Libreoffice 7.4.5. -- hibajavítás

Fórum: 

A LibreOffice 7.4.5 mindössze két héttel a LibreOffice 7.4.4.4 után érkezik, hogy kijavítsa azt az összeomlást, amely a LibreOffice Writer komponensben a fejléc vagy a lábléc gombra kattintva a görgetés után következett be. A problémát a LibreOffice 7.4.4-es kiadásában fedezték fel és nagyon sok felhasználót érintett.

A Document Foundation azt javasolja a LibreOffice 7.4-es irodai programcsomag-sorozat minden felhasználójának, hogy a lehető leghamarabb frissítsék telepítésüket a LibreOffice 7.4.5-ös kiadására.

95to5Linux

Ide is bemásolom:

Ide is bemásolom:

Kami, úgy tudom, hogy valamilyen szinten kapcsolatban vagy a fejlesztőkkel, ezért írok ide. Most már 3. vagy 4. alkalommal, hogy a Mint újabb verzióját felrakom, az ezzel érkező Libreoffice-ban van egy nagyon zavaró dolog: ha egy dokumentumban a vágólapra teszek egy szöveget, és bezárom a Libreoffice-t, a vágólap törlődik. Nagyon bosszantó, mert a szokványos munkamenetemet hazavágja. Ez van most is a Mint Vera-ban (LO 7.3.7.2). Nem tudnád jelezni a fejlesztőknek, hogy jó lenne ezt végre rendbetenni? Valamelyik későbbi frissítéssel ez meg szokott oldódni, de miért nincs így eredendően? A LO settingsét átfutottam, de nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom:

#1 ( https://linuxmint.hu/comment/59093#comment-59093 )

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ide is bemásolom:

#1.1 Nálam itt jelentkezett:

$ inxi -Sxzzz
System:
  Kernel: 6.1.8-arch1-1 arch: x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 12.2.1
    Desktop: Cinnamon v: 5.6.7 Distro: EndeavourOS base: Arch Linux
 

$ pacman -Qi libreoffice
Név                     : libreoffice-fresh
Verzió                 : 7.4.5-1
Leírás                 : LibreOffice branch which contains new features and program enhancements
Architektúra     : x86_64
Webcím             : https://www.libreoffice.org/
Licencek            : LGPL3
Csoportok         : Nincs
Szolgáltatja      : libreoffice  libreoffice-en-US
Függ                  : curl>=7.20.0  hunspell>=1.2.8  python  libwpd>=0.9.2  libwps
                          neon>=0.28.6  pango  nspr  libjpeg  libxrandr  libgl  libxslt  redland
                          hyphen  lpsolve  gcc-libs  sh  graphite  icu  lcms2  poppler>=0.24.0
                          libvisio  libetonyek  libodfgen  libcdr  libmspub  harfbuzz-icu  nss
                          clucene  hicolor-icon-theme  desktop-file-utils  shared-mime-info
                          libpagemaker  libxinerama  libabw  libmwaw  libe-book  libcups
                          liblangtag  libexttextcat  liborcus  libwebp  libtommath  libzmf
                          libatomic_ops  xmlsec  libnumbertext  gpgme  libfreehand  libstaroffice
                          libepubgen  libqxp  libepoxy  box2d  zxing-cpp  xdg-utils
Opcionális függőségek   : java-runtime: adds java support
                          java-environment: required by extension-wiki-publisher and
                          extension-nlpsolver
                          pstoedit: translates PostScript and PDF graphics into other vector formats
                          libmythes: for use in thesaurus
                          beanshell: interactive java -- good for prototyping/macros
                          libwpg: library for importing and converting WordPerfect Graphics format
                          [telepítve]
                          sane: for scanner access [telepítve]
                          unixodbc: adds ODBC database support
                          gst-plugins-base-libs: for multimedia content, e.g. in Impress [telepítve]
                          libpaper: takes care of papersize [telepítve]
                          postgresql-libs: for postgresql-connector
                          mariadb-libs: for mysql-connector
                          coin-or-mp: required by the Calc solver
                          gtk3: for GTK3 integration [telepítve]
                          gtk4: for GTK4 integration (experimental) [telepítve]
                          kio: for KF5 KDE desktop integration [telepítve]
                          qt6-base: for QT6 desktop integration [telepítve]
Igényli             : libreoffice-fresh-hu
Opcionálisan igényli    : nemo
Ütközik                  : libreoffice-still
Lecseréli                : Nincs
Telepített méret   : 416,84 MiB
Csomagoló           : Andreas Radke <andyrtr@archlinux.org>
Fordítás ideje        : 2023. jan. 26., csütörtök, 19:08:47 CET
Telepítés ideje       : 2023. jan. 26., csütörtök, 23:42:31 CET
Telepítés oka         : Kézzel telepítve
Telepítőszkript      : Nem
Ellenőrizte             : Aláírás

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1 Beillesztettem ezt a szöveget (javítottam a sorok elejét)

Kernel: 6.1.8-arch1-1 arch: x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 12.2.1
Desktop: Cinnamon v: 5.6.7 Distro: EndeavourOS base: Arch Linux

Miután beillesztettem a szöveget, innen a vágólapra másoltam ezt a szöveget,

Név: libreoffice-fresh

tehát nem ugyanaz várakozott a vágólapon.

Ezután a LibreOffice szöveget másoltam a vágólapra.
Bezártam a lapot (Ne legyen mentve), majd a LibreOffice alkalmazást is.
A szöveg a vágólapon maradt.
A Debian saját vágólapkezelőjét használom most: nem telepítettem mást.

Próbáljam máshogy, ne a Ne legyen mentve kilépéssel? Nektek így működik?
___

Innen telepítettem: https://www.libreoffice.org/download/download-libreoffice/

apt-cache policy libreoffice7.4
libreoffice7.4               libreoffice7.4-draw
libreoffice7.4-base          libreoffice7.4-en-us
libreoffice7.4-calc          libreoffice7.4-hu
libreoffice7.4-debian-menus  libreoffice7.4-impress
libreoffice7.4-dict-en       libreoffice7.4-math
libreoffice7.4-dict-es       libreoffice7.4-ure
libreoffice7.4-dict-fr       libreoffice7.4-writer
libreoffice7.4-dict-hu       

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1 Arch-nál 3 verzió fut:Libreoffice-dev (7.5.0.2-1) Libreoffice-fresh (7.4.5-1) és Libreoffice-still (7.3.7-1)

A vágólapkezelő problémára nem tudom a megoldást.

 

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom: 7.4.5 Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1 Arch-nál 3 verzió fut:Libreoffice-dev (7.5.0.2-1) Libreoffice-fresh (7.4.5-1) és Libreoffice-still (7.3.7-1)

Mindhárom rossz esetleg? Vagy mit szerettél volna ezzel mondani? Találjuk ki? Köze van a problémához? Mennyiben?

Próbáljam máshogy, ne a Ne legyen mentve kilépéssel? Nektek így működik?

Hm... . De semmi gond, nyilván nem fontos kérdésnek ítéled, arra legalábbis nem, hogy válaszra méltasd. Elfogadom. Akkor ennyi, nem kér enni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ide is bemásolom: 7.4.5 Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1.1 A 7.4.5--es verzíót használom, nem találkoztam hibával. A másolás - beillesztést úgy szoktam csinálni, hogy kijelölöm és az egérgörgő lenyomásával beillesztem a megfelelő helyre. Vágólap alkalmazás nincs a panelen és a Cinnamon menüjében sem. Nem tudom, hogy ez segítség-e. A ne legyen mentve kilépés nem a dokumentumra vonatkozik?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1.1.1 Korábban írtad: "Nálam itt jelentkezett: 7.4.5-1"

Most az, írod "nem jelentkezett: 7.4.5". Nem tudom értelmezni, hogy igen vagy nem.

Kipróbálom majd úgy is, hogy mentem a dokumentumot, igazából ez a mindennapi használat. Ha nem mentek, nincs probléma. Csak most egyéb halaszthatlan ügyek vannak, majd, ha hazaérek.

Mindketten a beépített vágólapkezelőt használjuk. Nevét nem tudom. Igazából a LibreOffice bezáráskor törlődhet valami cache. Úgyhogy, LO probléma lesz.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1.1.1.1 Kipróbálom majd úgy is, hogy mentem a dokumentumot, igazából ez a mindennapi használat. Ha nem mentek, nincs probléma.

Kipróbáltam.

Összegezve:

# LibreOffice verzió (az LO honlapról letöltve a DEB telepítőket: 3 db)

ii  libreoffice7.4 7.4.5.1-1 amd64 Brand module for LibreOffice 7.4.5.1

# Rendszer: Debian 11, Cinnamon
# Mentés formátuma: ODT
# a vágólapon a szöveg megmarad, ha mentem a dokumentumot
# a vágólapon a szöveg megmarad, ha nem mentem el a dokumentumot, hanem elvetem

Nincs hiba.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1.1.1.1.1 Ejnye már megint pontatlanul fogalmaztam:-Az "itt jelentkezett" azt jelenti hogy a letöltés, a frissítés azon a rendszeren jelent meg először. A "nem jelentkezett" pedig az általad említett hibára vonatkozott volna. Örülök, hogy ahogy jelezted, a Mate vonalon a kicsit régebbi verzíó is hiba nélkül dolgozik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom: 7.4.5 Ide is bemásolom: 7.4.5

#1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 már megint pontatlanul fogalmaztam

Itt komolyra kell venni a figurát. Köszönjük!
Csoki, ilyesmi nem lesz, nem ígértük. :)

Örülök, hogy ahogy jelezted, a Mate vonalon a kicsit régebbi verzíó is hiba nélkül dolgozik.

Nem neked jeleztem, hanem közvetlen  neki, de örülök, hogy te is értelmezni tudod.. :))

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Ide is bemásolom:

#1 A Linux Mint 21.1, MATE kiadásra ránéztem a VirtualBox-ban, minden rendben (.odt mentés).

LibreOffice 7.3 Community: Release Notes

LibreOffice (alapértelmezés)

dpkg -l | grep libreoffice
ii  liblibreoffice-java                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          LibreOffice UNO runtime environment -- Java library
ii  libreoffice-base                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- database
ii  libreoffice-base-core                      1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- shared library
ii  libreoffice-base-drivers                   1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        Database connectivity drivers for LibreOffice
ii  libreoffice-calc                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- spreadsheet
ii  libreoffice-common                         1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- arch-independent files
ii  libreoffice-core                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- arch-dependent files
ii  libreoffice-draw                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- drawing
ii  libreoffice-gnome                          1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- GNOME integration
ii  libreoffice-gtk3                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- GTK+ 3 integration
ii  libreoffice-help-common                    1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- common files for LibreOffice help
ii  libreoffice-help-de                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- German help
ii  libreoffice-help-en-gb                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- English_british help
ii  libreoffice-help-en-us                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- English_american help
ii  libreoffice-help-es                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Spanish help
ii  libreoffice-help-fr                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- French help
ii  libreoffice-help-hu                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Hungarian help
ii  libreoffice-help-it                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Italian help
ii  libreoffice-help-pt                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Portuguese help
ii  libreoffice-help-pt-br                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Portuguese_brazilian help
ii  libreoffice-help-ru                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Russian help
ii  libreoffice-help-zh-cn                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Chinese_simplified help
ii  libreoffice-help-zh-tw                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Chinese_traditional help
ii  libreoffice-impress                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- presentation
ii  libreoffice-java-common                    1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- arch-independent Java support files
ii  libreoffice-l10n-de                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- German language package
ii  libreoffice-l10n-en-gb                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- English_british language package
ii  libreoffice-l10n-en-za                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- English_southafrican language package
ii  libreoffice-l10n-es                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Spanish language package
ii  libreoffice-l10n-fr                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- French language package
ii  libreoffice-l10n-hu                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Hungarian language package
ii  libreoffice-l10n-it                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Italian language package
ii  libreoffice-l10n-pt                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Portuguese language package
ii  libreoffice-l10n-pt-br                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Portuguese_brazilian language package
ii  libreoffice-l10n-ru                        1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Russian language package
ii  libreoffice-l10n-zh-cn                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Chinese_simplified language package
ii  libreoffice-l10n-zh-tw                     1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- Chinese_traditional language package
ii  libreoffice-math                           1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- equation editor
ii  libreoffice-sdbc-hsqldb                    1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        HSQLDB SDBC driver for LibreOffice
ii  libreoffice-style-colibre                  1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   all          office productivity suite -- colibre symbol style
ii  libreoffice-writer                         1:7.3.7-0ubuntu0.22.04.1                   amd64        office productivity suite -- word processor

Rendszer

inxi -Sxzzz
System:
  Kernel: 5.15.0-58-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 11.3.0
    Desktop: MATE 1.26.0 Distro: Linux Mint 21.1 Vera base: Ubuntu 22.04 jammy

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

Ide is bemásolom:

#1 Nem tudom reprodukálni, leírnád részletesebben, hogy hogyan történik ez?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Libreoffice

Az Endeavour Cinnamonjában frissült a Libreoffice, immár 7.5.0-1, a Wine pedig 8.1-1. hibát nem tapasztaltam.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve