Blenderben (2.79) nem működik a kamera kijelölés

Fórum: 

Sziasztok!

Félek, specifikus a kérdés, pontosítok... a kérdés nem specifikus, csak az, amihez kötődik. Tehát:

- A Blenderben lévő objektumok alapértelmezetten az egér jobb gombjával jelölhető(k) ki
- Ma vettem észre, hogy minden objektum kijelölhető, kivéve a Kamera
- Visszaállítottam az alapértelmezett Setting-et, hátha én nyomtam el valamit, de a helyzet nem változott
- Letöltöttem ugyan azt a verziót - hátha a confog fájl zavarodott össze - de a jeleenség maradt
- Gondoltam, oprendszerben keresem a hibát, de az Egér és Érintőtábla nem adott megfelelő választ

Ja... mivel laptopot használok, a rajta lévő érintőpadon sem működik a jobb gombos kijelölés, de csak a kamerán

Tanácstalan vagyok, de a kérdés: oprendszer vagy Blender-hiba e a fenti jelenség?
https://streamable.com/t1yrwh
A videón azt mutatom, hogy az egér, ha a kamerán van és nyomom a jobb gombját az egérnek, nem vált kijelölt objektumra. (Csak elfelejtettem bekapcsolni a KeyMap funkciót, ami mutatná mit csinálok az egérrel vagy a billentyűzettel)

Előre is köszönök mindent

Ott nem a középső gomb?

Csekkold, mi történik, ha a középső gombot (görgőt) nyomod meg.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ott nem a középső gomb?

#1 A középső (görgő) gomb funkciója, hogy "körbe járható" lesz a scnene (jelenet). Így szoktuk egy objektum túloldalát megnézni/szerkeszteni. Azóta is keresem a megoldást, fórumokat böngészek, de ilyennel nem találkoztam.

Azt hiszem keresek tovább.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Ott nem a középső gomb?

#1.1 Aham. Csak mert azt olvastam, hogy a 3-astól csak a kamera esetében a középső gomb átvette a jobb egérgomb szerepét, mármint a context menüt az jeleníti meg, és azt gondoltam valami frissítés megelőlegezte.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Alacsonyabb verzióban is...

A fenti témához kapcsolódóan tájékoztatás:

A hivatalos oldalon kezdtem korábbi verziókat letölteni, futtatni és azt tapasztaltam, hogy egyikben sem működik a kamera kijelölés a jobb gombbal. Ebből arra következtetek, hogy az oprendszerben kell keresni a megoldást, de nem tudom hogyan álljak neki.

Van olyan funkció, ami ilyen helyreállító? (Persze, ahogy szoktam, nincs korábbi mentésem) Ellenőrizhető terminalból, hogy jól műxik e az egér? (Máshol olvastam, meg is csináltam és ott az eredmény jó volt, de ez nem azt jelenti, hogy tényleg jó... szerintem. Én nektek hiszek) :)

A Blenderes fórumokon senki nem tapasztalt hasonló jelenséget, tehát ide fordulok: hogyan lehet helyrehozni (viszonylag) egyszerűen az oprendszer működését??

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Alacsonyabb verzióban is...

#3 Mivel másoknál is jelentkezik ilyen gond, nem gondolom, hogy pont a feltétlenül te rendszered lenne a ludas:

https://blender.stackexchange.com/questions/35423/suddenly-right-click-selection-does-not-work

https://devtalk.blender.org/t/fixing-camera-pan-orbit-mouse-keyboard-toggle-interaction/11878/3

https://www.reddit.com/r/blender/comments/eftgzh/viewport_camera_control_option_right_mouse_click/

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Alacsonyabb verzióban is...

#3.1 Egy linket leszámítva ezek magasabb verziók. Ami pedig ezt illeti, nálam is ez van beállítva, de mégsem műxik. Azért thx. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Esetleg Python-hiba?

Felmerült bennem a kérdés:

A fenti események nem lehetnek esetleg valami python hiba következményei? Gondoltam ezt abból, hogy egy másik fórum témában a PhotoFilmStrip alkalmazás sem akart elindulni és ott pythonra utaló hibát ír. Mivel a Blender nagy része együttműködik a pythonnal, lehet ez lesz a hiba oka!

Viszont nálam - gondolom alapból - telepítve van.

Lásd itt

Hogyan lehet újra telepíteni a pythont?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Esetleg Python-hiba? Hogyan lehet újra telepíteni a pythont?

#4

#4 Akármit újratelepíteni a:

sudo apt-get install --reinstall packagename

paranccsal lehet.

Ha pontos csomagnevet nem tudod, akkor Synaptic-ban is megoldható, ahol rá lehet keresni a csomagnév részletre.

Pl. keress rá erre: python3 (vagy python), a keresés csak névre történjen, mert rengeteg találat lesz, (így is), görgess lefele, míg látod a keresett csomagot (pl. python3), jobb egérgomb felette, "Kijelölés újratelepítésre", majd alkalmaz gomb.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Reinstall Python

#4.1

#4.1 Köszönöm a választ! Sajnos az újra telepítés nem oldotta meg a gondomat. Folytatom a keresést. A legrosszabb esetet feltételezve a rendszert újra húzom és az első dolgom lesz a rendszer-mentés (sosem csináltam, de ebbe is bele kell jöjjek) :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Eddig ezt találtam

Nem tudom van e köze hozzá, de mutatok egy videót, ami Python hibára utal. Sajnos azt nem tudom, hogy a rendszer telepítésekor is jelen volt e ez az ablak, de most itt van... lehet ebben összefüggés?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Eddig ezt találtam

#5 Nem lehet, hogy ez „csak” a Szoftverkezelő hibájára utal és nem a phyton-éra?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Eddig ezt találtam

#5.1 Á nem. Ez csomagkavarás eredménye, egyik csomagból némi fájlt áttettek másikba, ezért nem szükséges az egyiket telepíteni, ha a másik megvan, de ezt a leírókban meg nem követték rendesen. Python vagy Ubuntu, ki tudja.

https://askubuntu.com/questions/1402410/sub-process-usr-bin-dpkg-returned-an-error-code-1-while-upgrading-python3-10

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

A megoldás...

Sziasztok

Mostanában elhavaztam (és még nincs vége). Szóval a megoldás az lett, hogy az új jelenet betöltése után a kamerát töröltem, majd új kamerát adtam hozzá és így mentettem el Startup File-ba, ami minden betöltéskor aktivizálódik. Szóval nem derült ki a hiba oka, de az átmeneti megoldás működik.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)