ISO88592 beállítás nem megy

Fórum: 

Helló!

Mint 20.

sudo apt-get install language-pack-hu

Ezután LC_CTYPE=hu_HU.UTF8 működik.

Viszont LC_CTYPE=hu_HU.ISO88592 nem működik.

Mi volna a megoldás?

Előre is köszi.

Nem kellene félre vinni a

Nem kellene félre vinni a témát, de válaszolok.

Valami fordítást kell csinálnom ahol kódban úgy tűnik ékezetes vagy egyéb egzotikus karakterek, betűk vannak. De hibát jelez: error: unmappable character for encoding UTF8

Amennyire tudom a latin-2 megoldja a problémát.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

a Linux rendszer UTF-8 karakterkódolást használ rendszerszinten

#2 Milyen alkalmazással nyúlsz a kódhoz, azaz melyik fordítót használod?

Miben vinné félre a témát, az, hogy közöltem, a Linux rendszer UTF-8 karakterkódolást használ rendszerszinten?

Alkalmazásszinten más is beállítható. Egy-egy példa:

Right click on your project -> Properties -> Sources -> Encoding
https://stackoverflow.com/questions/12250368/error-unmappable-character-...

Window->Preferences->General->Workspace->Text File Encoding. You can also set the encoding per file type through Window->Preferences->General->Content Types.
https://stackoverflow.com/questions/8978013/error-unmappable-character-f...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

javac

javac

A témát az viszi félre, hogy válaszod nem érinti az általam feltett kérdés közvetlen megoldását. Lehet, én rosszul látom, de azt gondolom, hogy ha az a kérdés hogyan lehet valamit megcsinálni, akkor jó válasz azt taglalja hogyan lehet megcsinálni. Egzakt kérdésre egzakt válasz.

Alkalmazásszinten más is beállítható az nagyon jó. Sajnos nincs lehetőségem egy komplett kódbázisba úgy belenyúlni, hogy kedvem szerint átalakítsam. Ilyen változtatásra nincs jogom. Ezzel szerintem letudtam a Window-> ...blabla... részt is.

Érdekelne, hogy van-e a birtokodban az eredeti kérdés megválaszolásához szükséges információ. Megköszönném, ha tudsz azzal segíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Közben kaptam máshonnan

Közben kaptam máshonnan segítséget, ami tényleg más irányba viszi a kérdés megválaszolását mint ahogy én gondoltam.

ANT_OPTS="-Dfile.encoding=iso-8859-2"

Viola!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és a segítőkészséget.

A kérdést megoldottnak tekintem. (Lesz még másik :) )

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

javac

#4 #5 Örülök, hogy megoldódott! :)

Tipikusan rossz hozzáállás, azaz rossz gondolkodásmód az, hogy a részletek ismertetése nélkül várod el a választ:

ha az a kérdés hogyan lehet valamit megcsinálni, akkor jó válasz azt taglalja hogyan lehet megcsinálni. Egzakt kérdésre egzakt válasz.

De mindeközben ugyanebben a válaszodban árulod el, hogy mely programnyelvre szeretnél megoldást, és meg sem várod a válaszom, hanem betámadsz a fenti mondattal. De gyakorlatilag az van :),amit elsőre mondtam: hogy rendszerszinten nem tudod beállítani sikeresen a kívánt karakterkódolást, viszont alkalmazásszinten igen. Elmondtam, mire kell figyelni, hogy megtaláld a megoldást. Szerintem, egy-egy jó társalgást fel lehet vezetni, le lehet folytatni jó hangulatban, ... és csakis így érdemes. Ez a „jó irány” ;). És jöhet bármilyen kérdés természetesen.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Igazad van rossz hozzállással

Igazad van rossz hozzállással álltam hozzá :)

Nem gondoltam, hogy támadásnak vehető bármelyik mondatom, de akkor most ezúton elnézést kérek.

Még egyszer köszönöm.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Esetleg...

Esetleg...

 

sudo cp /usr/share/i18n/SUPPORTED  /var/lib/locales/supported.d/mintlocale

sudo dpkg-reconfigure locales

LC_CTYPE=hu_HU.ISO88592

Sok sikert.

Laci

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

sudo dpkg-reconfigure locales

#9 Válaszd ki, milyen nyelvi beállításokat hozzunk létre. UTF-8 nyelvi       │
 │ beállításokat érdemes alapértelmezetten választani
. Más                   │
 │ karakter-készletek elavult rendszerekhez és szoftverekhez való            │
 │ kapcsolódáskor lehetnek jók.

Alkalmazásszinten érdemes inkább megkövetelni az elvárást.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve