NVIDIA GeForce 7150M / nForce 630M (MEGOLDVA)

Fórum: 

Sziasztok!

Nemrég telepítettem a Linux Mint 17.3 verzióját, előtte Windows 8 volt a gépen és végleg elegem lett a Microsoftból. A felbontással küzdök már egy ideje és nem szoktam segítséget kérni csak amikor valamit egyedül már végképp nem tudok megoldani...

HP Pavilion dv6000, AMD Athlon 64 X2, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 7150M / nForce 630M
Linux Mint Cinnamon 17.3 64-bit

A problémám az, hogy nem tudom beállítani az 1280x800 felbontást. A "beállítások / kijelző" beállításnál 1024x768 van alaphelyzetben és 800x600-ra lehet váltani. Ha kiveszem a jelölő négyzetet a "kijelzők tükrözése" mellől akkor választható a Laptop LVDS-1 kijelző és akkor be lehet állítani neki az 1280x800-at. De, ha rákattintok az "alkalmaz" gombra akkor szétesik a kép.
Az illesztőprogram-kezelőben jelenleg az "xserver-xorg-video-nouveau (nyílt forráskód)" van alkalmazásban és, ha az "nvidia-304 (ajánlott)" beállítást választom akkor a következő hibát dobja ki:

This error could be caused by required additional software packages which are missing or not installable. Furthermore there could be a conflict between software packages which are not allowed to be installed at the same time.
The following packages have unmet dependencies:

nvidia-304: Depends: x11-common (>= 1:7.0.0) but 1:7.7+1ubuntu8.1 is to be installed
            Depends: libgcc1 (>= 1:4.1.1) but 1:4.9.3-0ubuntu4 is to be installed
            Depends: xorg-video-abi-20 but it is not going to be installed

Kérlek segítsetek, mert idegileg tönkremegyek.
Köszi!

vyla képe

Re

Egyértelműen függőségi problémákat ír.
Az LM 17.3 más verzióját kéne esetleg kipróbálnod.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:Re

#1 Igazad volt, köszi szépen! A 17.3 Mate verzió alatt hibátlan!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
vyla képe

Re

 A hardvereid miatt volt ilyen gyanúm, örülök, hogy így sikerült megoldanod a gondot.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve