoltam újra telepítem mert sok fölösleges dolog volt benne és így egyszerűbb tőlük megszabadulni) azonnal beállítottam az illesztőprogramot a videókártyához az ajánlottra. Majd az asztalt személyre szabtam hogy otthonosabb legyen.

Ezután gondoltam játszok úgyhogy letöltöttem a steamet és onnan letöltöttem a "Team fortress 2" nevű játékot. Rá is nyomtam az ikonjára ám de a játék helyett egy ilyen üzenetet kaptam: "Could not find required openGl entry point 'glcolorMaskInndexedExt'! Either your videocard is unsupported oryour openGl driver needs to be updated."

Elmondanátok nekem hogy mi a baja? (Az angol tudásom csak felszínes éppen úgy mint a számítógépekhez való tudásom mivel szinte csak tanuláshoz meg játékra használom én, a család többi tagja meg csak böngészgetni így ők sem tudják mi a probléma.)

Segítenétek a probléma megoldásában?

 És ha kell valamilyen plusz adat azt is megadom csak most ennyi jutott az eszembe.

A segítségeteket előre is köszönöm!

kimarite képe

Azt írja; a GPU / OpenGL driver nem támogatott, frissíteni kéne

@#0 Mutasd a következő parancsok kimeneteit
(a rendszered, eszközeid nézzük az alábbi teszt parancsokkal)

-- Ctrl + C a másolás innen,
-- majd egérrel beilleszted a parancsokat egy terminál ablakba
-- és Enter a futtatás (egyenként futtasd), megjelenik egy kimenet
-- a 'sudo'-s parancsoknál a felhasználói jelszavadat a futtatás előtt be kell gépelned (majd Enter)
-- a terminálból egérrel tudsz kifelé másolni

sudo lshw -c video
inxi -F

Talán érdemes lenne a Mint 17.3-ra updatelned. Tudsz gátoló tényezőt ... próbáltad, 'nem jött be'?
A Systemback alkalmazással elmentheted a mostani rendszert az update előtt.

:::::

LSHW
http://www.ezix.org/project/wiki/HardwareLiSter
https://linux.die.net/man/1/lshw

INXI
http://www.binarytides.com/inxi-system-information-linux/
http://smxi.org/docs/inxi.htm

SYSTEMBACK
https://linuxmint.hu/blog/2016/09/a-systemback-rendszermento-es-rendszer...
(nálad, a Linux Mint 17 alatt nem kell a blogban látott a változtatásokat megtenned, mint a Linux Mint 18-nál, hanem csak felveszed a PPA-t és telepíted;

sudo add-apt-repository ppa:nemh/systemback
sudo apt-get update
sudo apt-get install systemback

majd megírom Mint 17-re is ... a másik két alkalmazás szerintem már telepítve van nálad.)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#1 Köszönöm a válaszod!

Az elsőre ezt adta:

 *-display               
       description: VGA compatible controller
       product: C51 [GeForce 6150 LE]
       vendor: NVIDIA Corporation
       physical id: 5
       bus info: pci@0000:00:05.0
       version: a2
       width: 64 bits
       clock: 66MHz
       capabilities: pm msi vga_controller bus_master cap_list rom
       configuration: driver=nvidia latency=0
       resources: irq:16 memory:fc000000-fcffffff memory:e0000000-efffffff memory:fb000000-fbffffff memory:80000000-8001ffff

A másodikra ezt:

System:    Host: familycomputer-OptiPlex-740-Enhanced Kernel: 3.16.0-38-generic i686 (32 bit)
           Desktop: Xfce 4.12.2 Distro: Linux Mint 17.2 Rafaela
Machine:   System: Dell product: OptiPlex 740 Enhanced
           Mobo: Dell model: 0YP693 version: A01 Bios: Dell version: 2.1.9 date: 12/04/2008
CPU:       Dual core AMD Athlon 4450B (-MCP-) cache: 1024 KB flags: (lm nx pae sse sse2 sse3 svm)
           Clock Speeds: 1: 1000.00 MHz 2: 1000.00 MHz
Graphics:  Card: NVIDIA C51 [GeForce 6150 LE]
           X.Org: 1.15.1 drivers: nvidia (unloaded: fbdev,vesa,nouveau) Resolution: 1280x1024@60.0hz
           GLX Renderer: GeForce 6150 LE/integrated/SSE2/3DNOW! GLX Version: 2.1.2 NVIDIA 304.131
Audio:     Card: NVIDIA MCP51 High Definition Audio driver: snd_hda_intel Sound: ALSA ver: k3.16.0-38-generic
Network:   Card: Broadcom NetXtreme BCM5754 Gigabit Ethernet PCI Express driver: tg3
           IF: eth0 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full mac: 00:22:19:17:c5:e0
Drives:    HDD Total Size: 80.0GB (42.4% used) 1: id: /dev/sda model: WDC_WD800JD size: 80.0GB
Partition: ID: / size: 72G used: 32G (47%) fs: ext4 ID: swap-1 size: 2.08GB used: 0.00GB (0%) fs: swap
RAID:      No RAID devices detected - /proc/mdstat and md_mod kernel raid module present
Sensors:   System Temperatures: cpu: 27.0C mobo: N/A
           Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info:      Processes: 153 Uptime: 5 min Memory: 364.4/1954.3MB Client: Shell (bash) inxi: 1.9.17
 

Az 1.7.3-at próbáltam de nem jött be. Rég volt már de úgy emlékszem hogy iszonyat lassú volt vagy talán sok volt benne a zavaró grafikai hiba.
 Hogyan tudom törölni a Systemback mappát ha már nem kell? És ha DVD-ről  újratelepíteném a linuxot akkor azt hogyan oldhatnám meg hogy ne kelljen újra beállítgatni a dolgokat hanem így készen kapjam meg ahogy most van? Ezt a kérdést rakjam fel máshova?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#2 -- Ez a kimenet,

ls /usr/lib/i386-linux-gnu/ | grep libGL.so

és ez? # ezeket egy workaround (megoldás)
http://askubuntu.com/questions/475756/could-not-find-required-opengl-ent...
miatt kérdezem.

ls /usr/lib32/fglrx/ | grep libGL.so

-- És még azt kérdezném, hogy mi az 'fglrx' csomagod verziószáma? ... ja nem kell, megvan fentebb; 304.131
http://feedback.wildfiregames.com/report/opengl/device/GeForce%206150%20LE
( http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/882966056532198187/ )

-- Valamint ezt is kérdezem;

glxinfo | egrep -i OpenGL

-- Emez egy másik workaround .. lenne.
http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/846938351012409765/
( http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/882966056532198187/?c... )

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
kimarite képe

RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#2 'Az 1.7.3-at próbáltam de nem jött be. Rég volt már de úgy emlékszem hogy iszonyat lassú volt vagy talán sok volt benne a zavaró grafikai hiba.'
-- értem. a mostani 17.2 mellé telepítve tesztelhető lenne, hogy mik is ezek a jelenségek, illetve mi okozza azokat.

'Hogyan tudom törölni a Systemback mappát ha már nem kell? És ha DVD-ről  újratelepíteném a linuxot akkor azt hogyan oldhatnám meg hogy ne kelljen újra beállítgatni a dolgokat hanem így készen kapjam meg ahogy most van? Ezt a kérdést rakjam fel máshova?'
-- az alkalmazásból tudod törölni a visszaállítási pontokat, és érdemes is onnan, és nem a fájlkezelő segítségével törölni.
-- ezt a kérdést, és ilyeneket ne itt tedd fel. ide csak a Steam / Team Fortress 2 kérdések jöjjenek.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#4 Fent van az 1.7.3 a gépen. Nem tudom mi volt a bajom vele hogy letöröltem mert eddig tökéletesen működik.

A systemback kérdést felrakom majd máshova.

ls /usr/lib/i386-linux-gnu/ | grep libGL.so:

nincs válasz (itt megváltoztattam a nagyon hosszú kimenetet, mert rossz (rövid) parancsot adtam meg, de ellenőriztem, hogy nálad nincs meg a libGL.so a kimenetben, amit töröltem ... ezt egy gyors megoldásnak gondolom, megértést kérek, mindjárt adom a választ # kimarite)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Itt mit csináljak, mi kell? Másolgassam be a terminálba őket? http://askubuntu.com/questions/475756/could-not-find-required-opengl-ent...

Meg a többi linknél amit adtál, onnan mit szeretnél megtudni?

Csak mert tudod az angol tudásom...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

glxinfo | egrep -i OpenGL:

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 6150 LE/integrated/SSE2/3DNOW!
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 304.131
OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL extensions:

Köszönöm a türelmedet!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#5 Töröltem a hosszú kimenetet és megmagyarázom most, miért.
Rosszul tettem fel a kérdés amúgy, így a kimenet felesleges volt, viszont a hosszú kimenetedben (a törlés előtti szemrevételezéskor) nyomát sem láttam a 'libGL.so' fájlnak.

Tehát telepítsd a 'mesa-utils' csomagot, az majd odateszi a fájlt

sudo apt-get install mesa -utils

És akkor itt lesz kimenetben, kérem is

ls /usr/lib/i386-linux-gnu/ | grep libGL.so

Erre elfelejtettél válaszolni, ez a zárt driver libGL.so fájlja lesz (az 'fglrx'-é), kérem ezt is

ls /usr/lib32/fglrx/ | grep libGL.so

Az egyik megoldás (javaslat) az egyik linkelése a másikra, mert az egyik jó, a másik nem. Mármint a játéknak. De az eredeti leírás nem jó, törölni nem kéne fájl, csak átnvezni*.

Mindezek után megint kérem ezt a kimenetet (csak a telepítés után),

glxinfo | egrep -i OpenGL

ugyanis a te kimenetedben a MESA-nak nyomát sem látom.
Ezáltal, ennek hiányában az egyik megoldás kivitelezhetetlen.
Nálam van.

glxinfo | egrep -i OpenGL
OpenGL vendor string: nouveau
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on NV43
OpenGL version string: 2.1 Mesa 12.0.3
OpenGL shading language version string: 1.20
OpenGL extensions:
OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 2.0 Mesa 12.0.3
OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 1.0.16
OpenGL ES profile extensions:

Majd nézz rá a játékra, van-e még hiba.
[*] Utána mondom, mit kéne tenni.
- sajnos ma hosszú volt a napom, remélem, holnap jóval hamarabb hazaérek.

Ui.: ilyen könyvtárakban fordul elő (tájékoztatás)
http://packages.ubuntu.com/search?suite=precise&arch=any&mode=filename&s...

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#6

sudo apt-get install mesa -utils :
Csomaglisták olvasása... Kész
E: A(z) „ils” érték érvénytelen az APT::Default-Release beállításhoz, mert nincs ilyen kiadás a forrásokban
Ennek gondolom nem így kéne működnie.

------------------------------------------------------------------------------------
Erre a "ls /usr/lib/i386-linux-gnu/ | grep libGL.so"-ra nem ad ki semmit, nem találtam ilyet.

-------------------------------------------------------------------------------------

ls /usr/lib32/fglrx/ | grep libGL.so

ls: /usr/lib32/fglrx/ nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A többire majd válaszolok ha megcsinálom...

 Mit telepítsek? bár gondolom amíg a fentiek ilyen válaszokat adnak addig semmit.

Köszönöm a türelmedet!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#7 Ha jól emlékszem ;), a csomagok nevében sosincs szóköz, tehát ebben a parancssorban sincs (nem volt),

sudo apt-get install mesa -utils
sudo apt-get install mesa[szóköz]-utils

azaz úgy kéne megvalósítani a csomag telepítését, ahogy modelleztem,

sudo apt-get install mesa-utils

tehát a parancsot másolva.

És utána sorban a többi parancs és a kimeneteik .. azok, amiket utána írtam korábban. Hisz' erre épül a többi.

A fórumról kifelé másolás; kijelölés és 'Ctrl + C' (a vágólapra kerül a kijelölt szöveg)
A terminálba be(felé )illesztés; egér jobb gombos menü, Beillesztés (a vágólapról a terminálba másolódik a szöveg)
Egy-egy elgépelés 'végzetes' is lehet .. itt most nem, de máskor (néha) esetleg igen ... :-)

 

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#8 Megesik én gondoltam hogyha az első rossz akkor az utána lévők is rosszak lesznek de azért a megcsináltam ne érje szó a ház elejét :)

 sudo apt-get install mesa-utils
ls /usr/lib/i386-linux-gnu/ | grep libGL.so

Akármennyit várok erre nem ad semmit mint előzőleg.

ls /usr/lib32/fglrx/ | grep libGL.so
ls: /usr/lib32/fglrx/ nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Én csinálok valamit rosszul? Mert ha jól sejtem erre nem ez a helyes válasz...

glxinfo | egrep -i OpenGL
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 6150 LE/integrated/SSE2/3DNOW!
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 304.131
OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL extensions:

Tessék eddig ennyi szólj ha elfelejtettem valamit, nekem ez az egész olyan zűrzavaros teljesen belezavarodtam.

Még mindig köszönöm a kitartó türelmedet!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#9 A telepítés kimenete nem kell. Ha te látod, hogy telepítette a csomagot rendszer, azt elhiszem. :-)
Gondolkodnom kell, holnap térjünk vissza a témára. ;)
Szerk.: a játéknál ugyanaz a hiba megvan?
Szívesen.

Azért ezt még megkérdezem. Mi a kimenet?

dpkg --get-selections | grep mesa

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#10

dpkg --get-selections | grep mesa
libegl1-mesa:i386				install
libegl1-mesa-drivers:i386			install
libgl1-mesa-dri:i386				install
libgl1-mesa-glx:i386				install
libglapi-mesa:i386				install
libgles1-mesa:i386				install
libgles2-mesa:i386				install
libglu1-mesa:i386				install
libopenvg1-mesa:i386				install
libwayland-egl1-mesa:i386			install
mesa-utils					install

Ez gondolom most helyes. Délutántól egy ideig lehet nem leszek internet közelben, ha nem válaszolok az az azért lesz.

Jut eszembe  1.7.3-nál találkozok kissebb grafikai hibákkal és érezhetően lassabb. Szerintem ez volt a gondom.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:Azt írja; a GPU / OpenGL driver...

#11 Másik könyvtárban van vélhetőleg a fájl. Nálam itt,

sudo find / -name libGL.so*
/usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so.1.2.0
/usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so.1

de én nouveau (nvidia nyílt driver) drivert használok.

Akkor nézzük, nálad hol van;

sudo find / -name libGL.so*

A grafikai hibák kiderítése a 17.3 vonatkozásában egy másik topik témája lenne. Lehetséges, a 'jelenség' összefügg a lassabb működéssel is.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE....

#12

sudo find / -name libGL.so*
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/usr/lib/nvidia-304/libGL.so
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/home/familycomputer/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/share/doc/nvidia-cg-toolkit/examples/Tools/trace/libGL.so.1.gz
/home/Systemback/S01_2016-11-01,17.13.30/home/familycomputer/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/share/doc/nvidia-cg-toolkit/examples/Tools/trace/libGL.so.1.gz
/home/familycomputer/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/share/doc/nvidia-cg-toolkit/examples/Tools/trace/libGL.so.1.gz
/home/familycomputer/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/share/doc/nvidia-cg-toolkit/examples/Tools/trace/libGL.so.1.gz

Egyszerre csak egyfele szeretnék figyelni a fórumon, meg amúgy sem olyan sűrgősek ezek a jelenségek mert nem zavarnak alig észlelhetőek.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE....

#13 Próbáljuk ezt - fontos a négy parancs sorrendje (itt láthatóan)
http://askubuntu.com/questions/475756/could-not-find-required-opengl-ent...

-- az eredetiket átnevezéssel mented (nem szabad törölni!)

sudo mv /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
sudo mv /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG

-- a zárt meghajtó könyvtárból linkeled az ott lévőket (symlink; 'ln -s') az eredetik helyére

sudo ln -s /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
sudo ln -s /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1

-- újraindítod a rendszert

sudo reboot

és próba a játékkal.

:::::

man ln

ln - make links between files

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

http://steamcommunity.com/app

http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/1/882966056488160497/?l...

Csináljam azt amit itt fent ír? Innen csak annyit értek hogy ki kell törölni valamit és berakni valahová valamit és utána használni azt a kettő parancsot. Inkább megkérdezem mielőtt kitörlöm (vagy ezt kéne átnevezni?).

Lehet egy kérésem? Ha van időd (tudom hülye kérés de máshogy nem megy nekem) leírnád szájbarágósan?

Ezek meg így nem működnek:

sudo rm /usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so.1.2.0
rm: ”/usr/lib/i386-linux-gnu/libGL.so.1.2.0” nem törölhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
sudo ln -s /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
ln: ”/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0” szimbolikus link létrehozása meghiúsult: A fájl már létezik

Utána amit te írtál:

sudo mv /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG

Nincs semmi reakció.Mint a többinél.

Köszönöm a türelmed!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:http://steamcommunity.com/app

#15 Valószínűleg elkerülte a figyelmed az eredeti fájlok mentése
(ezt egyszer kell megtenni, de akkor 'biztosan',
tehát úgymond nem szabad kihagyni a lépést / de szerencsére olyan parancs a következő, hogy nem engedte felülírni),
mint a linkelések előtti teendő, ezért ezt a részt most megismétlem;

-- az eredetiket átnevezéssel mented (nem szabad törölni!); a parancsokat alább látod, az első és a második, amit kihagytál - az összes egyben (all in one) ... nemcsak az első és a második kell, hanem az összes, mert egymásra épülnek (sorrend), 'azaz egymás' gondolatait nem találják ki 'utólag'.

Az 'rm'-es parancsot nem említettem;
-- rm = remove (törlés) / er em
-- mv = move (mozgatás és/vagy átnevezés) / em vé

Ennél szájbarágósabban hogy'? Leírtam ... van összesen öt parancs, fentről lefelé nézve van sorban (fejenállni most nem szabad!). Magyarázatokat is fűztem hozzá. Ezt így érted? Nem a rágó rág téged, hanem rágni kell. :-)

Még egyszer (az összes); öt parancs, fentről lefelé sorban kell másolni és futtatni (egyenként)

sudo mv /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
sudo mv /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG
sudo ln -s /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
sudo ln -s /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1 /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1
sudo reboot

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:http://steamcommunity.com/app

#15 Az utolsó hozzászólásomat ( #16 ) nézd csak, mást ne. Itt;
https://linuxmint.hu/comment/9115#comment-9115

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#18 Kétszer nem érdemes ... .
Csak szólok, ha nem mondom, hogy többször csinálj meg valamit, akkor egyszer elég. Többször nem is tudod megcsinálni, mert pl. amit egyszer átneveztél, azt már nincs a helyén, még egyszer nem tudod átnevezni (nem tűnt fel a kimenetben - másodszor?). A Linux nem Windows, itt 'más' szabályok vannak. Máskor figyelj jobban. És megkérnélek, csak azt csináld, amit javaslok.

Ellenőrizzünk, mi most a kimenet? A paranccsal együtt kérem mindhármat.

sudo find /usr -name libGL.so*
ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
ls -la /usr/lib/nvidia-304/

És ez a hiba ugyanaz vagy más?
'Rá is nyomtam az ikonjára ám de a játék helyett egy ilyen üzenetet kaptam: "Could not find required openGl entry point 'glcolorMaskInndexedExt'! Either your videocard is unsupported oryour openGl driver needs to be updated."'

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#19 Igen a hiba ugyan az a játéknál és nem a kimenetnél nem vettem észre mert nem is volt semilyen válasz. Azért csináltam meg kétszer mert azt hittem valamit rosszul másoltam át.

sudo find /usr -name libGL.so*
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so
/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
összesen 76
drwxr-xr-x  2 root root  4096 nov    5 15:00 .
drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--  1 root root    29 márc  11  2015 ld.so.conf
lrwxrwxrwx  1 root root    35 nov    5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 14:54 libGL.so.1.2.0.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 14:54 libGL.so.1.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

ls -la /usr/lib/nvidia-304/
összesen 61112
drwxr-xr-x   6 root root     4096 nov    2 20:35 .
drwxr-xr-x 173 root root    24576 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--   1 root root        0 aug    3 18:06 alt_ld.so.conf
drwxr-xr-x   2 root root     4096 nov    2 20:35 bin
-rw-r--r--   1 root root       20 aug    3 18:06 ld.so.conf
lrwxrwxrwx   1 root root       10 aug    3 18:06 libGL.so -> libGL.so.1
lrwxrwxrwx   1 root root       16 aug    3 18:06 libGL.so.1 -> libGL.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root   833540 aug    3 18:06 libGL.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       15 aug    3 18:06 libnvcuvid.so -> libnvcuvid.so.1
lrwxrwxrwx   1 root root       21 aug    3 18:06 libnvcuvid.so.1 -> libnvcuvid.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root  2240868 aug    3 18:06 libnvcuvid.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       18 aug    3 18:06 libnvidia-cfg.so -> libnvidia-cfg.so.1
lrwxrwxrwx   1 root root       24 aug    3 18:06 libnvidia-cfg.so.1 -> libnvidia-cfg.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root   136392 aug    3 18:06 libnvidia-cfg.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       23 aug    3 18:06 libnvidia-compiler.so -> libnvidia-compiler.so.1
lrwxrwxrwx   1 root root       29 aug    3 18:06 libnvidia-compiler.so.1 -> libnvidia-compiler.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root 28097932 aug    3 18:06 libnvidia-compiler.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root 30350356 aug    3 18:06 libnvidia-glcore.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       17 aug    3 18:06 libnvidia-ml.so -> libnvidia-ml.so.1
lrwxrwxrwx   1 root root       23 aug    3 18:06 libnvidia-ml.so.1 -> libnvidia-ml.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root   388128 aug    3 18:06 libnvidia-ml.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root    10060 aug    3 18:06 libnvidia-tls.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       24 nov    2 20:35 libnvidia-wfb.so.1 -> libnvidia-wfb.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root   264840 aug    3 18:06 libnvidia-wfb.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       24 aug    3 18:06 libXvMCNVIDIA_dynamic.so.1 -> libXvMCNVIDIA.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       24 aug    3 18:06 libXvMCNVIDIA.so -> libXvMCNVIDIA.so.304.131
lrwxrwxrwx   1 root root       24 aug    3 18:06 libXvMCNVIDIA.so.1 -> libXvMCNVIDIA.so.304.131
-rw-r--r--   1 root root   188404 aug    3 18:06 libXvMCNVIDIA.so.304.131
drwxr-xr-x   2 root root     4096 nov    2 20:35 tls
drwxr-xr-x   2 root root     4096 nov    2 20:35 vdpau
drwxr-xr-x   2 root root     4096 nov    2 20:35 xorg
-rw-r--r--   1 root root       27 aug    3 18:06 XvMCConfig


Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#20 A 'grep'-et megint kihagytam két utóbbi parancsból, de nem baj. :-)
Az eredetiket (mesa)

/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG

megszűntetted (törölted) a másodszori átírással., mert ugyanoda vannak linkelve,

lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 14:54 libGL.so.1.2.0.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 14:54 libGL.so.1.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

mint, ami nekünk kellett (persze ez nem nagy baj ... de nem kellett volna)

lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

ez meg magától ...

lrwxrwxrwx  1 root root    35 nov    5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2

de azért nézzünk meg az alábbinak a kimenetét. Ez az első kérdés,

ls -la /usr/lib32/fglrx/

a második kérdés ugye az volt, hogy mi a helyzet a játékkal? Lóg a levegőben.

Bónusznak egy harmadik kérdés.

sudo find /usr -name *libGL.so*

Ja és egy teendő, szüntessük meg az ORIG linkeléseit,

unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG

majd ellenőrizzük, sikerült-e. (ez egy negyedik kérdés / kimenet)

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/

Jó lenne figyelni. Köszi

Ezt a kérdést
'a második kérdés ugye az volt, hogy mi a helyzet a játékkal? Lóg a levegőben.'
most ki lehet hagyni, a másik háromra kérek választ. Utána, később is jó lesz.

A helyes értelmezési módszer, hogy egyszer elolvasod végig a teljes válaszomat (az elejétől a végéig), majd sorban (az elejétől a végéig) válaszolsz a kérdésekre. Ehhez lehet egy megnyitott szövegszerkesztőt is használni (a parancsok és kimeneteik átmeneti mentésére, mielőtt azokat a válaszodba illeszted). Szövegszerkesztő a Geany, Gedit, Kate, Leafpad, Pluma .. amelyik neked telepítve van, azzal. Menteni is lehet a kimeneteket magadnak ... . A tatár nem hajt. :-)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#21 pre.cjk { font-family: "Nimbus Mono L",monospace; }p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

1.
 ls -la /usr/lib32/fglrx/

ls: /usr/lib32/fglrx/ nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

 

2.

A játék nem működik.

 

3.

sudo find /usr -name *libGL.so*

[sudo] password for familycomputer:

/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG

/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0

/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG

/usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1

/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

/usr/lib/nvidia-304/libGL.so

/usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

 

„Ja és egy teendő, szüntessük meg az ORIG linkeléseit,” Erre azt a választ kapom hogy engedély megtagadva.

 

4.

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/

összesen 76

drwxr-xr-x 2 root root 4096 nov 5 15:00 .

drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov 6 11:44 ..

-rw-r--r-- 1 root root 29 márc 11 2015 ld.so.conf

lrwxrwxrwx 1 root root 35 nov 5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2

lrwxrwxrwx 1 root root 30 nov 5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

lrwxrwxrwx 1 root root 36 nov 5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

lrwxrwxrwx 1 root root 36 nov 5 14:54 libGL.so.1.2.0.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

lrwxrwxrwx 1 root root 30 nov 5 14:54 libGL.so.1.ORIG -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1

 

(Gondolom nem sikerült)

 

Ez a válasz így jó-e?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#22 Ezt felejtsük el, te adtad ki egyszer, én sosem javasoltam,

ls -la /usr/lib32/fglrx/

de aztán erre egyszer beugrottam (sajnos :)) ... az fglrx AMD meghajtó ;) (a linkelt leírásban volt, de neked Nvidia-d van).
Nem fogok linkelni semmit, a jövőben csak én írok.
Már érzem, rád komolyan, azaz sorról sorra érdemes figyelni.

Most ezt kérem, semmi mást ne csinálj,
(hiányzott az emelt jog a sikerhez)

sudo unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2.0.ORIG
sudo unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.ORIG

a parancsokat és a kimeneteket is egyaránt kérem a válaszodba.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#24 Ha futtatva lett a két 'unlink'-es parancs, ez kéne - ellenőrzés;

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/

Ha nincs kimenet egy parancs futtatása után, az rendben van, azaz ebben az esetben azt jelenti, rendben lefutott a parancs, nem volt hiba (elvégezte, amit kellett). Ha egy parancs hiba nélkül lefut, úgy Linux alatt (UNIX) nincs 'rendben', 'lefutottam, csumi', 'nyugi, semmi vész', stb. üzenet, csak visszatér a prompt.

Ha pedig valami hiba van, azt közli veled a kimenet, a részletessége kapcsolókkal állítható (beszédesebbre) tehát szerencsére ;) nem ezt mondja; - Ott fogsz majd .. https://youtu.be/YO7xM_SO6PU?t=1m2s

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#25

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
összesen 76
drwxr-xr-x  2 root root  4096 nov    8 17:51 .
drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--  1 root root    29 márc  11  2015 ld.so.conf
lrwxrwxrwx  1 root root    35 nov    5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

https://www.youtube.com/watch?v=YO7xM_SO6PU&feature=youtu.be&t=1m2s

Mi akart ez lenni? :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:http://steamcommunity.com/app

#26 Így majdnem jó. Még ez kéne, mert úgy látom, nincs AMD GPU-d;

sudo unlink /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2

Az egy videó, miért, mit gondoltál? :-)

És megint egy ellenőrzés;

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#27   Akkor helyesen megállapítottam hogy az egy videó.

 

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
összesen 76
drwxr-xr-x  2 root root  4096 nov    8 17:51 .
drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--  1 root root    29 márc  11  2015 ld.so.conf
lrwxrwxrwx  1 root root    35 nov    5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131
 

Gondolom nem sikerült: "unlink: ”/usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2” törlése sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár"

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#28 Igen. Ja bocs, inkább ez a helyes parancs;

sudo unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.

És egy ellenőrzés - ha nem volt hibaüzenet.

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#29

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
összesen 76
drwxr-xr-x  2 root root  4096 nov    9 16:33 .
drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--  1 root root    29 márc  11  2015 ld.so.conf
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#30 Egyetlen problémát látok eltűnt ez a fájl, ami megvolt nemrég. Ezt nem értem.

ls -la /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/
összesen 76
drwxr-xr-x  2 root root  4096 nov    8 17:51 .
drwxr-xr-x 96 root root 69632 nov    6 11:44 ..
-rw-r--r--  1 root root    29 márc  11  2015 ld.so.conf
lrwxrwxrwx  1 root root    35 nov    5 13:52 libGL. -> /usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.1.2
lrwxrwxrwx  1 root root    30 nov    5 15:00 libGL.so.1 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.1
lrwxrwxrwx  1 root root    36 nov    5 15:00 libGL.so.1.2.0 -> /usr/lib/nvidia-304/libGL.so.304.131

A játék most milyen hibaüzenettel indul, ha indul?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#31 Ugyan azt az üzenetet kapom.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#32 Próbáljunk csak egy programkönyvtárat linkelni
http://askubuntu.com/questions/475756/could-not-find-required-opengl-ent...
-- az 'eltűnt fájl' nem tűnt el, csak nem létező helyre (/usr/lib32/fglrx/fglrx-libGL.so.* ) linkelted :-)

sudo unlink /usr/lib/i386-linux-gnu/mesa/libGL.so.1

és

sudo reboot

Majd ellenőrzés, játék hibaüzenet.

Még egy kérés. Fel kéne tölteni az alábbi fájl tartalmát ( a 'steam.conf.ORIG' nevű másolat a saját könyvtáradban lesz ) a pastebin.com -ra, menteni és a linket megosztani velünk.

sudo cp /etc/ld.so.conf.d/steam.conf /home/$USER/steam.conf.ORIG

Nem kéne követni a leírást, de ez a forrás
http://askubuntu.com/questions/539858/ubuntu-14-04-could-not-find-requir...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#33 Bocsi távol voltam egy ideig.

A játék nem működik.

Tudnál adni linket meg eltudnád mondani azt hogy hogyan töltsem fel?

Köszi!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#35 Szia,

-- megkeresed a steam.conf fájlt a fájlkezelőd segítségével
(Elérési útvonala;
Fájlrendszer \
etc \
ld.so.conf.d \
steam.conf )

-- rákattintasz kétszer, ezáltal az alapértelmezett szövegszerkesztőd megnyitja olvasásra

-- másolod a szöveges fájl teljes szöveges tartalmát a fájlból a vágólapra
   (a szövegbe kattintasz ; Ctrl + A ; Ctrl + C)

-- a pastebin oldalra lépsz; http://pastebin.com/

-- a felső szövegdobozba beilleszted a vágólapon lévő szöveget, (Ctrl + V)
   a szövegdoboz elnevezése; 'New Paste'

-- az alsó szövegdobozban elnevezed azt (pl. a parancs neve szerint),
   a szövegdoboz elnevezése; 'Paste Name / Title'

-- a 'Create New Paste' rádiógombra kattintva (el)mented az egészet

-- az oldal frissül, majd a böngésző hivatkozás mezőjében megjelenik egy link (hivatkozás),
   azt másolod (a mezőbe kattintasz ; Ctrl + C)
   és ide, a válaszodba (be)illeszted, (Ctrl + V)
   ezáltal mi is meg tudjuk nyitni, és megnézhetjük

-- kész

Mindez képben, némi leírással
(a képre kattintva, az egy új böngésző lapon és eredeti méretben látható)

Magyarázatok

-- bármilyen szövegmezőbe kattintás (pl. szövegszerkesztő, böngésző URL mező)
   - az egér fókuszálása a későbbi műveletekhez.
-- Ctrl + A
   - minden szöveg kijelölése.
-- Ctrl + C
   - a kijelölt szöveg (vagy más tartalom) másolása, mely így a vágólapra kerül.
-- Ctrl + V
   - a -vágólapon lévő- szöveg (vagy más tartalom) beillesztése egy szövegdobozba vagy más, szöveg (vagy más tartalom) befogadására alkalmas helyre, úgy, mint például egy fórum hozzászólásba vagy a pastebin szöveges notesz oldal szövegdobozába.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#36 Jujj!

Nincs ilyen file. Ha itt nincs akkor hol máshol lehet?

Bocsi, mostanában nem értem rá de igyekszem mostmár válaszolni mert sosem érnénk a végére.

Köszi a részletes válaszod!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#37 Próbáljuk megkeresni

locate steam.conf

vagy

sudo find / -name steam.conf

Illetve nézzük azt is, hogy itt mi van.

ls /etc/ld.so.conf.d/

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE...

#38 Az első kettőre nem ad ki semmit...

ls /etc/ld.so.conf.d/

fakeroot-i386-linux-gnu.conf  i386-linux-gnu_GL.conf  libc.conf
i386-linux-gnu_EGL.conf       i686-linux-gnu.conf     x86_64-linux-gnu_GL.conf

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve