Canon Canoscan 5600F szkenner és scangearmp

Fórum: 

Sziasztok!

Egy gépen (Mint 19.3) kellett beüzemelnem a fenti szkennert. A Mint alapból nem támogatta, Canon driver ehhez nincs, de a Sane támogatja...

Leszedtem több Sane változatot, próbáltam lefordítani, mindegyik hibára futott md5.c:453:1: fatal error: opening dependency file .deps/liblib_la-md5.Tpo: permission denied üzenettel, amit próbáltam kinyomozni, de addig jutottam, hogy nincs is ilyen fájl a mappában, ahol keresi, végül próbáltam több PPA telepítést, ami szintén elhasalt, valami feloldhatatlan függőségi hibával, ubi tárolókból leszedtem deb-eket, azokat sem sikerült...

Végül erről a PPA-ról sikerült telepíteni a megfelelő cuccokat:
http://ppa.launchpad.net/sane-project/sane-release/ubuntu - ezek is panaszkodtak függőségekre, de egyenként felraktam amiért sírtak, így végül minden felment...

Így a szkenner működik, simlpescan, Skanlite, Xcane mind látják, de gondoltam egyet, és felraktam a Canon szkennelő programját (scangearmp2), az végül is elég jó cucc, de - a nyavalyás nem látja a szkennert.

Persze, ez az egész egy próba volt, csak kérdezem, csinált már valaki olyant, hogy scangearmp kezelje a nem támogatott szkennert?

//elvileg a /etc/udev/rules.d/ mappában van egy 80-canon_mfp2.rules fájl, ebben vannak felsorolva a hardveres ID-k, meg a hozzájuk társított működési üzemmódok. Meg lehet ezt hekkelni, úgy, hogy belekerül az 5600-as ID-ja, és működik is a scangearmp? //

 

A Súgóban ez nem segít: https

#1 Nem hát, a felsorolásban nincs Canoscan 5600F, de mint írtam, telepítve van a SANE, és működik is a felsorolt szkenner programokkal, no gond. Csak fakultatíve kíváncsi voltam, hogy konkrétan a ScanGearmp -t működésre lehet-e bírni valahogy. (ez a Canon hivatalos szkennelő programja, ami elég jó cucc, ezért kérdeztem.)

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Hekk: forse una scommessa sicura (80-canon_mfp2.rules)

Valami ilyesmi?
https://forum.ubuntu-it.org/viewtopic.php?p=3934294#p3934294

elvileg a /etc/udev/rules.d/ mappában van egy 80-canon_mfp2.rules fájl, ebben vannak felsorolva a hardveres ID-k

De csak akkor, ha gyakorlatilag is ott van a fájl. :)
(sudo tilos... gedit, stb. grafikus alkalmazásoknál)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Hekk: forse una scommessa sicura (80-canon_mfp2.rules)

#3 mondjuk az egy 11 éves fórum, és azt tárgyalják, hogy a Sane nem ismeri fel a szkennert, és ezért a Sane rules fájlját javasolták módosítani, amúgy a fórum bejegyzés szerint nem hozott eredményt. Ma már a mai Sane viszont  támogatja a szkennert, nincs vele baj.

Mind1, majd ha odakerülök, megpróbálom meghekkelni a canon rules fájlt, mert kíváncsi vagyok, de tartok tőle, eredménytelen lesz, mert az motoszkál bennem, a ScanGearmp tesz a Sane-ra, saját driverével akar működni, az meg nem támogatja a szóban forgó szkennert. 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kimarite képe

Hekk: forse una scommessa sicura (80-canon_mfp2.rules)

#4 Meg lehet ezt hekkelni, úgy, hogy belekerül az 5600-as ID-ja, és működik is a scangearmp

Én erre a kérdésre válaszoltam. Meg. Vagyis bekerül, de innnetől a nagy szellem tudja, működik-e...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve