Mint 17.1 nem áll le

Fórum: 

Első kérdésem hogy hová tűntek a régebbi fórumtémák?A 16-tal stb.-vel foglalkozók.

Nagyon feledékeny vagyok,de esküdni mernék rá hogy mikor megjelent a 17-es akkor volt egy ilyen fórum hogy kikapcsoláskor nem áll le a gép.

Eddig a linuxmint-16-cinnamon-dvd-32bit-et használtam a laptopomon és nem volt vele semmi gondom.

Most feltettem a linuxmint-17.1-cinnamon-32bit-et, működik szépen csak éppen nem lehet leállítani.

Kikapcsoláskor ez az utolsó sor:

nm dispatcher.action:caught signal 15,shutting down...reedesktop.modemmanager1' service name

Erre én paraszti logikával eltávolítottam a csomagkezelővel  a modemmanagert hogy ez talán megoldja a problémát (megnéztem ,ez más mint a 16-osé volt).

Utána ugyanúgy működött de nem állt le akkor se csak az utolsó sor változott erre:

Will now haltswap...ignal 15,shutting down...nespatcher

Próbáltam frissíteni és minden lehetséges felesleges dolgot letiltani ,de ugyanúgy nem áll le,most már ezt írja ki:

Will now haltcal filesystems...he system bus,exting.er

Többször újraraktam,leellenőriztem az iso-t,visszatettem a Mint 16-ot (az tökéletesen működik).

A 17-es megjelenésével láttam külföldi fórumokon hogy más is küzd ezzel a problémával többféle gépen (csak nem tudok külföldiül,így nem sokat értettem a társalgásból) utána valamit csináltak vele mert a 17.1 mikor megjelent akkor kipróbáltam az asztali gépemmel és azzal már nem volt baj pedig előtte az sem állt le a 17-tel (azon most kubuntu-14.04.1-desktop-i386-t használok gond nélkül,de a Mint-et egyszerűbb kezelni).

Egyenlőre megy vissza a Mint 16,amíg nem találok megoldást erre a problémára.

A gépem adatai:Fulitsu Siemens AMILO Pro ,Intel Core duo CPU T2350-1,86GHzx2, RAM 3GB, Video Intel Mobole 945GM/GMS,943/940GML integrált

Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a probléma?

Üdv!

Linux 17.1 nem felel meg neked?

 Mint írtad, Linux Mint 17.1-nél nem tapasztaltad a leállási hibát, ezért kérdezem, hogy az nem felel meg neked?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

 Kissé elnézted a sort. A 17

 Kissé elnézted a sort. A 17.1 nem áll le.

"Eddig a linuxmint-16-cinnamon-dvd-32bit-et használtam a laptopomon és nem volt vele semmi gondom."

 

(Nem igazán tökéletes még ez az oldal, mert sokszor kidob.)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

idézet

<cite> A 17-es megjelenésével láttam külföldi fórumokon hogy más is küzd ezzel a problémával többféle gépen (csak nem tudok külföldiül,így nem sokat értettem a társalgásból) utána valamit csináltak vele mert a 17.1 mikor megjelent akkor kipróbáltam az asztali gépemmel és azzal már nem volt baj pedig előtte az sem állt le a 17-tel.  </cite>

 

Ezt írtad, azaz asztali gépen kipróbálva 17.1-el nem volt gond. Egyébként ez a topik http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=90&t=184734 foglalkozik a leállási problémával.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

attilas144 írta, nem én :-)

attilas144 írta, nem én :-)

Az asztali gépes rész valahogy elkerülte a figyelmemet.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Bocs :)

Ez meg nekem kerülte el a figyelmemet,  de akkor kvittek vagyunk. :) Akkor majd jön attilas144, és megírja, hogy  pontosan mi, hol nem megy neki.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hello!

Hello!

Kár volt belekevernem az asztali gépet.

A lényeg hogy a laptop nem áll le.Most megint más lett az utolsó sor ahonnan nem megy tovább a leállítás:

Deactivation swap  (fail)

Lehet hogy csak annyi lenne a baj hogy telepítéskor nem adtam neki swap partíció és ez a kiadás anélkül nem jó? A 16-tal ilyen probléma nincs.

Most ezt nem tudom leellenőrizni mert sokáig tartana átszervezni vinyómat. Már van rajta négy partíció és a swap-nak így nem tudok helyet találni.

Van akinek swap nélkül is rendesen leáll? 

 

Közben kijött mégegy probléma. Fn+F2 -re nem alszik el a gép hanem lefagy.Ez is swap probléma lenne? (Mint 17.1)

Átbogarászom majd az angol nyelvű fórumot is ,bár sokat nem értek belőle,nem tanultam angolul.

Sziasztok!

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Fn+F2 -re nem alszik el a gép hanem lefagy.

 Hibernáláshoz kell a swap.
A linux meg vígan elmegy logikai partícióról is. Nálam úgy van. Van egy /boot elsődleges, és egy LVM. Azon belül meg a többi.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

A Mint 16 ugyanezen a gépen

A Mint 16 ugyanezen a gépen swap nélkül is hibernálódik mint írtam már.Nem is értem hogy mit változtattak a 17.1-ben a 16-hoz képest,mert én semmi változást nem látok,csak hogy néhány dolog már nem működik úgy ahogy kellene.Tiszta vindóz "fejlesztés".

Ezt viszont kipróbálom hogy az egyik elsődleges partíciót,amelyiken most a linux van ,átalakítom két logikaira ,kipróbálom hátha úgy jó lesz.

A másik három elsődlegest nem bánthatom,nincs hová lementeni róluk az adatokat.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Megoldódott a probléma:

Megoldódott a probléma:

Terminálba beírni: gksu gedit

Megkeresni a Fájlrendszerben a /etc/modprobe.d/blacklist.conf -ot és az utolsó sorba beírni ezt:

blacklist wistron_btns

Elmenteni és újraindítani a gépet.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nem.Ezt sajnos nem találtam

Nem.Ezt sajnos nem találtam meg.Valamelyik külföldi oldalról bogarásztam ki még hónapokkal ezelőtt,de csak most próbáltam ki és nálam működik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve