
Fórum:
Napi érdekességek Magyarországról és a nagyvilágból, ez a topik tárgyköre. Az első hír:
Az Android-x86 Project csapata hivatalosan elérhetővé tette a 8.1-r1 névre keresztelt stabil képfájlt, amelyet használva számítógépünkön futtathatjuk az Android operációs rendszert.
... http://androgeek.hu/hir/elerhetove-valt-az-android-x86-mostantol-pcn-is-...
A fejlesztés még tavaly júniusban kezdődött, a cél pedig az volt, hogy egy darabig megbízható és korszerű mobil operációs rendszert forkoljanak x86-os architektúrára, így esett a választás a 8.1 Oreo-ra.
A rendszer mellett a rendszermagra is nagy hangsúlyt fektettek, így a hardver és a szoftver közti kommunikációt a Linux Kernel 4.19.15 LTS oldja meg. A legtöbbünkben egy kérdés merülhetett fel, ez pedig a GPU hiánya, ám a megfelelő renderelést az Intel HD IGP is megoldja, hála az OpenGL ES 2.0 valamint a Vulkan támogatásnak.
Letölthető lehetőség itt található:
http://www.android-x86.org/releases/releasenote-8-1-r1
Köszi, ez most éppen nagyon
Beküldte atime -
Köszi, ez most éppen nagyon jókor jött. Már elkezdtem a kérdés irását, hogy hogyan lehet a Google Playról letölteni és használni egy programot Linux alatt, ekkor olvastam a cikkedet letöltöttem, Live alatt ki is próbáltam, a probléma meg is oldódott, mégegyszer köszi!
Értékelés:
Köszi, ez most éppen nagyon
Beküldte kimarite -
Szívesen.
... mint tudjuk, lakhelyén a Mr. Sanders (magyar fordításban Kovács János) név szerepel. Mr. Sanders kilétét azóta is csak találgatják, ami biztos, hogy a név nem a mackóra vonatkozik, hanem valószínűleg a kuckó előző lakójának nevét jelzi. Sandersnek hívták egyébként azt a nyomdászt, aki Milne több munkájának nyomtatását is intézte, lehetséges, hogy az ő tiszteletére került a névtábla Micimackó ajtaja fölé. Micimackó hallgat még a Medveczky Medve, a Csekélyértelmű Medvebocs és a Csacsi Öreg Medvém elnevezésekre, továbbá dicső tetteivel kiérdemelte az Északi Sark Felfedezője (ÉSF) és a Füles Farkának Felfedezője (FFF) titulusokat is.
https://kulturpart.hu/2009/11/08/10_dolog_amit_minden_micimacko_rajongon...
Értékelés:
Majd megnézem a Mcmackót a
Beküldte atime -
Majd megnézem a Mcmackót a TVGo-n mert a Telekom nem hajlandó vagy nem akar Linux alá fejleszteni, szerintük elég Androidra és Windowsra....Á, inkább nem mondok semmit...
Értékelés:
Majd megnézem a Mcmackót a
Beküldte kimarite -
Nekem modemem van (persze, router is), rajta egy antenna csatlakozó, és egy kütyüm (talán Ebay) ami átalakítja USB-ssé az antenna kábelt és a vége a VLC (channels.xspf).
Értékelés:
TVGo
Beküldte atime -
Kénytelen vagyok. Telefon, internet, tv előfzetés van náluk. Más meg a környéken nem tudja ezt szolgáltatni ebben a minőségben és árban. Persze különböző kütyükkel megoldható hogy a gép majdnem mindent tudjon, de hát ugye a család nem használhatja egyszerre a gép(ek)et.
Értékelés:
TVGo
Beküldte kimarite -
Mennyire terheli le a gépet, nem akad? És ... úgy általában, mennyire élvezhető így a tévézés, „a megoldás” ez lett?
Semmiképpen nem a szolgáltató érdeme ...
Értékelés:
Megy, bár van egy kis
Beküldte atime -
Megy, bár van egy kis kényelmetlenség. Ugyanis csak Live módban sikerült telepiteni, biztos nem eléggé néztem utána, igy mindig újra kellene telepiteni, ez így macerás. A telefonon is, meg Windows-on akadás nélkül, jó minőségben, az eredeti tv adáshoz képest kb 1 másodperces késéssel jön az adás, szinte vsszhang...A Live is jó.
Értékelés:
Megy, bár van egy kis
Beküldte kimarite -
https://www.howtogeek.com/164570/HOW-TO-INSTALL-ANDROID-IN-VIRTUALBOX/
Mondjuk, én a más Linux (Other Linux) beállítást választottam és: 2GB RAM, 10GB tárhely. Vélhetően én sem csináltam valamit jó, késő este volt már.
Talán aperten fórumtársunknál láttam Android-ot VB alatt (képeken), vagy ... most nem tudom, mi a nickneve, de nálam a Google Plus kapcsolatoknál Linux és „valami még” nicknéven egy idősebb kortársnál. Őt majd megkérdezem, rákeresek.
Valahogy csak megtaláljuk a megoldást.
https://www.youtube.com/watch?v=jOcJ22DJfio
Értékelés:
Megy, bár van egy kis
Beküldte atime -
Értékelés:
Minek PC-re Android?
Beküldte Hosszú Lajos -
Csak azt nem értem, mi a frásznak kell PC-re Androidot tenni, amikor a linux többet tud - kapunk egy nagy telefont.
Értékelés:
Megy, bár van egy kis
Beküldte kimarite -
Sok sikert! :-)
Ha egyetlen külső meghajtóra felteszed, akkor hálózatban az összes gép Virtualbox-sza tudja majd használni. Lehet, egyszerre is ... nem próbáltam. Ha nem tudnák egyszerre használni, akkor a kütyü, amit én használok, gépenként olcsóbb, darabja kb. 6.000 forint. Ja, viszont akkor kell TV kábel elosztó ami lehet, kicsit rontja a jelet.
Értékelés:
Minek PC-re Android?
Beküldte atime -
Értékelés:
USB 2.0 DVB-T2/T DVB-C TV Tuner Stick USB Dongle for PC/Laptop
Beküldte kimarite -
https://www.ebay.com/itm/New-USB-2-0-DVB-T2-T-DVB-C-TV-Tuner-Stick-USB-D...
5.000 forint:Ez működik nálam a DVB-C (kábeles) adásokra (Digi). Persze, kell hozzá valahol egy antenna csatlakozó, firmware működik ezzel a kernellel (de a Liquorix kernel is jó volt neki),
tudok lelőhelyet (be kell másolni a „/lib/firmware” könyvtár alá), íme:
http://palosaari.fi/linux/v4l-dvb/firmware/MN88473/01/latest/
Letöltés és a helyére másolás:
Nem árt (az insmod nem kell):
Ezt kell telepíteni előzetesen a script-hez, és a DVB-C-s, „átkapcsolós” használathoz,
és így lehet magyar csatornákat listába menteni.
(csak VLC-hez jó, de a VLC-t be kell zárni a szkennelés alatt)
Egy script a DVB-C adások izzításához:
A script (neve és) indítása sima felhasználói joggal ($):
Ezután a VLC-ben a listát betöltve, indulhat a tévézés.
A távírányitóra még nem volt időm. Nem is annyira igényem, de lehet, majd megcsinálom.
Értékelés:
USB 2.0 DVB-T2/T DVB-C TV Tuner Stick USB Dongle for PC/Laptop
Beküldte atime -
Értékelés:
USB 2.0 DVB-T2/T DVB-C TV Tuner Stick USB Dongle for PC/Laptop
Beküldte kimarite -
Értékelés:
A maga korában újdonság volt.
Beküldte kimarite -
Neumann János Számítógép-tudományi Társaság - NJSZT: 60 éves az első magyar számítógép.
Pontosan hatvan évvel ezelőtt, 1959. január 21-én számolt be az Esti Hírlap az első magyar elektronikus számítógép (korabeli szóhasználattal: „számológép”), az M-3 elkészültéről.
Ez igazán kerek évforduló, a magyar informatika születésnapja.
Az ünnepelt gép közel tíz évig működött, Budapesten, majd Szegeden, ahol végül 1968-ban leselejtezték.
A magyar technikatörténet unikális értékét nem tudjuk teljes egészében bemutatni, de fontos darabjai láthatóak a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállításában – további darabjai pedig a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Műszaki Tanulmánytárában. A gép leírása, műszaki adatai, története jól feldolgozott az NJSZT Informatikatörténeti Adattárában is.
Most úgy gondoljuk, nemcsak a gépre, hanem a mellette dolgozó emberekre vagyunk kíváncsiak. A még élő munkatársak közül hárommal beszélgettünk.
Dömölki Bálint, Németh Pál és Szelezsán János a magyar informatika kiemelkedő alakjai, mindhárman az NJSZT alapítói közé tartoznak (1968), Dömölki tiszteletbeli elnökünk is.
Ismerjék meg most az Ő történetüket!
http://ajovomultja.hu/news/60-eves-az-elso-magyar-szamitogep
Értékelés:
Siketek és nagyothallók...
Beküldte kimarite -
A Google végre megcsinálta: megérti a magyar beszédet az Android | 2019.02.28.
Miközben a fél világ a hajtogatós telefonokon ámuldozik, a Google csendben a felhasználók közti egyenlőtlenségek felszámolására törekszik. Az Azonnali átírás app itt,
https://www.android.com/accessibility/live-transcribe/
a Hangerősítő itt érhető el.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.accessi...
Videó: https://index.indavideo.hu/video/mwc_2019_barcelona_google_azonnali_leiras
Index: https://index.hu/video/2019/02/28/mwc_2019_barcelona_google_azonnali_lei...
Értékelés:
Stadia (Google)
Beküldte kimarite -
A Google "konzolja" valójában nem is konzol lesz, hanem egy streaming szolgáltatás, amit Stadiának kereszteltek. A Stadia tulajdonképpen a játékvilág Netflixje lesz, mert segítségével bármelyik játékot, bármilyen eszközről játszhatunk ugyanolyan magas minőségben, 1080p-ben, illetve 4K-ban, 60 fps-sel. Tehát hagyományos számítógépekről, laptopokról, tévékről, a Google Chromecastjéről, tabletekről és mobiltelefonokról egyaránt elérhető lesz bármilyen játék.
A demonstráción többek között az Assassin's Creed Odyssey-t mutatták be: a játék előzetesébe ágyazott "Play" gomb segítségével pár másodperc alatt már csatlakozhattunk is a játékba YouTube-on keresztül. És bármelyik eszközön is kezdjük el a játékot, egy másikra áttérve onnan folytathatjuk, ahol abbahagytuk! A Stadiára vethettek egy pillantást ... https://hu.ign.com/stadia-1/47485/news/gdc-2019-a-google-bejelentette-fo...
Vélemény:
Lehet, hogy nem is olyan forradalmi... ;) Majd egy évtizede már maga a Netidők is beszámolt az OnLive nevű játékplatformról, mely ugyanezt tudta, és nagyon is jól működött, Magyarországról is, egy sima 5-10 mbites ADSL kapcsolattal, folyamatosan, azonnal reagálva a kiadott inputra, és már akkor hd-ben visszaküldve a renderelt játék grafikát a távoli szerverről, még FPS játékoknál (pl. Unreal Tournament), vagy autós játékoknál, pl. Dirt3-nál is. Már akkor voltak EU szerverek is, melyekkel lag és szakadásmentes volt a játékélmény. Előfizetés nélkül bármely játék 30 percig volt játszható (de bármennyiszer 30 percig), és komoly AAA címek voltak a kínálatban. Akkoriban ott volt ráadásul a hasonló tudású Gaikai is, melyről a Netidők szintén többször beszámolt.
A rendszer megelőzte korát.
Értékelés:
ÉletMentő applikáció okostelefonra
Beküldte kimarite -
Új, ÉletMentő elnevezésű applikációt vezet be az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) a Vodafone Magyarország Alapítvány támogatásával, amely gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a mentőhívást a bajbajutottak számára - jelentette be az OMSZ és a Vodafone Alapítvány. Az alkalmazást ősztől lehet ingyenesen letölteni.
... https://www.napi.hu/tech/vodafone-mento-omsz-segelyhivo-applikacio-mobil...
Az alkalmazást a Medical Information Technologies fejleszti 2014-óta, Csehországban 2016-ban jelent meg a piacon, amelyet később a szlovákiai és ausztriai bevezetés követett - mondta el az alkalmazás cseh kitalálója és fejlesztője, Filip Malenak, akinek a projektjét a cseh Vodafone Alapítvány karolta fel. Malenak szerint az alkalmazásnak már több mint egymillió regisztrált felhasználója van és eddig nagyságrendileg mintegy 30 ezer riasztás érkezett az applikáción keresztül.
Értékelés:
Interaktív mobilapplikáció készült a Pál Utcai Fiúkból
Beküldte kimarite -
A Pál utcai fiúk nyomában címmel mobilapplikációs séta készült Ferencváros és Józsefváros közös finanszírozásában. Az okostelefonos interaktív séta segítségével Molnár Ferenc világhírű regényének helyszíneivel lehet megismerkedni:
https://mult-kor.hu/interaktiv-mobilapplikacio-keszult-a-pal-utcai-fiukb...
http://www.boon.hu/a-pal-utcai-fiuk-nyomaban-mobilapplikacio-keszult-a-r...
-----
Kicsit hasonló témájú dal: https://www.youtube.com/watch?v=RiaGyL80N1A
(http://www.dia.pool.pim.hu/html/muvek/SZABOL/szabol00154/szabol00287/sza...
http://www.dia.pool.pim.hu/html/muvek/SZABOL/szabol00154_kv.html)
Értékelés:
Klasszikus játékok új grafikával
Beküldte kimarite -
A mesterségesintelligencia-robbanás egyik legváratlanabb és legpozitívabb „mellékhatása” a videojátékokat érinti. Rajongók rájöttek, hogy a gépi tanulás tökéletes eszköz klasszikus darabok grafikájának megújításához.
Az „MI felskálázás” (AI upscaling) néven ismert technika lényege, hogy az algoritmusba alacsony felbontású képet táplálunk be, és a gyakorlóadatok felhasználásával, az eredetivel egyező, de sokkal több pixelt tartalmazó változat lesz az output.
... https://jelenbolajovobe.blog.hu/2019/04/24/klasszikus_jatekok_uj_grafikaval
Egy példa: márciusban a BearborgOne nevű Reddit felhasználó (a feljavított szuper-felbontású generatív ellenséges hálózatot rövidítő) ESARGAN programmal a Metroid Prime 2 darab textúráját varázsolta 4k mesterművé.
Az ESARGAN kiveszi az eredeti darab textúráját, elemzi, kitölti az alacsony felbontású grafika lyukait, és az eredeti designt megtartva javítja fel a minőséget. MI felskálázással kivehetetlen pixelködök részletesen kidolgozott épületekké, fákká stb. válnak. A programmal nagyjából olyan eredmény érhető el, mint amikor restaurált festményeken addig nem vagy alig látott arcokat, arcvonásokat látunk.
Az MI azonban (egyelőre) nem végzi el az összes munkát. Egyes játékoknál hosszú órákig manuálisan kell módosítani az algoritmuson, és néha a végső grafikán is.
Ezzel együtt a gépi tanulás szenzációs segédeszköz.
„Mint a varázslat. Az eredmény úgy néz ki, mintha magától a játékfejlesztőtől töltöttem volna le nagyfelbontású textúracsomagot” – magyarázza az Elder Scrolls III: Mirrorwindet megújító norvég Daniel Trolie.
A régi játékok iránti nosztalgiával és a csináld magad (Do-it-yourself, DIY) attitűd térhódításával a „mozgalom” komoly eredményeket érhet el. Egy-egy ikonikus játék grafikája viszont annyira márkajeggyé vált, hogy új köntösben nem lenne ugyanaz a darab.
Értékelés:
Tesztüzemben a rendőrségi térképtár
Beküldte kimarite -
Balesetek és bűnügyek helyszínei, illetve a helyszínek gyakoriság szerinti eloszlása is megnézhető az inNOVA program keretein belül elindított internetes szolgáltatási felületfejlesztés, az inNOVA Digitális Térképészeti Rendszer első nyilvános térképoldalain.
... https://kreszvaltozas.hu/hir/tesztuzemben-a-rendorsegi-terkeptar/
A rendőrségi térképtár honlap tartalmai a forrás megjelölésével szabadon felhasználhatóak, az Open Data API-n keresztül átvehetőek.
Az egyik fórumon azt írja valaki, hogy OSM alapú ez a térkép (is).
https://terkep.police.hu/portal/
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír
Beküldte atime -
@#23 Pont Stinget kell ide linkelned. Persze az ipv4 sérülés a Windows ugye nem érinti?
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír
Beküldte kimarite -
@#23 Tegnap délután frissítettem.
Érdemes lehet a tűzfalszabályokat finomítani (ha a tűzfalat nézi az ember).
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír
Beküldte atime -
Gondoltam, hogy nem nagyon kell aggódni, hisz az atomstabil Bunsenlabs is simán megoldja.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír
Beküldte kimarite -
https://github.com/Netflix/security-bulletins/blob/master/advisories/thi...
említenek a frissítésig használható két megoldást (workaround). Mindegyik kernel változatra jó (de, ha jön a frissítés, mint nálam ... értelme nincs).
1) Nálam most az érték 0 (a frissítés után)
Magyarázat:
2) A értékét kell 0-ra változtatni. Nálam most 1 (a frissítés után):
Magyarázat: (tiltva: 0, engedélyezve: 1)
Minkét beállítás megtalálható itt is: /etc/sysctl.conf
... elméletileg, mert az én rendszeremen nincsenek ott. Bele lehet szerkeszteni a fájlba (mint oly sok mást is).
A nevük:
Első lépés a biztonsági frissítés alkalmazása: Frissítéskezelő!
A leírtakat nem kell megcsinálni, csak magyarázatként írtam.
Ez is egy javaslat: https://github.com/Netflix/security-bulletins/blob/master/advisories/thi...
A Red Hat is leírja megoldásokat (a frissítésig eltelt időben lehet alkalmazni):
-- a fenti értékek megváltoztatására (a tee paranccsal egyszerűbb a > helyett)
-- a FireWallD beállításokra,
-- és az IPTables szerkesztésre.
https://access.redhat.com/security/vulnerabilities/tcpsack
TCP kézikönyv:
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír
Beküldte kimarite -
@#26 Igen. Itt: https://hup.hu/cikkek/20190718/linux_and_freebsd_kernel_multiple_tcp-bas...
Ha belépek, tán úgy fel lehet iratkozni: https://github.com/Netflix/security-bulletins
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte atime -
@#31 FIgyusz! "Ha ő nem írja meg, én sem írom meg, és akkor te sem tudsz róla." Megirod ezt ma 8.15. kor. A hiba már TEGNAP javítva Arch-on, Debianon, és Red Hat-on. A kérdés az lett volna, hogy az ipv4 sérülékenység érinti-e a Windowst. Ha esetleg tudod a válaszd, légyszíves osszad meg velünk.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#31 A hangnem nem stimmel a közírónál általában. Linux ellenes. Persze, most jót írt, egészen pontosan „csak” hírt hozott. Hogy milyen formában, azt írtam le most. :-)
A Man In Black (film) egyik részében volt, hogy a bulvár lapokat érdemes olvasni ..., mert a tehén felfalásáról éppen egy bulvárlap írt. Kizárólag. Érdemes olvasni a bulvárt is, persze. :-D
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte atime -
@#34 (Ezt most csak azért írtam, mert felbosszantottál.
)
Jaj, ne haragudjál, szomorú leszek.
Értékelés:
Nem tudtam?
Beküldte atime -
Nem tudtam?
https://www.kernel.org/
[andrea@andrea-pc ~]$ uname -a
Linux andrea-pc 5.1.11-arch1-1-ARCH #1 SMP PREEMPT Mon Jun 17 18:56:30 UTC 2019 x86_64 GNU/Linux
[andrea@andrea-pc ~]$
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte atime -
@#31 A probléma (nem is igaz, mert nem probléma) az, hogy nem az eredeti Githubos forrást linkelted, ahol a megoldás is adott volt. Hogy a régi kernelek sérültek voltak? Persze, a hiba nem volt ismert. Amint ismertté vált, szinte azonnal javitották. Ne szomorkodjál Te se. (:-))) Inkább frissits!
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
https://pcforum.hu/hirek/cimkek/3010/linux-biztonsag
A régebbi kernelek már nem támogatottak. Amúgy, az, hogy a kernelekben volt a hiba, nem bizonyít semmit. Ha valaki kihasználta volna a hibát (rossz szándékkal), akkor már tudtunk volna róla. Mások is figyelik a támadásokat ... például a védelmi szoftverek gyártói. Esetleg elszigetelt próbálkozások lehettek. Vélhetően a Netflix csapata fedezte fel a hibát először, és a közlés után kellett „sietni” a megoldással. Hiszen a közlést mindenki olvashatja, habár kihasználni már nehezebb. A javítás azonban még aznap sikerült a terjesztések tekintetében. Azaz tegnap. Nincs különösebb mondanivalóm, de kénytelen vagyok megjegyezni, a cikk ma készült (2019.06.18.): „ma 07:00”. Korrekció, frissítés azóta sem. A többi cikknél sem:Szeretném megkérdezni: miben különbözik egy Linuxszos vírusírtó az OS X-es vagy a Windowszos társaitól?
Válasz: semmiben. Majdnem az összes kereskedelmi szoftver natív Linuxszos változata használható, és vírus adatbázisa is naprakész. A gyártók érdeke, hogy az alkalmazás Linux alatt is ugyanolyan tökéletesen működjön, mint más rendszerek alatt.
Akkor mire föl ez a mondat?
Mivel a linuxos vírusirtók csak mostantól kezdik majd el felismerni a kártevőt ...
Forrás: https://pcforum.hu/hirek/21481/senki-nem-vette-eszre-hogy-veszelyes-kart...
[...]
Persze, mindez előfordulhat (biztonsági esemény megvalósulása),
https://translate.google.hu/translate?sl=auto&tl=hu&u=https%3A%2F%2Fwww....
de a cikk elfelejti közölni (pcforum), hogy a fertőző fájlt mindenképpen le kell tölteni valahonnan, mert enélkül elég nehéz a fertőzést véghezvinni. A fertőzés módszere tehát először a social media útján, egyéni vagy közösségi aktívitáson keresztül, a felhasználó aktív közreműködésével történhet meg igazán.
Egyébként nagyon hasznos, ha „bárki” közöl sérülékenységet ..., olyan szempontból, hogy ezáltal a javításra is mód nyílik.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
https://translate.google.hu/translate?sl=auto&tl=hu&u=https%3A%2F%2Fwww....
nem veszi észre, hogy a sebezhetőséget (a fájlt) az eredeti cikkben a VirusTotal weboldalon tesztelték. És egyik védelmi szoftver sem vette észre. Ezek még véletlenül sem kizárólag Linux védelmi szoftverek. Hanem a védelmi alkalmazások általában.
Windows: manapság egyébként egyes Windows frissítések fájlokat, partíciókat törölnek (stb.). Mellékes információ, de ..., minimum érdekes.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte lala -
@#43 És évek alatt - nagyságrendileg - hány és milyen vírusokat ill. fenyegetéseket fogott
meg a NOD32 ?
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte lala -
@#45 Ne kapd fel a vizet ! Csupán kíváncsiságból kérdeztem.
Annó a 12.04 alapú Mint 13-ra telepítettem a Comodo-t (CAV). Az első vizsgálat során
talált 2 vagy 3 fenyegetést - karanténba helyeztem őket - ezután végig semmi !
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#43 De a hír ettől még igaz. Én semmi mást nem tettem, csak közreadtam.
Cáfoltam volna az igazságát? Valaki mással tévesztesz össze.
Egyébként senki nem mondta, hogy a hír nem igaz.
Én a valós veszélyről írtam szerintem.
És arról, hogy a cikk megszületésének időpontjában a veszély már el volt hárítva. Ez minimum érdekes (a cikk írójára nézve). Rád olyan szempontból vonatkozik az előző „érdekesség” ..., hogy bennem fel is merül most a kérdés, a cikket olvasva, te mit tettél meg a hiba elhárítása érdekében, akármit.
Mit tettél meg a hiba elhárítása érdekében?
Például nem indítottad el a Linux Mint 18.3 rendszert? Vagy mi más volt a védekezésed lényege? Érdekelne. Tényleg.
-----
Ami pedig a vírusirtót illeti, én az általánosan elfogadott linuxos vélekedés ellenére évek óta használok vírusirtót.
(ESET NOD32)
Gondolom, fizetsz érte, javasoltad nekem is egy akciót ( amiről ugyan olvastam máshol). Meg tudod kérdezni tőlük (support) a másik hírt, a korábbit, vagyis ama cuccost az ESET felismeri-e már a VirusTotal oldalon.
... mint ebből az esetből is kiderült, inkább a tűzfalszabályokat, jogosultságokat kell keményíteni. A szokásos értelemben vett vírus igen kevés létezik a Linux alá. Nem hátrány a vírusvédelmi szoftver használata, de akkor legyen komplex védelem inkább és „esetleg”. A böngésző minden rendszeren veszélyforrás ..., stb..
-----
-- És évek alatt - nagyságrendileg - hány és milyen vírusokat ill. fenyegetéseket fogott meg a NOD32 ?
-- Ez a létező legostobább megközelítés. Nem is válaszolok rá.
Semmi mást nem tett csak kérdezett. Megközelítésről szó se volt. :-D
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#50 Én lezárnám a félreértések sorát, de azért megemlítem:
["Meg tudod kérdezni tőlük (support) a másik hírt, a korábbit, vagyis ama cuccost az ESET felismeri-e már a VirusTotal oldalon"]
Nem tudom mi az, megkérdezem szívesen, ha megírod, hogy mit, de te is megteheted.
Hogy mit kéne kérdezni, pontosan leírtam. Ismétlem, hogy tudd: „ama cuccost az ESET felismeri-e már a VirusTotal oldalon”. Most nincs kedvem visszalapozni, mi az „ama cuccos”. Írtam, az eggyel korábbi hír a pcforum weboldalon, és linkeltem is a hírt.
Nekem nehezebb kérdezni, ugyanis nem használok ESET terméket. Aki fizet, annak jár a support. Már csak ilyenek a kereskedelmi termékek.
["Mit tettél meg a hiba elhárítása érdekében?"] Semmit. Kellett volna?
Én ezt pontosan nem tudom megítélni. Vagy mégis? Linkeltél egy hírt, miszerint minden Linux és FreeBSD rendszer veszélyben van. Igen könnyű kihasználni a veszélyt. Aztán (vagy korábban) ... gondolom, bekapcsoltad az általad használt Linux Mint 18.3 rendszert és „vígan” használtad. Baj van ezzel? ... háát, necces szerintem, hogy igen. Erősen az. :-))
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#53 Te tudod. Azért maradj életben (a géped, rendszered). Hogy mindig friss biztonsági híreket kapjunk.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#57 A link igaz, de írtál is hozzá. Ennyire értetlen vagy? :-) Hm.
https://linuxmint.hu/comment/29929#comment-29929
Késöbb is hozzátettél dolgokat ...
Az igazság részleteit bontogattam itt a végefelé. Szerintem kész.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára
Beküldte kimarite -
@#59 Igen. Csakhogy nem Feri ... az egyetlen, aki klasszikusnak gondolia magát. Ki, hogy érzi. :-) ... egyik sem az.
Csak ne kezdjünk politizálni. :-D Én most egy nagyon jó koncerten vagyok, a második sör ... amúgy nem árt ennél több sem. Szóval a politika olyan, mint a foci ... a magyar. Szót vesztegetni rá sem ér. Csá
Zuhogni kezdett az esö. Szabadtér ... . Egyre jobb. Nem áll el.
Értékelés:
Saját kriptopénzt vezet be a Facebook
Beküldte kimarite -
@#60 Ahogy elsöre lejött, ez a Facebookhoz kötödik. Részemröl akkor végleg eltemetve.
Értékelés:
Egy apró-cseprő hír - margójára | off
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Saját kriptopénzt vezet be a Facebook
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Saját kriptopénzt vezet be a Facebook
Beküldte kimarite -
@#65 Nem igazán áztam el. Nagyon jó volt a két koncert. Màr hazafelé ...
@#66 A lényeg, hogy az Eset lépett. De nyilván a többiek is. Egyértelmű, másrészt mást nem csinálhatnak, az ö érdekük is a "javítás". Én mem igazán érek rá kérdezösködni. Így is 10 percet késtem, szerencsére az elsö koncert 15 perccel késöbb kezdödött.
Értékelés:
DisplayPort 2.0
Beküldte kimarite -
Bejelentette a DisplayPort kijelzőcsatoló 2.0-s verzióját a VESA (Video Electronics Standards Association), a szabvány gondozásáért felelős iparági testület. Nem véletlen, hogy nagyot ugrott a számozás, az 1.3-as és 1.4-es verzióhoz képest ugyanis közel háromszorosára nőtt a csatolóval elérhető maximális sávszélesség. Ennek hála már 8K felbontás mellett is aktiválható lesz a HDR megjelenítés, tömörítéssel pedig akár a 16K is elérhető lehet. A méretes ugrás a megújult alapoknak köszönhető, a DisplayPort 2.0-s verziója ugyanis az USB4-hez hasonlóan a Thunderbolt 3-ra épít.
... https://www.hwsw.hu/hirek/60513/displayport-2-0-kijelzo-csatolo-port-monitor-vesa-thunderbolt-3.html
Nyers sávszélességben 80 Gbps a DisplayPort 2.0 csúcsértéke, ami 147 százalékkal múlja felül az 1.3/1.4-es verziók értékét. Az effektív (nettó) értéket tekintve nagyobb a 2.0 előnye, hisz amíg az elődökből legfeljebb 25,92 Gbps facsarható ki, addig az újonnan bejelentett verzió csúcsértéke 77,37 Gbps, ami közel 200 százalékkal magasabb. Ezt kiaknázva magasabb felbontás, színmélység (színtér), illetve frissítés érhető el, az igényektől függően.
Értékelés:
Kibertérben ...
Beküldte kimarite -
Ma este újra jelentkezik az asztaltársaság, élőben, a YouTube Live-on :)
Pár témát megelőlegezünk: Megjöttek a Terminátorok? - Instagram a holokauszt idején? - Igazi vagy kiberháború? - Videójáték a Brexit után, no és a balhé - Kütyühíradó!
Itt az adás felvétele: https://youtu.be/7z-NREg0iJg
-- PosztmodeM
Értékelés:
NJSZT: Hírmagazin, július
Beküldte kimarite -
Megjelent Hírmagazinunk júliusi száma a legújabb és legérdekesebb hazai és nemzetközi szakmai hírekkel. A Hírmagazinban többek között olvashatnak a legújabb hardver és szoftver újdonságokról, a mesterséges intelligencia és a robotika legújabb kutatásairól, a mobilvilág és az üzleti élet hazai és nemzetközi aktualitásairól, valamint az informatika hazai vonatkozású sikereiről.
https://njszt.hu/hu/newsletter/magazine
-- Neumann János Számítógép-tudományi Társaság - NJSZT
-----
Letöltés két parancssorral:
A fájlokat itt találod (saját könyvtár):
Másold át ahová szeretnéd.
Értékelés:
Oldalak