Mint 21.1 stable

4 perc és kész

Hello,

két gépen is frissítettem a rendszert 21-ről 21.1-re a frissítéskezelőn keresztül. Nem tartott 4 percnél tovább, nulla problémával találkoztam.

Az új, frissített színek gyönyörűek számomra, a 21-nél tapasztalt panel bugok eltűntek / nem találkoztam velük egyelőre (tálcán lévő hangerőszint-állítóval történő hangerő állítás után "beragad, úgy marad mintha rajta állnék egérrel" vagy start menü ikon megváltoztatás után eldobódik).

Viszont ez az új, panel végi "corner bar" nekem nincs itt a panelen - még gondolkodok, hogy kell-e ez nekem.

A hypnotix nem játszik le semmiféle magyar adót továbbra sem (nekem ez olyan egy hónapja kezdődött).

 

Egyelőre ennyi. 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

4 perc és kész

#1 Nekem sem volt asztal megjelenítése (Corner Bar), külön aktiválni kellett, és nem a panel végén jelent meg, hanem az összes értesítési ikon előtt.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Corner Bar

Frissítés után a Corner Bar-t külön kell manuálisan telepíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Görgetősáv érdekesség

Frissítés után (két gépen is) észrevettem valamit. Mindkét esetben A LM21.1 és a Google Chrome használata során a következőket tapasztaltam: A Chromeon eltűnt és vagy beragadt az oldalsó görgetősáv. Egyik gépen Ctrl+egérgörgőzés után "tűnt elő" másik gépen csak grafikusan beragadt ami az egérmutató bokszolása után vagy F5 frissítés után megjavult.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Mint 21.1 xfce

Frissitéskezelőn keresztül frissítve, gyorsan pontosan megtörtént. Sokat nem vártam, nem is ért csalódás, a Mint elhibázott gyakorlata miatt az xfce maradt 4.16-os. Fel lehetne tuszakolni a 4,18-ast ppa-n keresztül, de megéri? Elvileg igen, sok javìtás, sok új funkció került bele, de mit fog szólni hozzá a következő Mint? Szóval nagy csaĺódás...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Mint 21.1 xfce

#4 Készíts egy rendszer-visszaállítási pontot, és tedd fel így esetleg.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Mint 21.1 xfce

#4.1 igen, ez lett a járható út. köszi.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Mint 21.1 xfce

#4.1.2.1 Köszönöm, jelenleg nem tapasztaltam hibát, szépen dolgozik az új Thunar. Most már nekiláthatok a megszokott billentyű parancsok beállításának.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Mint 21.1 xfce

#4.1.2.1.1 már nekiláthatok a megszokott billentyű parancsok beállításának.

Ott csak nem lesz gond.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nagy Gratula!

Hú de frankó lett az egér cursor ami elsőre mutatta magát. Egyből a gratulálás jutott eszembe!

De gyorsabbnak is érzem! Alig több mint 3 perc újrainditásig.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Izgi, de....

#5 Érdekes, az angol fórumokon meg pont ugatják az új egérkurzort, mert "elnagyoltnak és pontatlannak" tűnik, nincs "precíz" vége, amivel pontosan lehetne odamutatni valamire.

Más, most hogy Flatpack támogatást kapott a frissítéskezelő, húzza ám rendesen lefele az ezzel kapcsolatos csomagokat, nem is gondoltam, hogy ez ennyit jelent.

A letöltés jelző ennél kicsit zavaros még, azt mondja: Letöltés: XXX,x MB / YY,y MB, az XXX,1 számlál növekedik, ahogy folyik a letöltés, de nagyságrendekkel nagyobb mint az összesen érték. Pl. XXX,x =126,5 MB és YY,y= 35,5 MB

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Mint 21.1 és a Ventoy

Próbálta valaki már Ventoy alól az ISO-t? Nekem nem akar működni, invalid magic numbert ír. A Ventoy oldalán nincs is fent a tesztelt ISO-k között. A letöltött ISO-t ellenőriztem, az jó.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Mint 21.1 és a Ventoy Mint 21.1 és a Ventoy

#6 #6 A ventoy-ra masolt .iso-t is ellenorizd le - hogy nem serult-e masolas kozben.
Nalam indul a Ventoyon levo Mint 21.1 Cinnamon.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve