Hp C4205 telepítése

Fórum: 

A Hp oldalára felmentem és követtem az utasításokat átirányít, letölt stb.Amikor odáig jutottam,hogy a telepítést indítsam a gép nem találta a fájlt.

Először arra gondoltam, hogy rossz elérési útvonalat adtam meg, ezért kimásoltam a telepítőt egy pendrive-re de az eredmény ugyanaz.

Ja az oprendszer Linux Mint 17.1. Tudtok valami ráolvasást  a sikeres telepítéshez?

 

RE: HP C4205 telepítése

@#0 Szia! Attól, hogy kimásoltad pendrive-ra még lehet rossz az útvonal. Muti melyik oldal útmutatását követted és ha ez egy terminálos telepítés, akkor másold ide, milyen utasítást adtál ki. (Ha terminálban nyomkodod a "felfele nyilat", akkor sorban előjönnek a kiadott parancsok.)
Hol a fájl, amit telepíteni szeretnél (például: /home/felhasznalo/Letöltések), és hol állsz a terminállal(/home/felhasznalo)?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE: Hp C4205 telepítése

apa@apa-TERRA-1300062 ~ $ Desktop sh hplip-3.16.3.run
Desktop: a parancs nem található
Szia! Amit leírtam az még a hétvégén történt, de a fentieket most csináltam. a terminált rendszergazdai oldalon nyitottam meg. A file az asztalon van. de a letöltésekben is van egy.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE: Hp C4205 telepítése

Azt nem egészen értem, hogy a "rendszergazdai oldalon nyitottam meg" mit takar, de ez a parancs szerintem hibás.

A Desktop-nak meglátásom szerint például nem ott a helye, egyáltalán van Desktop könyvtár, vagy Asztalnak hívják?

Mi a

locate hplip-3.16.3.run

parancs kimenete?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE: Hp C4205 telepítése

Igazad van a könyvtár az asztal. A telepítő az asztalon van a neve hplip-3.16.3.run abban segíts, hogy elinduljon. Amit beírtam azt a neten lévő telepítési útmutató alapján írtam be. Egyébként semmit nem értek a programozáshoz...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE:RE: Hp C4205 telepítése

 Próbáld ezt:

sh ~/Asztal/hplip-3.16.3.run

(Nem kaptam meg a kért parancskimenetet, de szerintem Asztal lesz az és nem asztal.)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

RE: Hp C4205 telepítése

@#0 Persze mehetünk az általad kitalált irányba is, de azért megkérdezném, egy sima

sudo hp-setup

paranccsal nem lehet telepíteni?

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

RE:RE:RE: Hp C4205 telepítése

#8 Nincs mit, készíts vele hasznos nyomatokat!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve