HP ProBook x360 11 G1 - nem bootol a telepítő

Fórum: 

Sziasztok! Windows 10 pendriveról bootol, de Linux Mintről nem. Biztos jól írtam ki, mert másik gépen működött.

Mi okozhatja ezt a hibát? Köszönöm szépen.

Mivel írtad ki?

Mivel írtad ki? (Rufusnál tudtommal például vagy UEFI vagy Legacy módban írod ki. Ha például Legacyban írtad ki és az egyik gépen engedélyezve van a Legacy, a másikon meg nincs, akkor erről a telepítőről az egyik gépen be fogsz tudni bootolni, a másikon meg nem.)

A linuxmint.com-on azt olvastam talán, hogy a https://etcher.balena.io/-t ajánlják erre a célra.

Aztán például lehet olyan, hogy egy jól kiírt telepítővel egy UEFI-s gépen UEFI módban csak akkor tudsz bootolni, ha kikapcsolod a Secure Boot-ot...

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

HP ProBook x360 11 G1 - nem bootol a telepítő

Ha sikerul telepiten, nem lesz egyszeru mutatvany.
A lenyeg: "HP ProBook x360 11 G1 EE incompatible with grub"
https://help-grub.gnu.narkive.com/qUaqjTHo/hp-probook-x360-11-g1-ee-inco...
Van itt egy telepitesi ajanlas, de nem tennem ra a nyakam.:
https://dev.to/tylerlwsmith/getting-ubuntu-linux-installed-on-an-hp-prob...

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Necces amúgy

Először is ez melyik változat, mert ebből többféle is volt.

- Tapicskoló képernyős? Nem minden disztró támogatja, Mint ha jól tudom, pont nem. Valamelyik UBI kellhet ehhez.

- eMMC tárhelyes? - Veszett ügy, bár egy nagyobb SD kártyára esélyes lehet telepíteni.

Próbáld ki a Ventoy-t. Ha azzal indítod, mi történik? ISO-t sikerül betöltenie?

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
kami911 képe

Amit én ellenőriznék, hogy a

Amit én ellenőriznék, hogy a számítógép milyen módon bootol. Ezt a BIOS-ban tudod ellenőrizni a Security vagy Boot, esetleg Boot Mode részen.

  • Van a BIOS üzemmód, ami Legacy-nak hívhat;
  • és az UEFI üzemmód, ami
    • CSM nélkül (UEFI vagy UEFI without CSM), vagy
    • CSM-mel együtt (UEFI with CSM) használhatsz.

Fontos tudni, hogy volt-e, marad-e rajta Windows, vagy más operációs rendszer, és megtudni annak az üzemmódját. Ha dual boot rendszert szeretnél, ahol a Windows mellett van a Linux is, akkor csak azzal megegyező módú Linux telepítést tudsz csinálni kényelmesen.

Ami még bekavarhat, az a secure boot, ha nem lényeges, hogy be legyen kapcsolva, akkor én inkább kikapcsolnám.

Ha egyedül lesz a Linux rendszer, akkor kapcsold be az UEFI-t és egy UEFI képes gépen írj egy Linux indító pendriveot, vagy Rufus-szal, a fontos beállítások:

  • Partíciós séma: GPT, illetve a
  • Célrendszer: UEFI.

Vagy használj Ventoy-t azzal talán egyszerűbb az ilyen kérdések kezelése, bár nekem akadt problémám egy régi asztali HP gépen.

Ha inkább indítás utáni problémának tűnik, akkor tanulmányozd ezt a dokumentumot: Kiadási megjegyzések, amiben rendszerindítással kapcsolatos hibaelhárítási tippek is vannak.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (2 szavazat)

Köszönöm szépen a válaszokat

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Az érintős típus ez a laptop, akkor ez a funkció Linux Mint-el nem fog működni? Lehet, hogy akkor ez a probléma. Melyik Ubuntu verzió támogatja?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszönöm szépen a válaszokat

#5 Az nem lehet oka a nem indulásnak. Tapiképernyőhöz a Gnome shell a legjobb, pl. Ubuntu Gnome-val, vagy akár a Unity-vel. Vagy várd meg a Mint 21.2-t a friss Cinnamon-t felkészítették a tapiképernyő használatára.

De előbb el kell tudni indítani legalább egy Live rendszert. Ha eMMC-s a gép, akár az is lehet, hogy el van kódolva, nem lehet csak úgy rátelepíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

Köszönöm szépen a válaszokat

#5 Lenne kedved kipróbálni a Linux Mint 21.2 bétát? Elvben ebben pont ilyen érintőképernyős fejlesztések voltak. Őszintén kíváncsi lennék a tapasztalataidra, ha sikerül feltelepíteni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszönöm szépen a válaszokat

#5.2.1.1
Az egyik hozzaszolo szerint:
"Így 100%-ig biztos vagyok abban, hogy a
francia diákoknak terjesztett HP ProBook x360 11 G1 EE *NEM BOOTOLJA be* a szokásos,
grub-alapú Linux USB-kulcsokat, de boldogan elindul. ugyanazok a kulcsok
, amikor a grub-ot syslinuxra cseréljük."

A neten keresgelve talaltam ezt az oldalt: https://help.ubuntu.com/community/USB%20Installation%20Media
Ezek szerint, az UNetbootin-al kene kiirni a .iso kepfajlt. (Az UNetbootin, a sajat rendszerbetoltojet
adja hozza a kiiras vegen.)
Ezutan megnyitni a pendrajvon levo konyvtarakat / fajlokat es az ajanlas szerint szerkeszteni a nevuket.

Ha van Windows, akkor innen: https://unetbootin.github.io/ a Windowsos .exe fajlt kene letolteni es
Windows alatt kiirni a Linuxos telepitot.

Szerintem nics ra garancia hogy az ilyenforman szerkesztett telepito indulni fog - de egy probat megerhet.

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (2 szavazat)

Az UNetbootin a saját rendszerbetöltőjét adja hozza a végén

#5.2.1.1.2

[Azért Foremi helyében a KAMI által ajánlott Ventoy-jal én mindenképp tennék egy próbát (mivel az sokféle bootolást támogat, többet, mint egy ISO-ból írt hagyományos telepítő. Ez hamar megvan és ha mégis elindul...]

Ha az Unetbootin egy saját rendszerbetöltőt telepít és még azt piszkáljuk, akkor talán az is megoldási irány lehet, ha ugrunk egyet és egy másik gépen telepített rendszert próbálunk meg ezen a laptopon elindítani, annak a rendszerbetöltőjét módosítjuk, hisz a végcél úgy is az, hogy egy telepített rendszert futtassunk ezen a gépen.
Nagy valószínűséggel a másik gépen telepített rendszert is tudjuk az ajánlások szerint módosítani.

Amennyiben ezt esetleg szeretné megpróbálni Foremi, akkor tudtommal a következőket lehet:
1. Kiszerelni ebből a gépből a lemezt egy másik géphez csatlakoztatni, majd azon a gépen elvégezni a telepítést és végrehajtani a telepített rendszeren a szükséges módosításokat, majd a lemezt visszaszerelni ebbe a gépbe.
(Ennek a módszernek meglátásom szerint most hátránya, hogy én még nem látom biztos megoldást, lehet, hogy többször is ki-be kell szerelni a lemezt, ezért én most nem ezt választanám.)

2. Egy külső lemezre vagy akár egy elegendően nagy méretű pendrive-ra feltelepíteni a rendszert, aztán addig kísérletezni a különböző változtatásokkal, amíg sikerül bootolásra bírni. Itt viszont adódik egy plusz lépés a lemez ki-beszereléséhez képest: Amikor megvan az erről a gépről bootoló rendszerünk, akkor azt még klónozni (másolni) kell a gépben lévő belső lemezre, viszont cserébe a gépben lévő lemezt egészen addig nem háborgatjuk, míg meg nincs a nekünk kellő rendszer. Nekem ez jobban tetszik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

OFF Saját hozzászólásom szerkeszthetőségének próbája

#5.2.1.1.2.1 Elnézést a OFF-ért!
Erre a kérdésre válaszul teszek egy kísérletet. Ma módosult a hozzászólások szerkeszthetőségének időtartama.
Még 2 óra volna, míg a hozzászólásomat szerkeszteni tudnám, most válaszolok magam rá, arra számítok, hogy a válasz beküldésével a szülőhozzászólás szerkeszthetősége azonnal megszűnik.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Az UNetbootin a saját rendszerbetöltőjét adja hozza a végén

#5.2.1.1.2.1 Kiszerelni ebből a gépből a lemezt egy másik géphez csatlakoztatni,

Bár nem írta, de 99,9% hogy eMMC van benne, azaz alaplapra forrasztott tárhely, nem lehet csak úgy kiszedni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Alaplapra forrasztott tárhely

#5.2.1.1.2.1.2 Ez eszembe se jutott, ilyen gép még nem volt a kezem alatt. Köszönöm a kiegészítést!

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
kami911 képe

Köszönöm szépen a válaszokat

#5.2.1.1 Ha van kedved és időd kitaláljuk, hogy van e megoldás. A  fenti ötletek szerintem is jók.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszönöm szépen a válaszokat

#5.2 Pont ma olvastam, hogy kiadták a 21.2 verziót. Adtam neki egy esélyt, és sikerült róla bebootolni, és az érintő is működik. Úgy tűnik, ebben a verzióban javították a hibát. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve