Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU 2015 augusztus remaster

Tomi37 képe

Fórum: 

Sziasztok!

Mivel elég régen készítettem linux-szal ismerkedők számára összeállított remastert, így gondoltam itt az ideje egy friss 17.2-t ellátni minden földi jóval, ami az alapkínálatban nem szerepel, és a mindennapi felhasználás során nélkülözhetetlenek(pl. non-free nyomtató és wi-fi firmware-k, MTP, Viber, KODI, stb.). Alapértelmezetten tartalmazza a teljes magyar nyelvi csomagot, és minden frissítést 2015. 08.10-ig bezárólag.

FONTOS: sajnos az automatikus bejelentkezést nem tudtam megoldani, így a LIVE rendszerbe a következőképp juthatunk be.

Felhasználó: custom

Jelszó: nincs, ide nem kell írni semmit

LETÖLTÉS: ITT

MD5 ellenörző összeg: 3b863f80d28c5c8c23a985d6eaf72914

Valamint telepítés után is manuálisan kell beállítanunk az automatikus bejelentkezést a következőképp:

Rendszerbeállítások(alsó dokkon jobbról balra a második ikon) -> Bejelentkezési ablak -> Automatikus bejelentkezés

Na és ezután lássuk mit is tartalmaz a rendszer:

 

Archiválás
---------------

- K3B(CD/DVD író alkalmazás)

- Archívumkezelő(tömörített állományok kezelése többek között rar,arj,zip)
 

Fájlkezelők
----------------

- Bleachbit(rendszertisztító)

- Double Commander és MC(kétpaneles fájlkezelők)

 

Játékok
-----------

- PlayOnLinux

- Steam kliens

 

Grafika
----------

- Google Picasa

- GIMP (képszerkesztő)

- gthumb(képnézegető)
 

Internet
-----------

- FileZilla(FTP kliens)

- Firefox(internet böngésző hasznos kiegészítőkkel mint pl. DivX webplayer, java, flash, ublock, Youtube Downloader)

- Google Chrome

- Skype(csevegő kliens szöveges és videohívás funkcióval)

- Teamviewer 10(távoli rendszervezérlés)

- Transmission(torrent kliens)

-Firefox és Google Chrome ghostery-vel kiegészítve, melyek alapértelmezetten nem aktiváltak(nyomkövető sütik blokkolása)

- Viber

-What's Up

 

Iroda
-------

- Evince(PDF és DJVU dokumentumolvasó)

- LibreOffice(teljeskörű MS Office kompatibilis irodai csomag)

 

Hang
-------

- Audacious(WinAmp stílusú zenelejátszó, telepített skinekkel)

- Clementine (Amarok stílusú zenelejátszó online rádióadatbázissal pl. DI FM, Last FM)

- Hangkonvertáló

- Audacity(hangeditor)

-Spotify

-Radiotray(majdnem az összes magyar online stream-et is tartalmazza pl. ClassFM, Juventus, Radio INSIDE, tálcán az óra melletti ikon)

Video
--------

- Avidemux(video editor és konverter)

- VLC(multimédia lejátszók audió és videó egyaránt)

- TV Time (TV tuner vezérlő)

- SimpleScreenRecorder(képernyőn végzett tevékenységeinket rögzíthetjük videofájlba akár 1080

FullHD felbontásban is)

-KODI multimédia központ

 

Egyéb
---------

 

- Ébresztőóra

- WINE(Windows rendszerkörnyezet Linuxon)

- Conky rendszermonitor rengeteg változattal(conky-managerben választhatjuk ki a nekünk tetszőt)

- qshutdown (időzített lekapcsolás)

- Plank (Rocketdock linux alternatívája)

- Tűzfal (konfigurálható)

- non-free firmware-ek integrálva (nyomtató és wi-fi), többek között az rtl8192cu wi-fi vezérlő is

- Systemback (rendszervisszaállítási pontokat hozhatunk létre vele épp úgy mint Windows alatt)

- Samba GUI

- Néhány Cinnamon téma+ hasznos kiegészítők és háttérképek

- Ubuntu Tweak

- Laptop Mode(hasznos kiegészítők laptopunk üzemidejének növeléséhez)

- Néhány ikontéma

- MTP Tools integrálva (android készülékek fájlrendszerének kezeléséhez és felismeréséhez

nélkülözhetetlen - vagyis ennek segítségével gond nélkül másolhatunk fájlokat telefonunkra pc-ről)

 

És végül egy kép a rendszerről:


 

Gratula !

Szia Tomi37 ! Kipróbálom (jelenleg ez alól írok) a legújabb 17.2-es Cinnamon remasteredet. Semmi problémát nem észleltem, amit indítottam minden kifogástalanul működik ! Ha jól emlékszem, problémáid voltak a 17.×-es kiadásokkal. Úgy látszik sikerült a "nagy áttörés" ! Gratulálok, és további eredményes munkát kívánok ! :) Alkalom adtán, ajánlani fogom !

A képen látható Conky-nak mi a neve ?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
solaris képe

Szia Tomi37!

Szia Tomi37!
Köszönöm a munkádat,feltelepítem és kipróbálom az általad készített rendszert.Megnézem SSD-n hogy hasít !
Live-ban működik :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Szia lala!

Szia lala!

 

Örülök, hogy gond nélkül működik, nálam a tálcán a rendszerikonok a négyszeresére nőnek, ha átlátszó cinnamon témát választok, de ezen kívül mást nem tapasztaltam. A conky téma neve Mint 2. Conky manager-ben benne van. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:Szia Tomi37!

#2 Szia Solaris, örülök, hogy nálad is hibátlanul működik. LMDE remaster viszont most nem lesz, a mostanit nagyon macerás rekonfigurálni és a türelem mostanság nem erényem.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

köszönet

 Szia Tomi37!

Szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz, csak pár hónapja használok Linuxot, de a tiéd a legszuperebb, amivel eddig találkoztam! Köszönöm, hogy dolgoztál vele, hibátlanul működik, így a hozzám hasonló kezdőknek nagy segítség!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

Szia Tomi!

Szia Tomi!

Ez szuper.

Esetleg torrentre fel tudnát tenni, mert drive-ról nem akar lejönni. Minden próbálozás besül, vhol 800 megánál.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
öreg0503 képe

SSD

 Szia Tomi.

A TRIM működik automatikusan SSD-nél? Live-ként kipóbáltam, jól működik szeretném feltenni egy Acer Mini E3-112 laposra ahol a vinyót kicserélem egy Kingston SSD-re. Egyébként köszönöm a fáradozásod, nagyon szép munka.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

 A trim nem működik

 A trim nem működik automatikusan. Így teszteld: sudo fstrim -v /

Ha az eredmény nem nulla bájt, akkor nem működik.

 

Tomi: Tesztelem rendben, csak egy gondom van: se újraindítás, se leállítás se kijelentkezés nem működik. Akármelyiket választom, lefagy a rendszer. Csak a kikapcsológomb hosszú nyomására kapcsol ki.

Üdv, visit

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
öreg0503 képe

SSD

 Szia.

Köszi kipróbálom csak meg kell cserélnem a HDD-t az SSD-re.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:Szia Tomi!

#6 Szia Marcsi!

 

Ha deathlordon regisztrálva vagy, ott fent van az Ubuntu 14.04.3-mal egyetemben. Mivel mindkét remaster egyforma, csak szimpátia kérdése melyiket választod.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
Tomi37 képe

RE: A trim nem működik

#8 Ha LIVE-ban teszteled, nem éles rendszerként, persze, hogy lefagy olykor leállításkor/újraindításkor. Még nem sikerült rájönnöm mi okozza. Viszont telepítés után ez a hiba megszűnik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:RE:Szia Tomi!

#10 Köszönöm szépen :)

Közben megoldódott a probléma (várost és szolgáltatókat átszelve). Épp próbálom a LIVE-ot, csak nem látja a wifit. Minden más szuperül működik még a bluetooth is, ami a 17-es remastereddel nem működik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:RE:RE:Szia Tomi!

#14 Milyen Wi-Fi van a laptopodban?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:RE:RE:RE:Szia Tomi!

#15

card 1: Broadcom BCM43142 802.11b/g/n driver: bcma-pci-bridge

card 2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller driver: r8169

remélem jó választ adtam ezzel :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Igen.

Ez érdekes, mert a broadcom firmware-t tudtommal integráltam az ISO-ba. Nézd meg synaptic-ban, telepítve vannak e a következő csomagok:

bcmwl-kernel-source

broadcom-sta-common - emlékeim szerint ez hiányzik. Ha tudsz net-re kapcsolódni LAN-nal, telepítsd és indítsd újra a a laptopot.

b43-fwcutter

firmware-b43legacy-installer

 

Ha ezek megvannak elméletem szerint működnie kell a Wi-Fi-nek.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:Igen.

A második nem volt telepítve. Telepítettem. Beléptem liveba de nem látja a wifit. Hálózati kapcsolatokban hozzáadtam, de a beállításooban nem tudom.

Innestől gondolom ez már beállítás, amire rá kell jönnöm.

Vagy automatikusan látnia kellene, hogy van egy wifi hálózat? Mindenféle beállítás nélkül?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:Nem tudom mi okozza

#13

Letöltöm ezt az ubuntusat és belenézek. :)

Köszönöm :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:RE:Igen.

#18 LIVE-ba hiába telepítesz, azt csak telepített rendszerre tudod. XD Na jó, este készítek egy új ISO-t, amibe belepakolom a kimaradt broadcom firmware-t, azzal már működni fog a Wi-Fi. Holnap délutántól elérhető lesz itt. :) Csiga lassú a feltöltésem (0.5 Mbit), azért csak holnap délután (kb. 15:00-tól) lesz elérhető.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:RE:RE:Igen.

#20

NEm live-ba telepítettem, hanem a 17-be. Aztán léptem be live-ba, hogy megnézzem működik-e a dolog.

Egyébként tuti, h vmi sima hálózati beállítást kellene megcsinálnom, csak nem tudom, hogy mi lenne az. :)

Köszönöm szépen, hogy megcsinálod. Csak ne megára tölts fel. :) Abba belefagy a rendszerem.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:RE:RE:RE:Igen.

#21 SurDoc-ra töltöm vagy MediaFire-re, azokkal nincs ilyen gond. :)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
solaris képe

All in One

 Szia Tomi37 !

A linkednek köszönhetően,feltelepítettem a Ubuntu 14.04.3 Cinnamon 64bit HU All In One mesterművet !!! Nálam eddig jól szuperál és tetsztik.Végre az ubuntu más asztali környezettel.Egy kérdésem lenne alul a Cairo dock-ra hogy lehet több ikont tenni?

Talán annyi hiba? (nem tudom) ha az egeret felviszem a sarokba pl most is írok bevillan az asztal háttérkép.Ez lehet a váltható grafikus kártya driver miatt is.Gép lenovo T500-lapos.Letiltom a biosban az egyiket és megnézem úgy.Köszönöm a munkádat és azt hogy meg is osztod !

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Az nem Cairo Dock, hanem Plank. :)

Hozzáadni szoftvereket úgy tudsz, hogy fájlkezelőben megnyitod az usr/share/applications mappát, és annak az alkalmazásnak az ikonját amit hozzá szeretnél adni ráhúzod a dokkra és elengeded. Ennyi. Törölni belőle ikont pedig úgy tudsz, hogy  jobb egérgombbal kattintasz rá, majd a Zárolás a dokkhoz opcióra kattintasz.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
solaris képe

Köszönöm a segítséget

Köszönöm a segítséget mindjárt megnézem.Közben Live-ban megnéztem az  elementary OS 0.3 Freya 64 bit HU All In One Edition munkádat is (arról írok) Igazad volt (máshol írtad), szép letisztul rendszer semmi csicsa és mégis gyönyörű !

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:RE:RE:RE:Igen.

#21 Szia Marcsi!

Az ISO javítva, most már működnie kell a Wi-Fi-nek.  MediaFire-re töltöttem fel, a letöltőlinket eszerint cseréltem. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:RE:RE:RE:RE:Igen.

#26 Köszönöm szépen, már csordogál is lefele.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
solaris képe

Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU 2015 augusztus remaster

 Szia Tomi37!

Élesben feltelepítve használom a rendszert (L-Mint 17.2 remaster) semmi hibát nem tapasztaltam minden progi amit én használok tökéletesen megy.

SSD-n TRIM bekapcsova,hasít a lapos.Én az előző isot tettem fel nem volt gondom a wi-fi vel.Alapjáraton megy a venti (1800) pedig a Cinnamon hardver igényesebb.A régebbi remastereknél figyeltem ezt meg jobban hajtotta a gépet.

Köszönet és sok ilyen sikeres munkát az elkövetkezendő remasterekhez  is.

Üdv:sol

Jól megy a Plank is :))) rátudtam húzni az ikonokat :)

kepfeltoltes.hu/150824/K_perny_k_p___2015-08-24_21_06_48_www.kepfeltoltes.hu_.png

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU 2015 augusztus remaster

#31 Örülök, hogy nincs vele gond. Azért is csodálkozok, hogy Marcsinál nincs Wi-Fi, mert ha jól emlékszem a te laptopodban is Broadcom Wi-Fi van. Bár ha jól emlékszem az övé egy Lenovo G500-as.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Marcsi képe

RE:RE:Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU 2015 augusztus remaster

#32 Működik!!! A live-ból írok wifin keresztül. Csodálatos, nagyszerű vagy és bármelyik szervemet ingyen megkaphatod az óriási segítségedért. :)

Acer Aspire e5-571-56gu a laptopom :)

Most nekiveselkedem a telepítésnek.

Köszönöm szépen!!!

 

 

Szerk: 9:32 van és az élet szép, a telepítés sikerült. Nagyon tetszik és köszönöm, hogy ilyen jól összepakolt rendszerrel segíted a linuxos életem. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

RE:Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU 2015 augusztus remaster

#33 Jaj, ne mondj ilyet! Mindened ott van jó helyen ahol most van, vagyis benned, és kívánom, hogy még legalább 100 évig életed minden napja egészségben és örömben gazdagon teljen. :)

Érted bármit. :) Remélem ezen kijelentésemmel nem hívom ki magam ellen párod haragját.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
Pege képe

Tomi37

Szia

 

Csak érdeklődöm, hogy kiszálltál, vagy én bénázok el valamit. Ha a letöltés-re kilkkelek invalid oldalt jelez.

Tudsz róla? Tudsz(2) segíteni?

 

Köszi, szép estét..

 

Pege

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Pege képe

RE:Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU remaster

#36 Köszönöm, így már baba lesz....

Szép napot

 

Pege

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
Tomi37 képe

Az augusztusi ISO-ba

Az augusztusi ISO-ba integrálva letttek a szeptemberi frissítések, ezért úgy véltem felesleges 2 db ISO.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve