HP ProBook x360 11 G1 - nem bootol a telepítő

Fórum: 

Sziasztok! Windows 10 pendriveról bootol, de Linux Mintről nem. Biztos jól írtam ki, mert másik gépen működött.

Mi okozhatja ezt a hibát? Köszönöm szépen.

csuhas32 képe

Mivel írtad ki?

Mivel írtad ki? (Rufusnál tudtommal például vagy UEFI vagy Legacy módban írod ki. Ha például Legacyban írtad ki és az egyik gépen engedélyezve van a Legacy, a másikon meg nincs, akkor erről a telepítőről az egyik gépen be fogsz tudni bootolni, a másikon meg nem.)

A linuxmint.com-on azt olvastam talán, hogy a https://etcher.balena.io/-t ajánlják erre a célra.

Aztán például lehet olyan, hogy egy jól kiírt telepítővel egy UEFI-s gépen UEFI módban csak akkor tudsz bootolni, ha kikapcsolod a Secure Boot-ot...

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

HP ProBook x360 11 G1 - nem bootol a telepítő

Ha sikerul telepiten, nem lesz egyszeru mutatvany.
A lenyeg: "HP ProBook x360 11 G1 EE incompatible with grub"
https://help-grub.gnu.narkive.com/qUaqjTHo/hp-probook-x360-11-g1-ee-inco...
Van itt egy telepitesi ajanlas, de nem tennem ra a nyakam.:
https://dev.to/tylerlwsmith/getting-ubuntu-linux-installed-on-an-hp-prob...

Értékelés: 

5

Necces amúgy

Először is ez melyik változat, mert ebből többféle is volt.

- Tapicskoló képernyős? Nem minden disztró támogatja, Mint ha jól tudom, pont nem. Valamelyik UBI kellhet ehhez.

- eMMC tárhelyes? - Veszett ügy, bár egy nagyobb SD kártyára esélyes lehet telepíteni.

Próbáld ki a Ventoy-t. Ha azzal indítod, mi történik? ISO-t sikerül betöltenie?

Értékelés: 

5
kami911 képe

Amit én ellenőriznék, hogy a

Amit én ellenőriznék, hogy a számítógép milyen módon bootol. Ezt a BIOS-ban tudod ellenőrizni a Security vagy Boot, esetleg Boot Mode részen.

• Van a BIOS üzemmód, ami Legacy-nak hívhat;
  • és az UEFI üzemmód, ami
    • CSM nélkül (UEFI vagy UEFI without CSM), vagy
    • CSM-mel együtt (UEFI with CSM) használhatsz.

Fontos tudni, hogy volt-e, marad-e rajta Windows, vagy más operációs rendszer, és megtudni annak az üzemmódját. Ha dual boot rendszert szeretnél, ahol a Windows mellett van a Linux is, akkor csak azzal megegyező módú Linux telepítést tudsz csinálni kényelmesen.

Ami még bekavarhat, az a secure boot, ha nem lényeges, hogy be legyen kapcsolva, akkor én inkább kikapcsolnám.

Ha egyedül lesz a Linux rendszer, akkor kapcsold be az UEFI-t és egy UEFI képes gépen írj egy Linux indító pendriveot, vagy Rufus-szal, a fontos beállítások:

• Partíciós séma: GPT, illetve a
  • Célrendszer: UEFI.

Vagy használj Ventoy-t azzal talán egyszerűbb az ilyen kérdések kezelése, bár nekem akadt problémám egy régi asztali HP gépen.

Ha inkább indítás utáni problémának tűnik, akkor tanulmányozd ezt a dokumentumot: Kiadási megjegyzések, amiben rendszerindítással kapcsolatos hibaelhárítási tippek is vannak.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (2 szavazat)

Köszönöm szépen a válaszokat

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Az érintős típus ez a laptop, akkor ez a funkció Linux Mint-el nem fog működni? Lehet, hogy akkor ez a probléma. Melyik Ubuntu verzió támogatja?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#5 Az nem lehet oka a nem indulásnak. Tapiképernyőhöz a Gnome shell a legjobb, pl. Ubuntu Gnome-val, vagy akár a Unity-vel. Vagy várd meg a Mint 21.2-t a friss Cinnamon-t felkészítették a tapiképernyő használatára.

De előbb el kell tudni indítani legalább egy Live rendszert. Ha eMMC-s a gép, akár az is lehet, hogy el van kódolva, nem lehet csak úgy rátelepíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

#5 Lenne kedved kipróbálni a Linux Mint 21.2 bétát? Elvben ebben pont ilyen érintőképernyős fejlesztések voltak. Őszintén kíváncsi lennék a tapasztalataidra, ha sikerül feltelepíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#5.2.1.1
Az egyik hozzaszolo szerint:
"Így 100%-ig biztos vagyok abban, hogy a
francia diákoknak terjesztett HP ProBook x360 11 G1 EE *NEM BOOTOLJA be* a szokásos,
grub-alapú Linux USB-kulcsokat, de boldogan elindul. ugyanazok a kulcsok
, amikor a grub-ot syslinuxra cseréljük."

A neten keresgelve talaltam ezt az oldalt: https://help.ubuntu.com/community/USB%20Installation%20Media
Ezek szerint, az UNetbootin-al kene kiirni a .iso kepfajlt. (Az UNetbootin, a sajat rendszerbetoltojet
adja hozza a kiiras vegen.)
Ezutan megnyitni a pendrajvon levo konyvtarakat / fajlokat es az ajanlas szerint szerkeszteni a nevuket.

Ha van Windows, akkor innen: https://unetbootin.github.io/ a Windowsos .exe fajlt kene letolteni es
Windows alatt kiirni a Linuxos telepitot.

Szerintem nics ra garancia hogy az ilyenforman szerkesztett telepito indulni fog - de egy probat megerhet.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (2 szavazat)
csuhas32 képe

Az UNetbootin a saját rendszerbetöltőjét adja hozza a végén

#5.2.1.1.2

[Azért Foremi helyében a KAMI által ajánlott Ventoy-jal én mindenképp tennék egy próbát (mivel az sokféle bootolást támogat, többet, mint egy ISO-ból írt hagyományos telepítő. Ez hamar megvan és ha mégis elindul...]

Ha az Unetbootin egy saját rendszerbetöltőt telepít és még azt piszkáljuk, akkor talán az is megoldási irány lehet, ha ugrunk egyet és egy másik gépen telepített rendszert próbálunk meg ezen a laptopon elindítani, annak a rendszerbetöltőjét módosítjuk, hisz a végcél úgy is az, hogy egy telepített rendszert futtassunk ezen a gépen.
Nagy valószínűséggel a másik gépen telepített rendszert is tudjuk az ajánlások szerint módosítani.

Amennyiben ezt esetleg szeretné megpróbálni Foremi, akkor tudtommal a következőket lehet:
1. Kiszerelni ebből a gépből a lemezt egy másik géphez csatlakoztatni, majd azon a gépen elvégezni a telepítést és végrehajtani a telepített rendszeren a szükséges módosításokat, majd a lemezt visszaszerelni ebbe a gépbe.
(Ennek a módszernek meglátásom szerint most hátránya, hogy én még nem látom biztos megoldást, lehet, hogy többször is ki-be kell szerelni a lemezt, ezért én most nem ezt választanám.)

2. Egy külső lemezre vagy akár egy elegendően nagy méretű pendrive-ra feltelepíteni a rendszert, aztán addig kísérletezni a különböző változtatásokkal, amíg sikerül bootolásra bírni. Itt viszont adódik egy plusz lépés a lemez ki-beszereléséhez képest: Amikor megvan az erről a gépről bootoló rendszerünk, akkor azt még klónozni (másolni) kell a gépben lévő belső lemezre, viszont cserébe a gépben lévő lemezt egészen addig nem háborgatjuk, míg meg nincs a nekünk kellő rendszer. Nekem ez jobban tetszik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
csuhas32 képe

OFF Saját hozzászólásom szerkeszthetőségének próbája

#5.2.1.1.2.1 Elnézést a OFF-ért!
Erre a kérdésre válaszul teszek egy kísérletet. Ma módosult a hozzászólások szerkeszthetőségének időtartama.
Még 2 óra volna, míg a hozzászólásomat szerkeszteni tudnám, most válaszolok magam rá, arra számítok, hogy a válasz beküldésével a szülőhozzászólás szerkeszthetősége azonnal megszűnik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Az UNetbootin a saját rendszerbetöltőjét adja hozza a végén

#5.2.1.1.2.1 Kiszerelni ebből a gépből a lemezt egy másik géphez csatlakoztatni,

Bár nem írta, de 99,9% hogy eMMC van benne, azaz alaplapra forrasztott tárhely, nem lehet csak úgy kiszedni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
csuhas32 képe

Alaplapra forrasztott tárhely

#5.2.1.1.2.1.2 Ez eszembe se jutott, ilyen gép még nem volt a kezem alatt. Köszönöm a kiegészítést!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

#5.2.1.1 Ha van kedved és időd kitaláljuk, hogy van e megoldás. A  fenti ötletek szerintem is jók.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

#5.2 Pont ma olvastam, hogy kiadták a 21.2 verziót. Adtam neki egy esélyt, és sikerült róla bebootolni, és az érintő is működik. Úgy tűnik, ebben a verzióban javították a hibát. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve