
Beküldte magic-box -
Fórum:
Nagyon szeretem az Everything-et Windows alatt. Találtam is is egy teljesen használható alternatívát: FSearch. Szépen működik, indexel, gyorsbillentyűt is rendeltem hozzá. Beraktam rendszerinduláshoz, pici késleltetéssel. Viszont nekem nem megnyitott ablakkal, hanem minimalizálva kellene, hogy induljon. A --minimized parancs nem segít (ha egyáltalán van ilyen Linuxon). A --no window parancsal meg nem fut a háttérben (nem látszik a futó alkalmazások között). Van más megoldás esetleg?
Szerintem
Beküldte T.István -
Értékelés:
Ha csak az kell, hogy gyorsan megtalálj egy fájlt, akkor erre szerintem nincs szükség. Qrva gyors a keresés enélkül is pl. Nemo felületen is. Ha rekurzívan kell keresni, akkor jó lehet ez, vagy inkább fájlmenedzser, pl. Double Commander.
Ha kinézete tetszik, akkor no comment.
De olyasmire nincs szükség, hogy háttérben fusson, főleg a 31 GBps meghajtóidon, de úgy általában sem, mert ez nem Windows, nincs szükség külön indexelésre, meg egyéb nyalánkságokra. (magyarul nem kell automatikusan elindítva háttérben futtatni)
Szerintem pedig
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Ebben most nem értünk egyet. Rengeteg céges és privát dolgom is van felmountolt ssd-ken. Nagyon jó a Nemo keresője és a DC is fent van, de ha nekem egy pillanat alatt kell egy dokumentum a könyvelőnek pld. (amiről nincs emlékem éppen, hogy hol van), de a neve rémlik, akkor csak nyomok egy Ctrl+Alt+F-et és pár karakter beírása után dobja is ki a találatot. így pár másodperc alatt megtalálom és küldöm is át levélben. A programnak marginális, nem mérhető terhelése van, és be lehet állítani, hogy milyen időközönként indexeljen, ami szintén villámgyorsan megvan. Szóval nyugodtan futhat a háttérben szvsz.
Köszi :)
Beküldte balacy -
Értékelés:
Köszi a tippet, megnézem, hogy mit is tud ez a program. Eddig én a find és az fzf párossal oldottam meg ezt a feladatot, viszonylag gyors a keresés, egy 15ezres könyvtár struktúrát pár másodperc alatt leszkennel és már lehet is keresni benne. Nyilván terminálos :)
Én kb. így csinálom:
find /home/laci/Media/Hangos/Hangos_mentés -type d | fzf
A megadott úton a könyvtárak nevét átadja az fzf keresőnek. Lehet, hogy rá kellene venni a mesterséges intelligenciát, hogy csináljon neki egy grafikus felületet?
ami neked kellene, hogy minimalizáltan induljon, azt az fsearch nem tudja. Pár asztali környezetben van lehetőség (pld. KDE) megadni, hogy mi, hol mekkorában és hogyan jelenjen meg, így az ablakkezelőben kellene nézelődni ezek után.
ami érdekes lehet
Beküldte balacy -
Értékelés:
Én ránéznék erre:
https://www.recoll.org/
Tudja a -w illetve a -W kapcsolóval az ikonizált indulás, és első nekifutásra elég összetett dolgokat is tud. Ráadásul van appimage is, így különösebb telepítés nélkül is kipróbálható.
ami érdekes lehet
Beküldte magic-box -
Értékelés:
kerülőút
Beküldte T.István -
Értékelés:
Tényleg nem tudom megérteni, mit számít a fénynél is sebesebb SSD-n ha egy programot akkor kell elindítani, amikor az kell. (30x gyorsabb az SSD-d mint a jelenlegi lakossági üvegszálas net, így értem, hogy a fénynél is sebesebb, azaz annál, ami az üvegen jön)
De nyilván lehet mindent fokozni. Ctrl+Alt+F -ezt a program használja, vagy hozzárendelted a program indítását?
(Mint menü->Beállítások->Billentyűzet [Gyorsbillentyűk])
Rendeld gyorsbillentyűhöz a program indító parancsot (menüszerkesztőben tudsz puskázni - jobb egérgomb a program menüpontján, és tulajdonságok -> ami kell ott lesz a parancs mezőben.
Ezek után szoftverkezelőből telepítsd a preload csomagot. Ez a daemon figyeli az alkalmazás használatot, és gyakoriság alapján azokat mindig előtölti a memóriába, akkor különösen hatékony, ha van elég RAM, és hát neked aztán van.
Lehet konfigurálni is, lásd man preload, amúgy az /etc/preload.conf fájlban lehet beállításokat konfigurálni, a fájlban megtalálható a paraméterek leírása is.
A beállítások újraindítás után lesznek aktívak. Belövöd, hogy az FSearch legyen cachelve, aztán csak lenyomod a Ctrl+Alt+F-et, és bádábumm
Jó kerülőút
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Azért kell indítani rendszerrel együtt, mert, ha éppen nem is kell, de addig az új fájlokat beindexeli, és mikor megnyitom, rögtön dobja, ha rákeresek valamire. Hiszen van, hogy napokig nem kell használnom, de utána meg rögtön, és ne indulásnál kezdjen el indexelni. Semmi köze az ssd sebességéhez. Nem a program megnyitás sebességén van a hangsúly. Ha neked is lenne ilyen írtózatos mennyiségű céges dolgod + privát, akkor neked is számítana, hogy mennyi idő alatt találod meg.
Simán a billentyűparancsoknál tettem hozzá a ctrl+alt+f-et, A tippet meg köszönöm szépen, nagyon jónak tűnik, így első olvasatra. Be is állítom. Ezekért a tanácsokért érdemes fórumozni.
Az korrekt a Linux Mint-től, hogy a gyári billentyűparancsokat is lehet változtani. Mert agyvérzést kaptam, hogy DC-n miért nem megy az Alt+F2, meg az Alt+F5....
Illetve a kolléga által ajánlott recoll is nagyon ígéretesnek néz ki, azt is ki akarom próbálni.
Különben amitől az egész fórum agyvérzést fog kapni (véletlenül olvastam), hogy lehet Edge-t tenni Linuxra, és mivel 11-en azt használok, fel is tettem. Gyönyörűen működik, megvan így a szinkronizálás, illetve ms jelszókezelésem is megoldódott. Azért érezhető nagyon, hogy a FF-os motor ügyileg nagyon más világ, nagyon sok oldal döcög, a smooth scrool (még mókolva is) összehasonlíthatatlan az Edge-hez viszonyítva. Szóval a mai nap meglepetése nekem, hogy van Edge Linuxra, ezt sose hittem volna...
Illetve van előfizetéses Adguard-om (amit szintén nagyon kedvelek), azt is sikerült parancssorosan feltenni, és aktiválni. Annyi, hogy terminálban kell konfigolnom, ha karok valamit. Lassan minden Chromium alapú böngészőből eltűnik a Manifest v2 támogatás.
Az Exchange dolgokon puffogtam még, mert a ThunderBird csak fizetős kiegészítővel kezeli, de mindegy, megvettem a "Baglyot".
Egy normális OneDrive alternatíva kellene még és teljes lenne az örömöm... Egy fizetős megoldást találtam, de az hogy milyen, azt nem tudom.
Örülnék, ha nem kezdene senki osztani, hogyha ennyi MS dolgom van, akkor mit csinálok itt. Szeretek új dolgokat tanulni, illetve van egy számítógép és laptop szervizem, ahova igaz elvétve, de hoznak Linuxos gépeket, ezért is szeretném jobban megismerni a rendszert. Ne csak a "sík hülye vagyok hozzá, és felteszek neki egy Ubuntut" álljanak meg az ismereteim.
Illetve az üzletben is lesz egy dualboot Linuxos rendszer a DDRescue miatt, rengeteg haldokló vinyóról mentettünk már adatot, amivel a WinPE szervizes Windows pld. simán csonttá fagyott.
Agyvérzés?
Beküldte balacy -
Értékelés:
"Mert agyvérzést kaptam, hogy DC-n miért nem megy az Alt+F2, meg az Alt+F5...."
A DC a DoubleCommander-t jelenti?
Agyvérzés?
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Agyvérzés?
Beküldte balacy -
Értékelés:
Ütközés
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Igen, azzal ütközött, levettem (vagy átírtam a globálist) és meg oldódott. De kezdőként mire rájöttem :) Azért a DC parancsokat folyamatosan használom, így az a priorítás. Lehetett volna a DC-ben is átírni, de azért sok-sok évnyi megszokás (TC-DC), nem vicces.
Jó kerülőút
Beküldte T.István -
Értékelés:
OK, OK. Én még jelenleg egy 4. gen notit használok, csak azért mert megy, és elég gyors nekem. Van most kettő szupi brutál erős noti is a hátam mögött (mindkettő gyors nwnne portos belül) , egyik ryzenes ami kulcsrakész, és tartaléknak tartaléknak tartom, a másik inteles, az most szét van szedve, majd kap új billentyűzetet, bazi nagy SSD-ket, memóriát már bővítettem, de lehet hogy még tovább fogom. Rakok össze olyan gépeket, mint a tiéd, és tudom, hogy baromi gyors, annyira, hogy nekem az ilyen indexelős, cache-os dolgok már csak régi beidegződésnek, feleslegesnek tűnnek. De biztos van értelme, ha ezt gondolod.
Különben amitől az egész fórum agyvérzést fog kapni (véletlenül olvastam), hogy lehet Edge-t tenni Linuxra, és mivel 11-en azt használok, fel is tettem. Gyönyörűen működik, megvan így a szinkronizálás, illetve ms jelszókezelésem is megoldódott. Azért érezhető nagyon, hogy a FF-os motor ügyileg nagyon más világ, nagyon sok oldal döcög, a smooth scrool (még mókolva is) összehasonlíthatatlan az Edge-hez viszonyítva. Szóval a mai nap meglepetése nekem, hogy van Edge Linuxra, ezt sose hittem volna...
Benne is van Mint kézikönyvben. Nem csak Edge, de volt Skype (most szűnt meg, mármint a lakossági), és van Teams, meg egyebek is. Wine alatt jelenleg az Office 2007 fut csont nélkül, az újabbakra várni kell. De Edge és Office 365 az használható.
FF fontos, mert jelenleg ő ez egyetlen böngésző, amiben lehet mindenféle biztonsági dolgokat, bővítményeket telepíteni, Sandboxing, és minden olyan nyalánkságot tud, amiért mások proxmox szervereket telepítenek otthonra, mármint házi környezeteben vagy pl. notin, amivel utazol tud olyan biztonsági megvalósításokat, miért mások virtualizációs dolgokra vetemednek. Pl. az Adguard-ot használod, azokra is jó megoldások vannak FF alatt, persze ezek mind olyan dolgok, amiket meg kell tanulni, meg kell ismerni.
Edge a melóban nálunk sok gondot szokott okozni, főleg böngészőben futó rendszerek vannak, és hát azokat elég rosszul kezeli. Tudsz pár olyan oldalt mutatni, ahol az Edge jobb, mint FF?
Az Exchange dolgokon puffogtam még...
Egy normális OneDrive alternatíva kellene még és teljes lenne az örömöm.
Ööö Mint alatt ezekre van vmi támogatás, csak nem tudom ezeket hogy kell használni, mert még sohasem próbáltam, nekem nincsen sok on-line cuccom.
Szóval Mint menü-> Beállítások->Online fiókok. Van ott MS fiók, Exchange, Office 365, szóval el lehet indulni valamerre, de ebben nem tudok segíteni, mert soha nem használtam. Onedrive alternatíva rengeteg van, nem tudom, hogy melyik a jobb, Google -t az ismerem, mert ritkán használom.... (Google Chrome is van Linuxra, ha Google fiókot teljes mértékben ki akarod használni)
Billentyűk: Alt+F2 azt használja a rendszer, de felül tudod bírálni, ha akarod, és akkor be tudod állítani DC-ben. (Általános -> futtatás párbeszéd ablak). Alt+F5 dettó, (Ablakok ->Ablak eredeti mérete) ( Backspace-val lehet törölni.)
Mit csinálna amúgy az Alt+F2, meg az Alt+F5?
Ha gyors fájlkeresésre van
Beküldte unisz -
Értékelés:
Ha gyors fájlkeresésre van szükséged Linuxon, a locate parancs egy remek eszköz, különösen akkor, ha nem akarsz minden alkalommal végigböngészni a fájlrendszeren egy find paranccsal. A locate valójában az mlocate csomag része, és egy előre generált adatbázist használ a fájlok listázásához – ezért is működik szinte azonnal.
Telepítés Linux Mint alatt
Nyisd meg a terminált, és futtasd:
sudo apt update
sudo apt install mlocate
Ez telepíti a locate parancsot és a hozzá tartozó updatedb eszközt is.
Adatbázis frissítése
A locate a /var/lib/mlocate/mlocate.db adatbázist használja, amelyet rendszeresen frissít a cron.daily vagy systemd időzítés. Frissítéshez manuálisan:
sudo updatedb
Ezt érdemes lefuttatni közvetlenül a telepítés után, hogy a legfrissebb fájllistával tudj keresni.
Használat példákkal
Egyszerű keresés
locate notes.txt
Ez kiírja az összes olyan fájl elérési útját, amely tartalmazza a notes.txt karakterláncot, például:
/home/user/Documents/meeting_notes.txt
/var/tmp/old_notes.txt
Kiterjesztésre keresés
locate '*.pdf'
Megjegyzés: a locate nem értelmezi shell wildcardokat (*, ?) alapértelmezetten, így az idézőjelek miatt nem fog bővülni – érdemes inkább grep-pel szűrni:
locate .pdf | grep -i report
Ez például minden .pdf fájlt megkeres, és a nevében "report"-ot tartalmazóakat listázza.
Mappa szerint szűrés
locate /etc/ | grep network
Ez megmutat minden fájlt az /etc/ könyvtárból (és almappáiból), aminek nevében szerepel a network.
Pontos fájlnévre keresés
locate -b '\passwd'
Az -b kapcsoló csak az alapfájlnevet nézi (nem az elérési utat), a backslash pedig arra utal, hogy pontos egyezést szeretnél a fájlnév végére (/etc/passwd, nem például: osszespasswd.txt).
Tippek
Remélem, ezek a példák segítenek! Ha még jobban el szeretnél mélyedni a témában, ajánlom a man locate és man updatedb parancsokat is.
Sok válasz
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Köszönöm a keresési ajánlásokat, ki is próbáltam (recoll, locate)! Annyi csak, hogy nekem ezek kicsit ágyúval verébre típusú megoldások. Az én igényeimnek/elvárásaimnak az FSearch egyelőre hibátlan (az hogy nem tud minimalizálva indulni, azt feldolgozom).
Az Edge vs FF jó példa pld. a https://ripost.hu/ vagy a saját céges weboldalunk https://www.centralpc.hu/ Az Edge-be, ha még pluszban bekerül egy Smoth Scroll bővítmény, akkor még jobb lesz. Persze reklámblokkolóval nézd.
"FF fontos, mert jelenleg ő ez egyetlen böngésző, amiben lehet mindenféle biztonsági dolgokat, bővítményeket telepíteni, Sandboxing, és minden olyan nyalánkságot tud, amiért mások proxmox szervereket telepítenek otthonra, mármint házi környezeteben vagy pl. notin, amivel utazol tud olyan biztonsági megvalósításokat, miért mások virtualizációs dolgokra vetemednek. Pl. az Adguard-ot használod, azokra is jó megoldások vannak FF alatt, persze ezek mind olyan dolgok, amiket meg kell tanulni, meg kell ismerni."
Szerintem a Chromium alapúakban is ezek mind megoldhatók, de ebben nem vagyok olyan szinten tájékozott.
"Mint menü-> Beállítások->Online fiókok. Van ott MS fiók, Exchange"
Ezeket megnéztem, de milyen pluszt adnak arra nem jöttem rá. Az Exchange bejelentkezés pld. nem is működik. Az online fiókok böngészőben kellenek általában (a 365 stb. miatt nekem ezért jobb az Edge). Az Exchange meg a levelezésben (ez csak fizetős kiegészítő megvásárlásával lehet normális működésre bírni Thunderbird-ben, amit meg is vettem).
"Onedrive alternatíva rengeteg van"
OneDrive-ot nagyjából kezelő programokból sok van, de rengeteg kritika is. Egy céges és egy privát 1TB-os felhőtárhelyem van, nem merem ezek kezelését egyelőre bármelyikre is rábízni. Nem hiányzik se adatvesztés, se szinkronizálási hibák sorozata.
"Mit csinálna amúgy az Alt+F2, meg az Alt+F5?"
Alap billentyű kombinációk a kétpaneles fájlkezelőkhöz (Total Commander, Double Commander és még rengeteg). Alt+F1 vagy F2 bal vagy jobb oldalon megjelenő meghajtólista a gyors váltáshoz, az Alt+F5 pedig fájlok becsomagolása (zip, rar, 7z, stb.). Ha Norton Commanderrel keltél és Total Commanderrel feküdtél le 30 évvel később, akkor iszonyat tud hiányozni :) A Double Commander egy nagyon jól sikerült TC klón linuxra.
Sok válasz
Beküldte T.István -
Értékelés:
https://ripost.hu/(külső hivatkozás) vagy a saját céges weboldalunk https://www.centralpc.hu/(külső hivatkozás) Az Edge-be, ha még pluszban bekerül egy Smoth Scroll bővítmény, akkor még jobb lesz. Persze reklámblokkolóval nézd.
Az Edge vs FF jó példa pld. aFeltettem az Edge-t, és reklámblokkolót hogy azért egálban legyen amit látok két böngészőben, néztem a két oldalt, sokáig, de nem jöttem rá, hogy mit kellene látnom. Scroll teljesen azonos (milyen egered van, lehet, hogy ez számít? Ha Genius, akkor azt Linux alatt mellőzd, akármelyik Logitech az ajánlott) Szóval, bocs, de nem látom mit kéne látnom. Feltettem az Edge alá a Smoth Scrollt, kicsit változott, de ha nem tudom, hogy mit kellett volna figyelnem, észre sem veszem. FF alá ilyen nevű nincs, van viszont kismillió más Scroll bővítmény, mindenféle funkcióval, nem próbáltam ki egyiket sem, nem érzem szükségét ilyesminek, bocs.
Szerintem a Chromium alapúakban is ezek mind megoldhatók, de ebben nem vagyok olyan szinten tájékozott.
Edge alatt biztos nem, most hogy feltettem, rákerestem, semmiféle container meg hasonló bővítmény nincs alá. Ezek Mozilla fejlesztések kifejezetten a Firefoxhoz.
A Double Commander egy nagyon jól sikerült TC klón linuxra.
Windowsra is ugyanúgy elérhető, ingyenes, Windows alatt ráadásul kezeli a TC bővítményeket is.
Akadozás
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Nálam ezek FF alatt görgetés közben akadoznak, nagyon feltűnően. Edge alatt nem. Hogy nálad miért viselkedik másképp, nem tudom. A lényeg, hogy nálad jó a FF, nálam meg jó az Edge. De amikor a céges okdalt csináltam, már akkor is gondok voltak FF-al. Nem stimmeltek a betűk vastagsága, az animációk mások voltak picit stb., ami a Chromium alapúaknál hibátlan volt. De el is engedtem, a 90%-os Chrome használók miatt nem releváns. Én már az Edge-el is különc vagyok.
Egér nem játszik, akkor inkább a monitorok, amelyek magas Hz-en mennek. De csak ötletelek.
Windows-on azért marad a TC, pláne, hogy megvásárolt verzió, illetve magam is "fejlesztgetem" különböző extra dolgokkal, portable programokkal stb. szervizes használatra.
Akadozás
Beküldte T.István -
Értékelés:
FF alatt akadozás Linux vagy Windows alatt volt? (Volt idő, amikor a Quattro Pro akadozott Windows alatt, az Excel bezzeg meg jól működött)
Linux alatt némelyik egér rosszalkodik, az tuti, pl. Genius (Kye systems). Logitech meg gondosan közreműködik kernel felé, hogy tuti jól működjenek az egerei (Ettől még mások is jók, még a noname, Hama meg ilyenek, amiket a Tesco-ban kapni)
Monitor? Lehet, persze, nem tudom. Ezt egy HP Probook 450 G3 gépen próbáltam, 16 GB RAM, Core i5 -6200U, a gyári kijelzőjét ami valami 1024x768 vagy milyen felbontású volt, kicseréltem fullHD HiDPI IPS kijelzőre, de a böngészőket kiegészítő monitoron néztem, ami valami szutyok Dell, (ez vacak, fakóbb, kisebb színátfogású, de legalább nagyobb.)
FF alatt kb. ezek a bővítmények vannak: Disconnect, ABP, Ghostery, YT Enchacner, Multi Account Containers, Facebook Container, és a tesztet nem konténerből csináltam. Bár FB container az dolgozik "kifele" is, de itt szerintem nem játszott.
(Arra gondolok még, valamelyik blokkolhatott valamit, ami az akadozást okozhatja)
És mondom, teljesen egyforma volt kinézetre, működésre, izgésre-mozgásra, szerintem a betűk is, nem figyeltem, de feltűnt volna, mert ilyeneket én is észreveszek. Görgetés is csak azután változott Edge alatt, miután feltettem a Smoth Scroll kiegészítőt, de ez is csak annyira, hogy észre sem vettem volna, ha nem tudom, hogy pont ezt kell nézni.
Még lehet ludas a videokártya is, most ennek a notikak ez inteles, de majd megnézem egy Ryzenes notival is, aminek AMD GPU-ja van.
Képernyőkép
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Csináltam képernyőképet Linux alatt, balra Firefox, jobbra Edge. MS-en nincs FF most nálam, de a betű dolog biztos, hogy jelen van. Egyértelműen látszik, hogy mások a betűk. Edge-ben vagy Chrome-ban látható, ami szándékosan ki van picit emelve, de még rengeteg ilyet tudnék mutatni (azért ezt nehéz nem észrevenni).
Kettő egerem is van itthon, nincs köze hozzá. Az animációknál döccen meg a FF és az Edge nem, ahogy észrevettem, de pld. ripost.hu-n nincs animáció, mégis akkorákat akad, hogy öröm nézni. Grafikus gyorsítás megy. YT 4k-s vidók röccenés nélkül futnak mind a két böngészőben. Én 2560 x 1440-ban nézem, 165Hz-en. Ezért mondtam, hogy lehet VGA-Monitor. A görgetési élménynek azért elég sok köze lehet a hardverhez.
Kiegészítők teljesen ugyanazok nálam, mind a két böngészőben. A smooth scroll csak egy kis plusz, de kikapcsolva ugyanaz van, és ugyanott döccen a FF. De ez nem csak a két beszélt oldalra vonatkozik, hanem egy egy csomóra. Szerintem nem ugyanúgy kezel/szeret bizonyos scripteket, mint a Chromium alapúak, nekem ez a legvalószínűbb megoldás. Ami teljesen logikus, mivel teljesen más böngészőmotorra épül. Mi az ügyfeleknél, akiknek elavult, régi gépük van, szoktuk javasolni a FF-ot, mert gyenge hardveren is eldöcög. A Chrome megeszi a gépet, az Edge a középút valahol.
De engedjük el ezt a témát, mert neked jó, nekem nem. A képpel is bizonyítottam, hogy a FF nem jeleníti meg pontosan a betűket, videót hadd ne gyártsak már az akadásról :)
Egy szegény minimalizálási kérésből lett már egy regény :)
Megoldás
Beküldte magic-box -
Értékelés:
Az alap problémára működő megoldás:
FSearch automatikus minimalizálása Linux Mint Cinnamon alatt
1. Távolítsd el a Flatpak verziót
A Flatpak verzió nem működik jól ablak minimalizálás szempontjából, ezért érdemes eltávolítani:
2. Telepítsd a natív FSearch verziót PPA-ból
Linux Mint (Ubuntu alapú) rendszerre a PPA tárolóból telepítve stabilabb, ablakkezelés szempontjából jobban kezeli a minimalizálást:
3. Telepítsd a devilspie2 ablakkezelő segédprogramot
4. Hozd létre a devilspie2 konfigurációs mappáját
5. Készítsd el az FSearch minimalizálást végző szkriptet
Nyiss meg egy szövegszerkesztőt (pl. nano):
Másold be a következőt:
Mentés: Ctrl+O, Enter
Kilépés: Ctrl+X
6. Indítsd el a devilspie2-t kézzel teszteléshez
Ezután indítsd el az FSearch-t, és nézd meg, hogy az ablak azonnal minimalizálódik-e.
7. Állítsd be az induló alkalmazások között a devilspie2-t
8. Indítsd késleltetve az FSearch-t (opcionális)
Ha az FSearch automatikus indítását szkriptből vagy az induló alkalmazásoknál állítod be, akkor használd ezt a parancsot, hogy 20 mp késleltetés legyen:
vagy ha a natív verzió nem fsearch, hanem pl. teljes elérési út:
9. Kész vagy!
Indítsd újra a gépet vagy jelentkezz ki-be, és az FSearch indításakor az ablak azonnal minimalizálva lesz — automatikusan, minden alkalommal.