Hardware kompatibilitás - Intel UHD 770 VGA, Realtek 2.5Gb Ethernet

Fórum: 

Szervusztok!

Tervezem egy új gép beszerzését, ezért keresgélek a neten (nem sok eredménnyel), hogy a tervezett hardverekkel kompatibilis e a jelenlegi Mint 21.1 Cinnamon. Van valakinek esetleg tapasztalata az alábbi hardverekkel?

- Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4 mATX alaplap, Realtek 2.5Gb Ethernet, Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio
- Intel Core i5-13500 CPU, Intel UHD Graphics 770 VGA
- Kingston FURY Beast RAM, 32GB DDR4, 3200MHz, CL16, Dual Channel Kit
- Samsung 970 EVO Plus SSD meghajtó, 1TB, NVMe M.2

Nincs kizárva, hogy idővel bővíteném ezzel:
- ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti EVO, 6GB GDDR6, 192-bit VGA

Nem lesz multiboot, csak maga a Mint és esetleg 1-2 VM.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Krisztián

Hardware kompatibilitás

Szia !
Tapasztalatom nincs, es ne legyen igazam, de szerintem ez a hardware osszeallitas  a Mint 21.1-nek nagyon uj lenne.
Ha ezt az osszeallitast valasztod, akkor szerintem valamelyik Arch Linux alapu kiadassal kene tesztelni.
Ezekben a legujabb kernel, es egyeb csomag verziok vannak - tobb eselyt latok arra hogy azzal mukodni
fog.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szerintem

Összerakni, kipróbálni. Én nem gondolom, hogy gond lenne, Asus kódok vannak a Linux kernelben, én azt gondolom, nyomják az infót Linux közösségnek rendesen, ahogy az Intel is. A Ryzenek neccesek, azok támogatása terén nem van kis lemaradás. Mint alá is fel lehet tenni újabb kernelt ha valami mégsem OK.

Persze, a LED kivezetések vezérlésére ne számíts :-), ill. a Bluetooth-al lehetnek problémák, de ki tudja....

Nem ellenkezni akarok, de videokártya ügyben én AMD felé kacsintanék, Jók a GF kártyák, (leszámítva az újabb tápkábel leolvasztó modelleket) de a zárt driverekkel néha szokott gond lenni. AMD videokártya driver csak "félig" zárt, de eléggé látványos a fejlődés az utóbbi időkben, és nem is biztos, hogy szükség van külön az AMD driver telepítésére.

Kicsit tartok a Samsung EVO SSD-ktől, bár az asztali gépemben az egyik pont ilyen, és eddig nincs gond vele (lassan fél éve). De 870-est már küldtem vissza, 3 hónapos használat után, és most is van 870-es, amelyik gyanús, de még nem értem rá, hogy rá engedjek egy alapos ellenőrzést.

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
devil képe

Szerintem

#2 minden kompjuteremben Ryzen van!!!.az asztaliba PéCé-be most tettem AMD RX-es videokártyát,és mint 20.03-as fut rajta.a videokártyán érdemes elolvasni a kompatibilitást.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Szerintem

#2.1 Node milyen kernellel?  Amúgy nem arról van szó, hogy működni nem megy :-)

A 20.3 telepítő nem emlékszem milyen kernellel van ellátva, de a 12gen Intel procik teljes támogatása 5.14-be került bele, mármint a beépített VGA támogatás, mert a proci rész működött előtte is.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
devil képe

Szerintem

#2.1.1 5.15

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hardware kompatibilitás - Intel UHD 770 VGA, Realtek 2.5Gb Ether

Szervusztok!

Leírom a tapasztalatokat, hátha érdekel valakit, esetleg segít valakinek.

A gép ilyen lett:

- Asus ROG Strix B660-A Gaming Wifi ATX alaplap, Realtek 2.5Gb Ethernet, ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080
- Intel Core i5-13500 CPU, Intel UHD Graphics 770 VGA
- Kingston FURY Beast RAM, 32GB DDR5, 5600MHz, CL40, Dual Channel Kit
- Samsung 980 PRO SSD meghajtó, 1TB, NVMe M.2
- ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti EVO, 6GB GDDR6, 192-bit VGA

A gép összeszerelése után se kép, se hang. Bios frissítés után sem. Arra gyanítottunk, hogy a CPU túlságosan friss, ezért nem ismeri az alaplap. -> Frissíteni kell az ME firmware-t is, de ehhez Windowsos telepítő tölthető le. Szerelni kell a gépbe egy olyan CPU-t, amivel az összes korábbi Bios és ME firmware kompatibilis (ezzel elindul a gép), majd telepíteni egy windowst. Telepíteni kell a win alatt az összes asus driver-t, software-t és csak ezek után lehet frissíteni az ME firmware-t win alatt. Ezután mehet az alaplapba a friss CPU, a gép így már gond nélkül indul. A Windowst töröltem, a Mint friss verziója gond nélkül települt (BTRFS partícióra) USB pendrive-ról. Az nvidia zárt driver-t is telepítettem. Eddig úgy néz ki minden működik. A CPU-ba integrált VGA-t nem próbáltam Mint alatt, de nemigen lehet vele gond, mert valahol azt olvastam, hogy egy ideje már támogatott. Az alaplapra integrált wifi és bluetooth ugyancsak nincs még tesztelve, de látja a gép a Wlan hálózatot, csak még azzal nem csatlakoztam (vezetékes netet használok). A lényeg, hogy eddig úgy néz ki minden működik.

Üdv,
Krisztián

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve