Compaq Mini CQ10-500

Fórum: 

Üdv!

Adott egy, a tárgy szerinti félszerzet, amit a szomszéd a kezembe nyomott, hogy csináljak vele valamit, hogy használható legyen. Irodai célokra használná, Office csomag kell rá, prezentációk futtatása kivetítővel, névjegykártyák nyomtatása, és hasonló célokra kellene.

A HP oldalán ezzel a névvel, így ahogy a BIOS ill. a kezelő szoftverek mutatják, nincs konkrét infó, a nevek léteznek, de mindet még két betű is követi azokat, körülményes az információ szerzés. (A gépen nincs matrica, pontosabb típusjelzés, semmi azonosító). Amiket találtam leírásokat, szervízkönyveket, azok mind csak "hasonlók". (Pl. minden külön WIFI és BT modul van)

A gépben 1 GB DDR2 667 MHz RAM van, amiből a VGA elvisz 256 MB-t, Intel Atom 64 bites kétmagos proci, gyárilag telepített W7 Starter. Volt 66 virnya is, amit leszedtem, így már elindul és használható sebességű, de persze nem túl virgonc. A W7 belakja majdnem a teljes memóriát, víruskergető telepítése esélytelen. Az a döntés született, hogy felteszek "valami" Linuxot rá, meg kap egy 2 GB memória modult is a masina. (Ennyit támogat max., ehhez képest nem is értem minek a 64 bites proci).

Amivel gondban vagyok, az a WIFI modul. Úgy néz ki, ez egy kombó BT és WIFI egység, a Windowsos drivere egyben kezeli őket, egyszere lehet kikapcsolni, kezelni azokat. Hozzá tartozik a történethez, hogy nem tud valamiért kapcsolódni a saját hálozatomhoz. Bekéri a jelszót, megkapja, és aztán semmi, a kapcsolódás sikertelen. W7 alatt ,és akármelyik LIVE rendszer alatt is ugyanez van.  Mintek felismerik, érzékelik a WIFI hálozatokat, minden rendben, csak kapcsolódás nincs. Olvastam a HP  oldalán, hogy ezeket a gépeket különböző országokban használatos WIFI szabványokhoz igazított modulokkal látják el, lehet hogy ez a hiba, még nem tudok biztosat.

Olvastam Ubuntu fórumon, hogy másnak is volt gondja a WIFI-vel, ott megfelelő driver telepítés megoldotta a problémát, csakhogy ott egy Broadcom modullal volt probléma, ebben a gépben viszont egy Ralink RT 3090 van.

+érdekesség, a 19.3 Mintek egyike sem ismeri fel a Realtek Ethernet kártyát, csak a WIFI hálózati modult mutatják a hálozatnál. A BT működik, a WIFI-vel nem tudnak kapcsolódni. Egy mezei 19-es Mint viszont látja a vezetékes hálózatot, le tud tölteni, de a WIFI-vel az sem tud kapcsolódni.

Másik érdekesség, ha W7 alatt lekapcsolom a WIFI-t, akkor az úgy marad, nem lehet hardveresen visszakapcsolni, Linux alatt tiltva van, nem tudja visszakapcsolni. W7 alatt visszakapcsolom, akkor utána Linux tudja kezelni, lekapcsolni, visszakapcsolni. Ha Linux alatt lekapcsolom a WIFI-t, a BT is inaktív lesz.

Persze, próbáltam bele másik WIFI modult tenni, a gép nem indult vele, Unsupported WIFI module, System halted üzenettel kiakadt.

Partíciók:

Van 4 partició a lemezen, ebből kettő a W7-é, továbbá egy Recovery partíció, amit láthatóva tettek, és másoltak oda fájlokat is, meg van egy rejtett HP-TOOLS nevű partíció, valami 2 MB.

Azt gondolom, ez utóbbin vannak azok a karbantartó programok, amiket rendszer indításkor lehet elindítani, jól gondolom? (Törölni akarom a W7 partíciót, meg a Recovery particíót is)

Elsőre feltennék rá egy Lubuntut, kár, hogy annak nincs Live telepítője, nem tudom megnézni mit támogat a hardeverekből. Ha nem válik be, választok valamit, ami legalább a vezetékes hálózatot kezeni tudja.

Van valakinek tapasztalata ilyen géppel, Wifi modullal?

XCFE terminál....

#8 írtam: Ja, és a DMESG kimenteneteknek a felső része hiányzik. Ez a telepített rendszer alatt is, meg a LIVE rendszerek alatt is így van. Az előzmények is eltűnnek. Szeritem ez a kevés memória miatt van.

Miután mér több XCFE-s masinán tapasztaltam sokadszorra ugyanezt, elkeztem gyanakodni, hogy ez az XCFE terminál hibája lehet, többször is rákerestem a net-en, de semmi releváns infó sehol.

És végignéztem a terminál beállításait, és hoppá! A visszagörgetés opcióknál alapból be van állítva korlátozás 1000 sorra. Pipa ki a görgetés korlátozásától, és láss csodát, látszik a teljes dmesg kimenet :-O

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Oldalak