Mint 17.2 Noteszgép fedél lecsukás utáni probléma.

Fórum: 

 Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, a Mint 17.2 vel, hogy ha az nvidia drive megy a gépen, és lecsukom a laptop fedelét, és újra kinyitom, nem tölt be a Mint, hiába indul el a gép. Esetleg valaki sejti mi lehet a baj?
Köszi 

kimarite képe

A VGA rész kéne a parancs kimenetből,

a "kernel driverrel"; csak ezt a részt másold ide.

lspci -nnk

Kapcsold ki a felfüggesztés beállítást a "Laptop fedél lecsukása" eseménynél a beállításokban. Ne tegyen semmit. Így sem ébred fel a rendszer?

___

A GRUB beállításaként esetleg jó megoldás lehet a következő másoknál bevált megoldás.

Ha a Gedit a szövegszerkesztőd ... :

gksu gedit /etc/default/grub

A következő sort kiegészíted így; kövér betűkkel jeleztem a bemásolandó tartalmat, de az említett sorban neked más lehet eleve, tehát az eredetit csak egészítsd ki és másként ne változtasd)

Eredeti sor (nálam!)

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"

Kiegészítve:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet acpi_sleep=old_ordering"

Mentés következik, majd kiadod ezt a parancsot,

sudo update-grub

és újraindítod a rendszert.

sudo reboot

Lehet a "Laptop fedél lecsukása" esemény bekapcsolva is, azaz lássuk a reakciót. ..., mi történik, ha ezek után lecsukod és felnyitod a laptop fedelét?

Az egyik forrás: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=132848

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Teszt (és videókártya, kártyák)

Kéne egy ilyen kimenet,

sudo cat /var/log/syslog.1 > syslog.1_last20150724.txt | xdg-open syslog.1_last20150724.txt

és egy ilyen is.

sudo cat /var/log/dmesg.0 > dmesg.0_last20150724.txt | xdg-open dmesg.0_last20150724.txt

Valamint kértem egy ilyen kimenetet: (hátha Intel chiped is van)

lspci -nnk

A hosszú kimenetek ide kellenek egészben: http://pastebin.com/

A mentés után csak a link ide vissza. Valami blokkolja a resume-t a suspend után, vagy a kernel-ben van valami kavarodás. Ezt derítenék ki ezek a parancsok. A fedél lecsukása, majd felemelése és természetesen a rendszer - csak egyszeri! - újraindítása után kell kiadni a parancsokat, másképpen nem látunk semmit a hibákból. Mert ezek a logok az "előző" futás alatti jelzéseket mutatják. Az lspci pedig a PCI eszközeid, például a VGA eszközt is.

A fentiek összesen három parancs (hiába törik meg az első kettőnél a sor), bemásolod (az egér jobb klikkes menüvel) az elsőt egy terminál ablakba (a sortöréssel együtt az elejétől a végéig kijelölve: a fórumon Ctrl + C-t használva, a terminálnál pedig egérrel beillesztést)), majd futtatod a parancsot, azaz a bemásolás után Enter-t ütsz, ezáltal lefut a parancs. Majd a következő, végül a harmadik. (pastebin)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Sokkal átláthatóbb így a Pastebin-en:)

Akkor jöhet a másik két parancs kimenete is. Azok a fontosabbak a tesztelésben.

Kimenet elemzés: van egy alaplapi Intel videó vezérlőd, de

00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation Haswell-ULT Integrated Graphics Controller [8086:0a16] (rev 0b)
        Subsystem: Acer Incorporated [ALI] Device [1025:0866]
        Kernel driver in use: i915

... hm, megoldást kívánna az Nvidia-val "együtt" éléséhez.

03:00.0 3D controller [0302]: NVIDIA Corporation GM108M [GeForce 840M] [10de:1341] (rev a2)
        Subsystem: Acer Incorporated [ALI] Device [1025:0867]
        Kernel driver in use: nvidia

A driverek általában rendben (... "in use"), csak kettő egyszerre sok lesz neked (a hibát nem biztos ez okozza).

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Terminal

Sajnos csak a "Terminator" nevű terminál emulátorral tudom, hogyan kell az általad említett jelenséget kiküszöbölni.

Telepítsd,

sudo apt-get install terminator

majd állítsd be így. Az ablakba egér jobb klikk a menü előhívása, majd pipa a látható helyre és mentés ("Bezárás").

Ezek után ismét próbálkozz a kimenetek megjelenítésével, a két paranccsal. A Terminator-t indítva.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

 

 

Újra telepitettem a linuxot, hátha kevesebb lesz az adat. Hát mit mondjak, most be sem hozza a

sudo cat /var/log/syslog.1 > syslog.1_last20150724.txt | xdg-open syslog.1_last20150724.txt
nem értem miért, de ímikor újra lecsuktam a fedelet, és kinyitottam, ez az üzenet fogadott.

http://kepfeltoltes.hu/view/150725/10667363201_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nincs ilyen könyvtár

Ezt írja ki

klaro@klaro-Aspire-E5-571G:~ > sudo cat /var/log/syslog.1 > syslog.1_last20150724.txt | xdg-open syslog.1_last20150724.txt
[sudo] password for klaro:
cat: /var/log/syslog.1: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
klaro@klaro-Aspire-E5-571G:~ >
 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Takarítás?

Ha valamilyen alkalmazással takarítottad a rendszered, akkor tűnhetnek el a régebbi logok. De nézzük, mi van most, hátha más néven van:

ls -la /var/log/ | grep syslog

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

drwxrwxr-x 13 root           

drwxrwxr-x 13 root              syslog    4096 júl   26 08:21 .
-rw-r-----  1 syslog            adm      39628 júl   26 08:21 auth.log
-rw-r-----  1 syslog            adm    1281579 júl   26 08:24 kern.log
-rw-r-----  1 syslog            adm    1590230 júl   26 08:24 syslog

Nem volt takarítás, csak újra raktam. :)
 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Nem tudom, Ubuntu :) (upstart

Nem tudom, Ubuntu :) (upstart vagy systemd - nálam sysvinit van).. "sudo reboot" után (ne suspend, stb.) egy teljes kimenet a pastebinre és kitaláljuk:

ls -la /var/log/

De vélhetőleg nem indítottad újra a rendszert (reboot). Akkor jön létre a régebbi log,például a dmesg.0 ugyanígy ... kábé.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

 Ha szól zene közben, akkor

 Ha szól zene közben, akkor lehet hallani, és a képernyő se teljesen fekete, néha a bal felső sarokban megjelenik az "indulásnál" egy kurzor

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

új

Hello !

Nekem nemcsak hibernálni,hanem leállni sem akart a gép a 17.2-vel és ez segített.

Terminálba beírni: gksu gedit
# Ubuntu, Linux Mint és Debian rendszereknél nem illdomos sudo-val indítani a grafikus alkalmazásokat - javítottam. megértésed köszönöm, kimarite

Megkeresni a Fájlrendszerben a /etc/modprobe.d/blacklist.conf -ot és az utolsó sorba beírni ezt:

blacklist wistron_btns

Elmenteni és újraindítani a gépet.

Nekem ezután minden működött rendesen mint előtte a 16-on.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Helló

Helló

Köszi, de sajnos  nem oldotta meg a problémát.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve