Frissítés közben betelt a hely 17.3 -> 18.3

Fórum: 

Helló,

17.3-ról 18.3-ra frissítettem volna.

16GB integrált SSD-n van  /root külön

Menet közben ez betelt, majd dobott egy hibát. Próbáltam a folyamatot újra lefuttatni, de hiába szabadiítottam fel helyet, csak a hiba jött vissza.

Restart után ugye nem indul semmi, grub se.

 

Érdemes tökölni és valahogy újra indítani live alól a frissítést, vagy gyalu?

kimarite képe

Frissítés közben betelt a hely 17.3 -> 18.3

@#0 Lehetőséged van törölni innen mindent,

/var/cache/apt/archives/*

mármint ... az esetleg törölt lock fájlt és a partial könyvtárat a

sudo apt-get update

parancs visszateszi.

De töröl ez a parancs is ugyaninnen (DEB-eket):

sudo apt-get clean

Végül a GParted segítségével megnöveled a partíciót, és folytatod a frissítést.

Visszatérve a kérdésre, jobb újratelepíteni, mert az upstart helyett a systemd van (17+ > 18+). Én is így tettem volna a Debian 9 alatt, ha a hardver nem 'pusztul ki' alóla ..., így azt javítanom kell.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Frissítés közben betelt a hely 17.3 -> 18.3

#1 Koszi, aszem frissen felnyomom ha lesz idom. Nincs tobb hely, ez egy integralt SSD. Csak a root van rajta a tobbi a HDD-n. Csak amikor kicsomagolta a letoltott 4-5 GB-nyi csomagot, akkor telt be...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Frissítés közben betelt a hely 17.3 -> 18.3

#2   Azért, kissé furcsának tartom, hogy egy 16GB-os / partíció annyira foglalt volt

hogy egy verzió frissítés közben megtelt.

A 17.1-es jól belakott / számos + programmal / csomaggal kiegészített rendszerpartícióm,(15GB)

7GB (51%-os) foglalt lemezterületet mutat.

Pedig a felajánlott kernel (és minden egyéb) frissítéseket  telepítem.

De csak 1 előző kernel verziót hagyok meg - az ennél régebbieket törlöm.

Ez is, és pl. a Synaptic megfelelő beállításai is, hozzájárulnak a foglalt lemezterület nagyságának

kézben tartásához.

 

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Frissítés közben betelt a hely 17.3 -> 18.3

#3

Fura, nem fura, volt vagy 5~7GB szabad hely, mar nem emlekszem pontosan. Majdnem 5GB-ot akart leszedni magának, majd miutan ezzel kesz volt, elkezdte kicsomagolni... Aztan egy par ora utan olyan 80%-nal megallt az egesz. Persze vissza csinalhatatlan ami tortent.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Alapbol en se frissitgetek,

Alapbol en se frissitgetek, csak 18 rol 18.1, 18.2 es 18.3-ra frissitettem a desktopon (semmi baj nem tortent), a laptopon meg 17.3 volt. Lustasag, meg a kivancsisag. Jol lett volna ha nem kell elolrol kezdeni a beallitgatasokat... Most mar mindegy. Ujra raktam, de meg nem volt ido finomhangolni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve