NVIDIA-Linux-x86_64-440.59 driver telepítése

Fórum: 

Telepíteni akartam a címben szereplő drivert a LM 19.3 Xfce-re, de elakadtam, hibával leáll a folyamat. Jelenleg a 435.21-es driver az aktuális, gondoltam a 440.59-es jobb lesz. Hiába lépek ki az NVIDIA X Serverből, nem jutok tovább. A letöltött driver .run formátumú.

kimarite képe

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#4 Talán segít, de inkább nem. Ugyanis a hibaüzenet világosan fogalmaz: állítsd le az X Servert a driver telepítése előtt (a videóban nem ez van):

ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before installing.

A README-ről is szó van.

For further details, please see the section INSTALLING THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

Lehet azt is bogarászni:
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/440.59/README/index.html

Csak én „tudok” angolul? :-)
Talán kétszer telepítettem RUN fájlból életemben ...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#5 Mielőtt elkezded

A telepítés megkezdése előtt lépjen ki az X-kiszolgálóból, és zárja be az összes OpenGL-alkalmazást (vegye figyelembe, hogy lehetséges, hogy egyes OpenGL-alkalmazások továbbra is futnak még az X-kiszolgáló leállítása után is). Be kell állítania az alapértelmezett futási szintet is a rendszeren, hogy az VGA-konzolra induljon, és ne közvetlenül az X-re. ...
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/440.59/README/install...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#5 Ez az. Feltesz a telepítő mindenféle kérdést a kernelről, meg 32 bitről. Honnan tudjam, hogy most melyiket válasszam?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#5 Én meg még egyszer sem telepítettem - de a srác a videóban azért valahogy megoldotta
anélkül hogy leállította volna az X servert.
Ha leállítom,
sudo service lighdm stop
kapok egy fekete képernyőt - át tudok lépni tty-re, bejelentkezni, - és innen hogyan tovább ?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#8 Hogyan tovább?

cd Letöltések/

... vagy ahova letöltötted a telepítőt.

A konzolon a bejelentkezés után a saját könyvtáradban vagy.
A többi ott a linkelt oldalon.

de a srác a videóban azért valahogy megoldotta
anélkül hogy leállította volna az X servert.

A srác a videóban nem érdekel. Egyszerűen azért nem, mert itt egy közölt hibaüzenet, a napnál is világosabb. Ragaszkodva a srác videójához: a videóban nincs ilyen hibaüzenet. Olvastam ilyen történetről máshol is, emlékszem is az olvasottakra, és az információ az, hogy le kell állítani a X Servert. Nem érdekel miért, nem érek rá ezen filózni, téged meggyőzni sem szeretnélek, mert ..., nekem van igazam. És azért azt gondolom, ha egy telepítő jelez valamilyen hibát, csak tudja, mi a gondja (ha nem is ismeri Dr. Bubót), mert bele tervezték, hogy jól jelezzen, és akkor a jelzéssel kell leginkább foglalkozni, nem „videókkal”. A hibajelzést érdemes értelmezni minden esetben. Biztos, ami tuti. :-)
De, ha sok a szabadidő, bármi mással lehet foglalkozni .... Is. Abba nem szólok bele.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

NVIDIA-Linux ... driver telepítése

#7 Feltesz a telepítő mindenféle kérdést a kernelről, meg 32 bitről. Honnan tudjam

Google fordító? A másik gépen .. . Így szokták.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve