AC600 Nano Wireless Adapter Probléma

Fórum: 

Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy vettem a tárgyba említett adaptert és már nem tudom hányadjára rakom fel a drivert Linux Mint 21.3-ra mert újraindításkor már nem működik az internet.Alul a hálózati kapcsolatoknál mutatja hogy van vezeték nélküli hálózat, a WIFI-re is rá van kapcsolódva de még sincs nincs internet.Drivert hivatalos oldalról szedtem le, de végül egy youtube videó alapján telepítettem drivert mert nem tudtam eligazodni a hivatalos útmutatón.Még kezdő vagyok Linux téren.A segítséget, tippeket előre is köszi.

Várni kell

Amíg a Realtek kinyög egy normális drivert, előbb-utóbb belekerül a kernelbe, és onnantól jól fog működni.

Felhasználóként ezen nem nagyon lehet segíteni. Addig is kell keresni olyant, amelyik megy tuti Linux alatt, ami Ralink csipes. Kívülről ez nem látszik, az csak akkor derül ki, ha a géphez van csatlakoztatva.

Ezért azt kell nézni, hogy csomagoláson rajta van, hogy Linux. Az nagy eséllyel Ralink csipes.

Olyan is van, hogy nincs ráírva, de mégis megy, de ezt előre nem lehet tudni.

pl. https://www.vatera.hu/300mbps-wifi-adapter-usb2-0-2-4ghz-3309770132.html

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

AC600 Nano Wireless Adapter

Lehet hogy feleslegesen irom, - mert megnezted.
Manualis driver telepites elott midig ellenorizd le hogy ha van olyan opcio a BIOS-ban,
akkor a "secure boot" legyen letiltva!
Kulonben a digitalis alairas hianya miatt. az egyebkent megfelelo drivert sem engedi betolteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve