Beküldte Tomi1980 -
Fórum:
Sziasztok,
Kali linux-ot érdemes lenne felrakni gépre?
Miben más mint a mint?
Futbe minten kali program,parancs.. vagy az egész teljesen más?
Sziasztok,
Kali linux-ot érdemes lenne felrakni gépre?
Miben más mint a mint?
Futbe minten kali program,parancs.. vagy az egész teljesen más?
Kali Linux
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Nem kell, azaz, nem szabad telepíteni a Kali Linux terjesztést. Ugyanis több olyan alkalmazást találsz benne, mely tükrökhöz nem kötődik, azaz, soha nem frissül. Ez igencsak security hole (a mindennapos, azaz, az éles használatra). A Wikipédia tévesen feltételezi, a telepítés helyfoglalását megírva, hogy telepíteni kéne. Live rendszerként érdemes lehet a tudását megkóstolni.
Az alkalmazások mindegyike telepíthető a te Linux rendszeredre is, csak a Kali fejlesztői ezt megteszik helyetted.
A Kali linux nem egy
Beküldte unisz -
Értékelés:
A Kali linux nem egy általános célú GNU + Linux terjesztés mint például a Linux Mint. Azt javaslom telepítsd a Linux Mint-et, telepítsd a tárolókból a KVM-et - libvirt-tel és Virt Managerrel, VAGY külső forrásból a Virtualbox legújabb verzióját. Csibnál egy virtuális gépet és erre telepítheted a Kali linux-ot, ilyen módon szokták használni, csak legális célokra!
A Virt-manager, a Virtual Machine Manager rövidítése, egy grafikus felhasználói felületű alkalmazás, amelyet a virtuális gépek kezelésére használnak a libvirt segítségével. Más szóval a Virt-manager egy grafikus front-end a libvirt számára. Bár elsősorban KVM vendégek számára készült, képes a XEN és LXC konténerek kezelésére is.
Beágyazott VNC és SPICE kliens megtekintő alkalmazással rendelkezik, amellyel a futó VM teljes képernyős konzolját tekinthetjük meg. A virt-manager alkalmazás hasznos a grafikus asztali környezettel rendelkező Linux rendszerekben hosztolt KVM vendégek kezelésére.
A Virtual Machine Manager lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy:
A Virt-manager Python nyelven íródott, és a Red Hat fejlesztette.
Bocsi
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
de ha ezekkel sem vagy teljesen tisztába, mi mire hogyan miért, akkor mi a célod, terved a kalival?
Ha van is konrét célod, az nem lesz olyan egyszerű mint ahogyan le van írva több helyen.
Valamint a célszoftverek 70%-a parancssoros, wifit nem olyan egyszerű GUI alól törni. Csak azért hoztam fel ezt példának mert az átlaguserek 99%-a erre használná. Csekély sikerrel.
Napi átlaghasználatra értelmetlen, arra inkább mezei disztró. Akár Debian akár Arch alapon.