Linux Mint 19.3 Beta

Hurrá, hurrá! :-)

#1 Hogy tetszik-e ? - Nem véletlenül a Mint Cinnamon a fő rendszerem ! :)
Természetesen live rendszerként kipróbáltam - és egy lendülettel feltettem rá az MX-es
"Chroot Rescue Scan"- t (is - próba-képp). https://mxlinux.org/wiki/system/chroot-rescue-scan/

Azóta, már az egyik telepített (18.3 Cinnamon) rendszeremen is fent "fityeg".
https://ibb.co/BN5CvHb
https://ibb.co/kc8yLJz

Szerintem, minden olyan felhasználó kelléktárában helye van, akik nem csak használják,
de szükség esetén van bátorságuk ill. hajlandóságuk kissé mókolni is a rendszert. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Hurrá, hurrá! :-)

#2 egy lendülettel feltettem rá az MX-es
"Chroot Rescue Scan"- t (is - próba-képp). https://mxlinux.org/wiki/system/chroot-rescue-scan/

Érdekesnek tűnik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hurrá, hurrá! :-)

#1 Kipróbáltam, nem tetszik (Linux Mint Cinnamon). Hatalmas étvágya van, cserébe lomha. Egy 5 GB-os könyvtár átmásolása egyik particióról a másikra elhasználta a memória 86! %-át, és borzasztó lassú. Nem az ilyen tempóhoz vagyok szokva ezen a gépen. Érdekes a wine is. Szokásomtól eltérően hagyatkoztam a szoftverkezelőre, fel is ment, léttre is hozott menüt stb. érdekes módon csak terminálból hajlandó indulni némi vacillálás után. A sötét téma nagyon jó, az ikonok tetszenek, első pillanatban amikor megláttam az új logót, azt hittem valami Ubuntut látok. Tudom, béta....

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hurrá, hurrá! :-)

#4

Én is feltettem. Egy DELL laptopra. Kiprőbáltam, amit írtál. Meg egyebeket is. Nálam teljesen rendben van. Éppoly fürge, mint a munkagépemen a Mint 19.2.

A grubot érdekes formában tette fel. Talán más betűtípussal, meg sortávolságokkal, és nem annyira fel a bal sarokba. Margókat hagyott.

Mindig kellett az eddigi rendszereknél a neuveau nomodeset=0 grub paraméter, most elfelejtettem beírni, és mégis rendesen elindult, és kikapcsoláskor sem fagyott le.

Más változást nem látok, így félórányi kalandozásom során.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Hurrá, hurrá! :-)

#5 neuveau nomodeset=0

nouveau modeset=0

A nyílt nvidia driver. :-)
A nomodeset is más.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hurrá, hurrá! :-)

#5 A grub-ot nem láttam, particióra ment. Kinézetre ikonjaival, betűtípusaival nagyon eltalált program. A memória fogyasztást nézted? Lehet, hogy csak nekem sikerült a .thunderbird mappát ilyen nehezen áterőltetnem. Fagyni nem fagy, magabiztosan működik, csak lassú....

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Virtualboxban telepítettem. A

#9 Ja, lehet hogy itt van a kutya elásva, külső USB. Nálam is.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Linux Mint 19.3 Beta

Ma egy nagyobb adag frissités volt. Közeledünk a véglegeshez? Eddig ezeket állitottam be:

#Panel kisalkalmazás telepités:Spices Update;Restart Cinnamon;Shutdown Menu With Icons; (hibernate OK)
#Eltávolitás panelről:Asztal megjelenitése
#Import: Ubidev/home/andrea/.bash_aliases
#Import: Ubidev/home/andrea/.mozilla
#Import: Ubidev/home/andrea/.appimage
#Import: Voyager/home/andrea/.thunderbird
#Synaptic keresősáv telepítés
install apt-xapian-index
sudo update-apt-xapian-index
#Fájlkezelő (Nemo) beállitás:egy kattintás
#Szövegszerkesztő (Xed) beállitás: sorok száma;Biztonsági másolatok léttrehozása mentés előtt;Téma:Kobalt;Bövitmények:Elemlista
#Asztal:Nincsenek asztali ikonok
#Energiagazdálkodás, laptopfedél lecsukás, Képernyőkikapcs,felfüggesztés:Soha;Laptopfedél:hibernálás
sudo tee /etc/polkit-1/localauthority/50-local.d/com.ubuntu.enable-hibernate.pkla <<'EOB'
[Enable hibernate]
Identity=unix-user:*
Action=org.freedesktop.login1.hibernate;org.freedesktop.login1.handle-hibernate-key;org.freedesktop.login1;org.freedesktop.login1.hibernate-multiple-sessions
ResultActive=yes
EOB
#Képernyővédő beállitás zárolás hibernáláskor:Ki; Zárolás képernyővédő  használatakor:Ki; Képernyővédő futtatás:Soha
#Kiterjesztések:Transparent panel;Watermark
#Asztali alkalmazások:CPU Load;DiskSpace;Időjárás
#Timeshift beállitva (sdb1)
#Egér és érintőtábla Touchpad:Ki
#Rendszerbeállitások:Mintwelcome:Ki;Nvidia:Ki
#Nyelv:UK,US,HU
#Online fiókok:Google fiók hozzáadása (Szinkronizálás OK)
install sublime-text
#import Voyager/home/andrea/.wine
#install wine-stable (Szoftverkezelő)

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve