Geforce Mx440 vs Debian

Koppány képe

Fórum: 

Sziasztok!

Van egy ócskavas ( a kedvenc teszt gépünk) amelyen Slax Linux futna. (Debian 10 alapon). A gond a következő: Nincs driver. Ugyanis a geforce mx 440-t csak az nvidia nem szabad firmware támogatja, mégpediglen a 96.43.23 driver (https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/48996/en-us/). Ez igen csak öreg. Nyilván még véletlenül sem sikerül majd telepíteni.

Alapvetően elindul a rendszer, de tragikus a képminőség és a sebesség.  Van ötletetek, hogyan tudnék a debian 10-hez ebből az ősrégi driverből valamit barkácsolni? Az újabb nvidia driver ha települ is a non-free tárolóból érthető módon nem tud mit kezdeni ezzel az ősrégi kártyával. Tudom, tegyek másik kártyát bele. Nekem pont a kalandozás a lényeg ebben, szeretném megoldani a dolgot.

Hogyan járhatnék sikerrel? Régebbi kernel és Xorg telepítésével?

Na de buster és Xorg 1.12 ??

kami911 képe

Be van töltve a Nouveau

Be van töltve a Nouveau illesztőprogram?

lsmod | grep nouveau

Szóval próbáld a Nouveau illesztőprogramot, aminek van MX440 támogatása, ilyen módon.

Lehet blacklisted („blacklist nouveau”), ha van fent valami nvidia csomag:

apt purge "*nvidia*"

majd konfiguráld be:

apt install --reinstall xserver-xorg-core xserver-xorg-video-nouveau

Ezeket már próbáltad?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

A nyílt driver érhető el: nouveau

The 96.43.xx driver supports the following set of GPUs (*):

Megjegyzés: A 96.43.xx sorozat támogatása megszűnt.
Ebből a sorozatból nem tervezünk további kiadásokat.

NVIDIA chip | GeForce4 MX 440
Device PCI ID | 0x0171

Másik kártya? Esetleg más célra a számítógép, például kamera szerver.
Nekem is volt ilyen kártyám (vagy van, de lehet, tönkrement már), ugye, 6-8...15 évvel ezelőtt még nem kellett ennyi kraft a weboldalakhoz sem. A 480px-es videó is ritkaságszámba ment.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Koppány képe

A nyílt driver érhető el: nouveau

#1 Kipróbálom majd köszönöm.

#2 Igen ezt olvastam én is. Igazából fillérekért szerezhető támogatott kártya. Viszont pont ez mozgat, hogy sikerüljön működésre bírni az az első dolog, amit linuxon nem tudok megoldani és piszkál :). Csak hát zárt a driver így nem tudom felhasználni.

Nagyon őrült dolog lenne öregebb kernelt és xorg-ot ráerőszakolni egy még supported debian stable-ra?

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

A nyílt driver érhető el: nouveau

#2.1 ne tedd, szerintem.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve