Linux Mint 18.2 Cinnamon 64 bit
A "Fájlok" programbólegy 68 kb méretű .html fájl megnyitásáhoza "Megnyitás ezzel" menüpontbana "Szövegszerkesztő" programot használom.A fájl rendben betöltődik.Elindítom a "Keresés" rutintés az első karakter bepöttyentése után a program lemerevedik.Egyedül az ablak jobb felső sarkában lévő "kilépés" gombra reagál,sok másodperc múlva bejelenti, hogy a program áll, rákérdez az erőltetett kilépésre. Nem ennyire ellenőrzött körülmények mellett előfordul, hogy elindítandó programok a tálcán megjelennek, de semmi más utasítást nem hajtanak végre. Beleértve a "Kilépés" rutint is. Ilyenkor csak áramtalanítással lehet kilépni. Úgy tűnik, ez mindig a "Szövegszerkesztő" program jelenlétében fordul elő, bármi mással. Váratlanul.
Hozzászólások
A "Szövegszerkesztő" program hibája
Beküldte tothbela48 -
Értékelés:
@#0
Én ezt a szöveget a "Szövegszerkesztő" programból másoltam át, ahol fogalmanként külön sorba szerkesztettem a dolgokat.
It egybefűződik. Az első beszúrási klikkre azt mondja, hogy biztonsági okból nem szúrja be, és egy külön ablakban kell beszúrni a másolandót.
A „Szövegszerkesztő” program hibája
Beküldte kimarite -
Értékelés:
@#
Szia,Külön kell választani a fagyást, és elsőként 'a' szövegszerkesztő nevét kéne megtudnunk. Ez a Súgó menüjének egyik almenűjében olvasható. Továbbá érdemes tudnunk, hogy a Linux Mint melyik verzióját használod, pl. 18.1, 18.2, 18.3 és melyik asztali környezettel, pl. Cinnamon, MATE, Xfce. A fagyás után lehetne futtatni a
parancsot, mely bizonyos hibaüzenetek utolsó sorait mutatja a 'tail' kapcsoló segítségével, tehát időrendben véve az időben épp utolsókat. Vagy akár a 'dmesg' parancsot a 'tail' kapcsoló nélkül. A hosszú szövegeket a https://paste.ubuntu.com/ oldal seígtségével osztd meg velünk, módját többször leírtuk. És megnézzük mi is.
A beszúrásról # Enter
A máshol szerkesztett szöveg (én a Geany alkalmazást szoktam erre használni ... néha) újra szerkesztendő nálam is, a hogyant egyszer már leírtam nemrég. # kettő Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
Miután a szöveget beillesztem, szerkesztem.De csak akkor, ha kettő Enter leütésével tettem bele 'látványos' sorközt, mert az itt nem lesz érvényes .. a fórumon egy Enter a sorköz, és Shift + Enter a sortörés. # egy Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
A sorvégeken jelöltem, hogyan. # egy Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
Mindenközben a saját szerkesztőnkben ezek a beállítások (nem állítottam át sehogyan): # egy Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
-- nem nyomtam meg: Forráskód (szövegszerkesztő) # egy Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
-- nem nyomtam meg: Szövegszerkesztő tiltása (a szövegszerkesztő ablak alatt) # egy Enter a szövegszerkesztőmben (Geany)
-- nem állítottam át, így maradt: Szövegformátum/Szűrt HTML # Enter
A szöveg szövegablakba történt beszúrására (beillesztés) nálam semmilyen figyelmeztetést nem kaptam: Ctrl + V # Shift + Enter itt
Köszi # egy Space, egy Enter ... sem!
(Enter): amúgy nem értem ez, miért lett blog, és miért nem a kérdések helye, azaz fórum téma. Nem nagy baj, csak értelmezés kérdése.
A „Szövegszerkesztő” program hibája
Beküldte tothbela48 -
Értékelés:
Linux Mint 18.2 Cinnamon 64 bit
"xed 1.4.6" szövegszerkesztő A dmesg üzenetek tartalma nem utalt a szövegszerkesztőre. Viszont fele akkora file esetében nem jelentkezett a hiba. A 68 kB-os file-nál is mintha azért fagyna le, mert "a" betűvel kezdődő szót akartam keresni, és ő már rögtön az összes a-t ki akarja nekem jelölni, de valami puffer túlcsordulhat. Jelen oldal szerkesztőjével nem terhellek többet, nem magyarázkodom, addig szoktatom magam, amíg elviselhető nem leszek.
A „Szövegszerkesztő” program hibája
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Az indító parancs az '/usr'/share/applications/' könyvtár alatt található 'XED' vagy hasonló (Szövegszerkesztő) nevű desktop fájl 'Exec=' sorában van. De maga a bináris (futtatható) fájl kinézhető a csomag nevére rákeresve, és a csomag tulajdonságai/telepített fájlok négyzetben a Synaptic csomagkezelő segítségével..., az /usr/bin, az /usr/sbin vagy például az /usr/local/bin könyvtárak alatt lehet, és a neve a futtatás parancsa. Vagy például a which parancs is megmutatja az elérési utat,
a legtöbb esetben ezt el lehet 'hanyagolni', és a bináris neve elég a terminálban indításhoz.
Amikor a tesztelést befejezted, a XED-et zárd be először, és csak aztán a terminált, különben kilövöd a folyamatot, az nem jó.
Biztos létezik magyarázat, :-) a megnyitott fájl elég kis méretű, talán a tartalmával van gond. Esetleg valami plugin beállítás (ez csak távoli feltételezés, ám nyoma valamely log fájlban [/var/log] vélhetően létezik a fagyásnak). Nem nagyon panaszkodnak a neten ilyesmire sem.
https://community.linuxmint.com/software/view/xed
https://www.fossmint.com/xed-text-editor-replacement-of-gedit-and-pluma/
https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/617737/linux-mint-18-ditches-g...
A „Szövegszerkesztő” program hibája
Beküldte tothbela48 -
Értékelés:
Megpróbáltam. A terminál ablak üres maradt.
Új észrevétel.
Eddig azt hittem, a xed egy egyszerű szövegszerkesztő. Most észrevettem, hogy van egy beállító gomb az alsó sorban, ahol a szöveg fajtáját lehet megmondani. Rendkívül sokféle fajta van felsorolva.
A .html file beolvasásakor ez automatikusan átugrott .html üzemmódra. Ami szépen kiszínezte a parancsokat, argumentumokat, külön a nevüket és a tartalmukat. (Nem ehhez a témához tatozik, de megjegyzem: ugyanakkor nem szerkeszti át önhatalmúlag, mint a szokványos html szerkesztók, az Open Office, a bluefish, a többi nevére nem emlékszem, de emiatt mindig mezítlábas szövegszerkesztőt használtam)
Amikor azt a beállítást átváltottam egyszerű szöveg üzemmódra (minden karakter szürke lett), a felvezetett hiba nem jelentkezett többé.
Énmiattam nem szabad erre a témára több időt pazarolni. Talán célszrű is volna törölni az adatbázisból.
Nagyon köszönöm a segíteniakarást.
A „Szövegszerkesztő” program hibája
Beküldte kimarite -
Értékelés:
De van több is ;), a /var/log könyvtárban találhatóak.
Sőt létezik olyan alkalmazás, ami az olvasásukra -úgy általában erre találták ki- segítséget nyújt.
Ezekben megtalálható lehet 'valami'.
Másrészt vannak alkalmazások a hiba keresésre ... ráérő idődben ismerkedj meg velük :). Egy működését megmutatom (általában, mert vannak részletezős kapcsolók is), de telepíteni is kell, mielőtt használod (nyilván):
A VLC vizsgálata (a kimenet rövidítve) a GDB-vel (GNU Debugger), félkövérrel a parancsok
-- elindítom a hiba keresést, majd megnyitottam egy filmet. Majd megállítom a filmet és bezárom (a VLC-t).
Semmi gond: 'exited normally'
Szerk.:
Telepítése
És telepítve
Config fájlok szerkesztése??? Miben?
Beküldte fecameca -
Értékelés:
Sziasztok. A kérdésemet a fenti címben már leírtam. Sajnos már nem Linux Mintet használok. A tiling ablakkezelők használata sok config fájl szerkesztgetéssel járhat. Olyan szövegszerkesztőt keresnék, amiben megoldható, hogy két ablakos módban egyikből a másikba tudnék másolgatni sorokat. A Geany egyszerre csak egyetlen egy ablakban használható, vagy csak én nem értek hozzá? A neovim-hez nem értek, a nano nem a szívem csücske, mivel terminálos, egy-két szót valamibe beleírni használom, de inkább valami fehér hátterűt keresnék. A Libreoffice nem ilyesmire lett kitalálva, a mousepad nálam a Magyarch linuxon mindig fekete, nem tudom, miért?
Közben találtam megoldást.
Beküldte fecameca -
Értékelés:
Közben találtam megoldást a Geany - hez: Van olyan, hogy geany-plugins, ezt kell még feltelepíteni. Abban van olyan, hogy window-split. Közben azt is észrevettem, hogy egy blogba írtam bele, és ez nem a fórum, akkor választ se nagyon várjak semmire.
Közben találtam megoldást.
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Közben találtam megoldást.
Beküldte fecameca -
Értékelés:
Közben találtam megoldást.
Beküldte atime -
Értékelés:
Közben találtam megoldást.
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Közben találtam megoldást.
Beküldte kimarite -
Értékelés: